Zápasy
út 13.9.2016 | Lukáš Štěrovský

První výhra v nové sezóně, navíc s vychytanou nulou! Hradec zdolal Vary 4:0

Zápas mezi Mountfieldem a Karlovými Vary určitě nebyl jedním z těch, který by extrémně potěšil oko náročného fanouška. Spíše než na krásu se hrál bojovný hokej, což ale východočeské fanoušky nakonec vůbec nemuselo mrzet. Hradec totiž dokázal soupeře přehrávat, v úvodních dvou třetinách vstřelil shodně po dvou brankách, a výsledek byl na světě – Lvi po výhře 4:0 brali první tříbodový zisk v novém ročníku.

Do druhého domácího utkání v nové sezóně vyrukoval Hradec s naprosto stejnou sestavou, v jaké nastoupil během nedělního duelu na Kometě, který po nešpatném výkonu trochu smolně prohrál 1:3.

Šancí bylo poskrovnu, i tak si Hradec vybudoval náskok

V samém úvodu duelu byli na puku více Karlovarští, jenže do větších příležitostí se nedostali. To se naopak povedlo v páté minutě a přečíslení dvou na jednoho Šimánkovi s Jarůškem. Druhý jmenovaný pálil nad, jenže puk se odrazil do rohu zpět na hůl Jiřího Šimánka. Ten se chvíli rozmýšlel, nakonec kotouč z nulového úhlu napálil na branku a trochu překvapivě z toho byl první gól – 1:0.

Brzy nato se do příležitosti dostali i Západočeši. Rachůnek našel přesným pasem před brankovištěm nehlídaného Skuhravého, kterého Kacetl vychytal levým betonem. Na druhé straně měl šanci k sólo úniku Jarůšek, jenže poslední klička, kterou chtěl projít přes beka, se ukázala jako nadbytečná.

Hradec se vzápětí dvakrát musel bránit v oslabení. To se mu podařilo, navíc hned po skončení toho druhého přidal další branku Rastislav Dej, který svižnou ranou z pravého kruhu překvapil Závorku. V závěru třetiny se ještě mohl po přihrávce Šimánka prosadit Vydarený, kotouč ale nedokázal v rychlosti poslat mezi tři tyče.

Další dvě branky v síti Západočechů

Do druhé třetiny domácí vstoupili s pokračující přesilovou hrou. V té se do šance protlačil Šimánek, v samostatném úniku byl ale na hranici pravidel zastaven hostujícím bekem. Poté se Hradec dostal pod tlak, který dalším únikem přerušil opět Šimánek. Jeho pokus tentokrát Závorka vyrazil nad.

K puku se ale vzápětí dostal Richard Jarůšek, který jej zavezl až před branku a bekhendem zvýšil na 2:0. Aby toho nebylo málo, brzy po této akci, konkrétně v 31. minutě, v přečíslení dvou na jednoho Dej naservíroval přesnou přihrávku na hůl Romanu Kukumbergovi, který svojí trefou vyhnal Závorku z branky – 4:0.

Nový muž v brance hostů David Honzík se musel od úvodních minut ohánět. Nátlaku domácích ale odolal a v závěru třetiny to byl právě karlovarský celek, který měl ze hry více. Do větších šancí se ale nedostal, a se zbytkem si zase poradil Ondřej Kacetl. Stav 4:0 tak platil i po konci druhé části.

Bezbranková třetina nezměnila nic na první výhře Hradce

Ihned po začátku poslední dvacetiminutovky se mohla prosadit první formace domácích, ale Červený po přihrávce z vhazování, které vyhrál Džerinš, mířil mimo tři tyče. Domácí měli vzápětí k dispozici i přesilovku, ve které se do největší šance paradoxně dostal hostující Stloukal, jenž ale rovněž nemířil přesně.

O několik chvil později, už ve hře pět na pět, se do samostatného úniku probojoval Jakub Flek. Kacetl jeho střelu sice ztlumil, ale kotouč se i tak dostal přes gólmana. Naštěstí pro něj ho zastavila tyč, a Flek tak největší šanci třetiny neproměnil.

Závěr poslední části patřil opět domácím, kteří si hlídali komfortní náskok. V šanci se objevil Richard Jarůšek, na jehož střelu z mezikruží si počíhal hostující brankář. Pokus Džerinše po kombinaci s Bednářem zase mířil těsně nad břevno. To ale domácí nemuselo mrzet, protože si po vítězství 4:0 připsali první tříbodový zisk sezóny 2016/2017. Ondřej Kacetl si navíc do statistik mohl zapsat shodně premiérovou letošní nulu.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Jindřich Barák 0 0 0 1 0
Jaroslav Bednář 0 0 0 0 0
Tomáš Bulík 0 0 0 0 0
Zdeněk Čáp 0 0 0 1 0
Rudolf Červený 0 0 0 0 2
Rastislav Dej 1 1 2 2 0
Stanislav Dietz 0 0 0 2 0
Andris Džerinš 0 0 0 0 0
Blaž Gregorc 0 0 0 1 0
Richard Jarůšek 1 2 3 3 0
Tomáš Knotek 0 0 0 0 0
Bedřich Köhler 0 1 1 1 2
Roman Kukumberg 1 1 2 2 0
Radovan Pavlík 0 0 0 0 0
Karel Plášil 0 0 0 0 0
Ryan Potulny 0 1 1 2 0
Jiří Šimánek 1 1 2 2 0
Martin Štajnoch 0 0 0 2 0
René Vydarený 0 0 0 1 2

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Ondřej Kacetl 60 29 0 29 100,00 0 0

Ohlasy k utkání

Václav Sýkora (Mountfield HK):
Myslím, že hosté do zápasu vstoupili líp než my. Možná se na nás trochu projevila důležitost zápasu, kterou jsme si uvědomovali. Jak jsem to viděl já, chyběl nám pohyb, spíš my jsme prohrávali osobní souboje. Ale pomohl nám první, velmi šťastný, gól, pak jsme po oslabení přidali druhý. Herně to sice celou třetinu nebylo ono, ale psychicky nám pomohly. V kabině jsme si něco řekli a od druhé třetiny se výkon postupně zlepšoval. Navýšili jsme náskok až na čtyřgólový, ale soupeř pořád zlobil a nic nezabalil. Takže jsme na hráče apelovali, aby hráli důsledně až do konce a nepřipustili jsme něco podobného, co se nám stalo s Mladou Boleslaví. Hráči to splnili, ve třetí třetině jsme už měli utkání pod kontrolou.

Mikuláš Antonik (HC Energie Karlovy Vary):
Neměli jsme dobrý vstup do zápasu. Neměli jsme pohyb, prohrávali osobní souboje a propadali i v útočném pásmu. Poměrně brzo jsme dostali gól, i když dost šťastný. Soupeř potom náskok navýšil a do půlky zápasu to bylo 4:0. Myslím, že pak už to Hradec kontroloval a neměli jsme šanci se zápasem něco udělat.

Fotogalerie