Zápasy mládeže
pá 18.3.2016 | Martina Sikorová, Lukáš Štěrovský

Čtvrtfinále odstartovali junioři porážkou 0:4 na ledě Třince

Zápasové menu

Že na celek trenéra Krátošky nečeká i přes úspěšně zvládnuté osmifinále žádný lehký úkol, ukázal hned první zápas proti Třinci. Na něj Hradečtí narazili už v rámci čtvrtfinále, jenže na ledě Ocelářů se nedostali prakticky k ničemu. Domácí je přestříleli poměrem 49:22 a hned čtyřikrát se trefili do černého. Hradec neskóroval ani jednou a první bod tak právem putoval na konto moravskoslezského celku.

Hradečtí inkasovali jako první při hře čtyři na čtyři

Oba týmy vstoupily do úvodního zápasu čtvrtfinále velmi aktivně, Lackovi ale střela z mezikruží nesedla a Zahradník na druhé straně z těsné blízkosti třinecké branky poslal puk až do ochranné sítě. O chvíli později pálil od modré čáry Pisarik, jeho pokus ale nakonec branku Mountfieldu o pár centimetrů minul.

V další dobré šanci se následně ocitl Pala, který ale z prostoru mezi kruhy pouze orazítkoval brankovou konstrukci. Poté dostali hosté k dispozici početní výhodu, v té ale hrozili Oceláři. Michal Roman ovšem po přihrávce Paly Veselého nepřekonal a Lackův průnik hasil pouze za cenu faulu Hronek. Hra ve čtyřech lépe vyhovovala domácímu týmu a brzy se poprvé měnilo skóre na světelné tabuli.

Zahradníček poslal puk Michalu Kovařčíkovi, třinecký útočník narýsoval přesný pas napříč brankovištěm pro Lukáše Jaška, kterému už stačilo pouze nastavit hůl a usměrnit puk do sítě. Dostat svůj tým do dvoubrankového vedení mohl vzápětí Pala, ten ale z mezikruží pouze orazítkoval horní tyč.

Další dva góly padly do branky Mountfieldu

Krátce po startu druhé dvacetiminutovky se třinecká střídačka radovala podruhé. Oceláři sice nejprve nevyužili početní výhodu pět na tři, vzápětí ale zastavil Pisarik puk na modré čáře a napálil jej na branku. Do jeho střely vložil hůl Petr Heider a tečovaný kotouč nakonec zamířil za záda Veselého.

Hosté mohli kontrovat v přesilové hře, kdy Dudáček neudržel střelu Pilaře, třinečtí hráči ale dostali puk včas do bezpečí a zabránili tak snížení. Vzápětí se v dobré šanci ocitl také Dvořák, jeho dorážku ale vyrazil Dudáček. Junioři Mountfieldu si poté vytvořili slušný tlak v útočném pásmu, překonat domácího brankáře se jim ale nepodařilo a pokračovalo se tak za stavu 2:0 pro Oceláře.

V čase 36:51 už rozdíl mezi Třincem a Hradcem činili góly tři. Po přihrávce Pisarika střílel z téměř nulového úhlu Michal Kovařčík, vzdálenější růžek hostující branky ale trefil třinecký útočník zcela přesně.

Lvi se nezmohli ani na symbolický gól

Jen pár sekund po startu závěrečné části se skóre na světelné tabuli měnilo znovu, to když si nahození Miloše Romana srazil za svá záda hradecký gólman. Následně si hosté zahráli dvakrát v početní výhodě a hrozil zejména Hronek, jehož střelu Dudáček pouze vyrazil, třinečtí obránci ale kotouč včas uklidili do bezpečí.

Ve zbývajících minutách se hra velmi rychle přelévala z jedné strany na druhou, další gól už ale nepadl. Oceláři po závěrečné siréně oslavili se svými fanoušky první bod v sérii a Milan Dudáček navíc také své čisté konto. Pokračování napíšou tito soupeři již zítra, druhý zápas je na programu v 17:00 a Hradečtí jistě budou chtít jet na domácí led s vyrovnaným stavem série.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Tomáš Drašnar 0 0 0 -1 0
Jaroslav Dvořák 0 0 0 -1 0
David Gančarčík 0 0 0 0 0
Michael Gaspar 0 0 0 -1 0
Štěpán Havránek 0 0 0 -2 0
František Hnik 0 0 0 -1 0
Filip Hronek 0 0 0 -1 2
David Chalupa 0 0 0 0 4
David Košař 0 0 0 -2 0
Daniel Lier 0 0 0 -1 0
David Malík 0 0 0 -1 2
Dominik Matouš 0 0 0 -1 0
Jan Michálek 0 0 0 0 0
Jakub Orság 0 0 0 -1 2
Radovan Pavlík 0 0 0 -2 0
René Piegl 0 0 0 -1 0
Radek Pilař 0 0 0 -2 0
Tomáš Zahradník 0 0 0 -1 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
František Veselý 60 49 4 45 91,84 0 0