čt 22.9.2005 | Lukáš Souček

O prohře juniorů s Plzní rozhodla první třetina

Poprvé rozhodovala o výsledku první třetina, která dosud vždy končila bez branek. Hradeckým juniorům se bohužel nepodařilo navázat na předešlé úspěchy a to zejména v první části hry. Hosté byli značně aktivnější a hned ve druhé minutě se zásluhou Richarda Kepla dostali do vedení. Východočeši přišli do druhé dvacetiminutovky jako vyměnění. Hned na začátku třetiny skóroval z krásné kombinace Jan Šejnoha. Bohužel se ale zanedlouho trefil plzeňský Lubomír Černý, který dal výsledku konečnou podobu.

První třetina byla v jasné režii plzeňských hokejistů. Hned ve druhé minutě zápasu otevřel skóre Richard Kepl a jeden kanadský bod za asistenci si připsal Jiří Šlauf. Hradec se v podstatě první třetinu nedostal do žádné šance, hostujícího Štelmacha akorát z dálky prověřil nejprve Luštinec a po něm Čermák. O to více se v hradecké brance zapotil Roman Svoboda, který musel čelit několika dalším nebezpečným akcím soupeře.

Po přestávce bylo vidět, že si domácí v kabině vyjasnili situaci a nastoupili do druhé dvacetiminutovky jako jiný tým. Prvním šancím ještě plzeňský Štelmach odolal, ale v čase 22:21 nestačil na Jana Šejnohu, který bleskově nasměroval přihrávku Martina Petružálka do plzeňské svatyně. V tu chvíli byl Hradec výrazně lepší, jenže Plzeň se rychle postarala o pravý opak. O dvě minuty později se při hře 4 na 4 prosadil Lubomír Černý. Asistovali mu Kica a Hollý. Nervozita tedy byla znovu na hradeckých hokejkách a zejména chybělo štěstí v koncovce.

Třetí třetina většinou rozhoduje utkání, ale výjimka potvrzuje pravidlo. V poslední části zápasu se už skóre neměnilo i přes velkou šanci Martina Holého, který v přímém souboji s brankářem Svobodou neuspěl. Polovina domácího publika se zvedala ze sedadel při překvapivé střele Karla Maršy přes celé hřiště. Ta totiž záhadně proklouzla Štelmachovi mezi chrániči a skončila na jeho levé tyči. Domácí se ještě v závěru pokoušeli vyrovnat při více než minutové hře v power-play, ale znovu jim chyběla dávka potřebného štěstí.