Zápasy
so 10.9.2005 | Lukáš Souček

Juniorka vybojovala první extraligový bod!

Hradečtí junioři se po nepříliš povedeném zápase v Českých Budějovicích představili na domácím ledě, kde je přivítala početná návštěva včetně několika bubnů. Východočeši plně plnili pokyny hlavního trenéra Táborského a k jejich úspěchu vedla hlavně trpělivost! Celý zápas dodržovali nacvičený obranný systém a vyčkávali na chyby soupeře. Několikrát to vzadu zaskřípalo, ale vynikající brankář Tomíček vždy pohotově zakročil. Nestačil pouze na nepříjemnou teč Michala Nevyhoštěného, jenž šikovně vložil hůl do střely Martina Tondra. Energetici měli i přes jednogólové manko pokyn vyčkávat na soupeřovy chyby a myslet hlavně na zadní vrátka, což se také vyplatilo. Šest minut před závěrečnou sirénou totiž vyrovnal Miloslav Čermák.

Domácí šli do zápasu s jasným cílem - nedostat žádnou branku. Liberečtí měli jinou představu. Ke dvěma bodům, které získali v prvním ligovém zápase na Spartě chtěli určitě přidat další dva. Ukázalo se ale, že na domácí obranu nebylo lehké najít recept. Když už se to Tygrům podařilo, narazili na výborně připraveného brankáře Tomíčka. Na libereckých hráčích byla přece jen vidět větší vyzrálost, kterou hradečtí museli nahradit větší bojovností. Domácí brankář musel několikrát pohotově švihnout lapačkou, na druhé měl obrovskou příležitost Jiří Šimoníček, který se díky chybě Nedvídka ocitl před prázdnou brankou, ale trefil pouze dvojici obětavých libereckých beků. Podruhé to v hledišti zahučelo, když se teč Jana Hlouška otřela o břevno hostující branky.

Druhá dvacetiminutovka se odehrávala v podobné režii. Hosté se stále snažili přejít přes obranu domácích a překonat Jiřího Tomíčka, zatímco Východočeši trpělivě vyčkávali na chybu soupeře. K otevření skóre utkání měl nejprve příležitost Liberec, když si jeden z hostujících beků zkušeně povyjel mezi kruhy a tvrdou ránou trefil tyč. Do podobné šance se dostali i domácí. Publikum zvedalo ruce vzhůru právě ve chvíli, kdy Jan Šejnoha trefil levou tyč Nedvídkovi branky.

Branky tak padali až ve třetí třetině. Hned na její úvod šikovně před Tomíčkem tečoval Michal Nevyhoštěný. Asistence si připsali Martin Tondr a Michal Bárta. Hradec ale taktiku nezměnil, stále vyčkával na vhodný gólový moment. Ten přišel v čase 53.50. Liberecká obrana nechala za svými zády na kratičký okamžik volného Miloslava Čermáka, který se s velkým důrazem postaral o srovnání stavu. Liberec se rozhodně s remízou nechtěl spokojit, ale Hradečtí dotáhli těžké utkání do úspěšného konce. I přes nerozhodný stav utkání byli domácí s jedním bodem očividně spokojenější než hosté z Liberce.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Miloslav Čermák 1 0 1 0 0
Lukáš Daňo 0 0 0 0 0
Martin Dulovec 0 0 0 0 0
Ondřej Dvořák 0 0 0 0 0
Michael Hanousek 0 0 0 0 0
Jan Hloušek 0 0 0 0 0
Jiří Janoušek 0 0 0 0 0
Aleš Jelínek 0 0 0 0 0
Petr Kopejtko 0 0 0 0 0
Ondřej Kosina 0 0 0 0 0
Ladislav Lučan 0 0 0 0 0
Karel Marša 0 0 0 0 0
Václav Petr 0 0 0 0 0
Martin Petružálek 0 0 0 0 0
Jakub Plíhal 0 0 0 0 0
Tomáš Regner 0 0 0 0 0
Jaroslav Samec 0 0 0 0 0
Štěpán Spudil 0 0 0 0 0
Jan Šejnoha 0 0 0 0 0
Jiří Šimoníček 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Jiří Tomíček 60 28 1 27 96,43 0 0

Ohlasy k utkání

Pavel Táborský, trenér Hradce Králové:
Dneska má pro nás remíza cenu zlata. Remíza v tak těžkém utkání jaké jsme odehráli dnes klukům hodně po psychické stránce pomůže. Především nás podržel brankář Tomíček. Klukům musím poděkovat za bojovnost a nasazení. Škoda, že jsme nevyužili šance, které jsme měli, ale i tak jsem s výsledkem velmi spokojený.

Fotogalerie