Zápasy
so 29.10.2005 | Lukáš Souček

Junioři bojovali, ale body si odváží Sparta

Zápasové menu

Hradečtí působili prvních deset minut odevzdaným dojmem a začaly hrát až od desáté minuty. To už ale byl stav utkání 0:2 a domácí museli znovu dotahovat. Další branky padaly až ve druhém dějství. Sparta hned na úvod ještě zvýšila svůj náskok a Východočeši museli dotahovat už tříbrankové manko. Nervozita z hradeckých hokejek opadla v čase 26:10, když na 1:3 snížil Václav Petr. O pět minut později to bylo zásluhou Ondřeje Kosiny pouze 2:3 a hradecký tlak stále sílil. Hradečtí ale místo kýženého vyrovnání inkasovali branku v oslabení. I za stavu 2:5 se domácím chtělo hrát a sedm minut před závěrečnou sirénou se jim podařilo snížit na 3:5. Nezbývalo už nic jiného než otevřít hru a pokusit se zariskovat. Bohužel domácím závěr nevyšel a inkasovali ještě dvě branky, které znamenali konečné vítězství Sparty 7:3.

Úvod zápasu domácím vůbec nevyšel, svého soupeře praktici nechali dělat vše dle libosti. Do sedmé minuty stálo při Hradeckých ještě štěstí, když dvakrát zastavili kotouč mířící do jejich klece na brankové čáře a jednou jim pomohla tyč. Velká dávka štěstí domácím vyprchala v čase 7:07, kdy skóre utkání otevřel Jakub Krätzer a tři minuty poté zvyšoval už na 2:0 pro Spartu Karel Ton. Druhou polovinu třetiny se domácí zapojili do hry i aktivně a několikrát to před hostujícím Neuvirthem zavánělo gólem. Energetici ale puk za záda Neuvirtha nedostali, a tak se do šaten odcházelo za dvoubrankového vedení pražské Sparty.

Ve druhém dějství hosté ještě navýšili své vedení. Na třetí branku přihrál Lukáši Handlovskému Luboš Voříšek. Východočeši v tu chvíli pořádně šlápli na pedály a šli za vyrovnáním, od kterého nebyli daleko. Nejprve na 1:3 snížil Václav Petr a o pět minut později to bylo krásnou střelou Jana Kosiny pod břevno už 2:3. Zlomový bod v utkání nastal v čase 32:36, kdy Ladislav Lučan přijímal přihrávku u levé tyče Neuvirthovy branky. Měl před sebou jeho svatyni úplně odkrytou, ale právě ve chvíli kdy zakončoval se objevila hokejka Martina Tona v jeho obličeji. Za zákeřný faul obdržel viník pětiminutový trest do konce utkání a hradecký útočník byl svěřen do péče lékařovi. Po odstranění krvavých stop z ledu domácí místo přesilovky udělali dva zbytečné fauly a nabídli hostům přesilovku 4 na 3. Ta se Sparťanům vydařila. Na střelu Matěje Cunika od modré Jiří Tomíček nedosáhl a bylo to 2:4.

Ve čtvrté minutě třetí třetiny se sparťanští radovali z druhé branky Lukáše Handlovského. Energetici dlouho usilovali o vyrovnání, ale třetí branka přišla až sedm minut před koncem. Martinu Petružálkovi na ni nahráli Šejnoha a Hloušek. Domácím nezbylo nic jiného než hru otevřít a zariskovat, což byla příležitost pro hbité pražské útočníky. Konečnou podobu dali výsledku svými trefami Pavel Mrňa a Karel Ton. Sparta si tak z hradeckého ledu odvezla body, které si svou střeleckou aktivitou plně zasloužila.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Miloslav Čermák 0 0 0 0 0
Lukáš Daňo 0 1 1 0 0
Michael Hanousek 0 0 0 0 0
Jan Hloušek 0 2 2 0 0
Aleš Jelínek 0 0 0 0 0
Lukáš Jirousek 0 0 0 0 0
Ondřej Kosina 1 0 1 0 0
Ladislav Lučan 0 0 0 0 0
Karel Marša 0 0 0 0 0
Václav Petr 1 0 1 0 0
Martin Petružálek 1 0 1 0 0
Jakub Plíhal 0 0 0 0 0
Tomáš Regner 0 0 0 0 0
Jaroslav Samec 0 0 0 0 0
Štěpán Spudil 0 0 0 0 0
Jan Šejnoha 0 2 2 0 0
Jiří Šimoníček 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Jiří Tomíček 60 27 7 20 74,07 0 0

Fotogalerie