Zápasy mládeže
so 17.9.2016 | Klára Petrásková

Junioři nestačili na Motor. Duel, v němž rozhodovaly přesilovky, prohráli 1:3

Zápasové menu

Stejně jako v úvodním utkání sezóny, i v sobotu narazila hradecká juniorka na tým Českých Budějovic. Zápas, jemuž po dvě třetiny diktovaly tempo především početní výhody, byl sice vyrovnaný, Hradeckým ale chyběl i pověstný kousek štěstí. Na první trefu Motoru ještě domácí zareagovali, další branku však už přidat nedokázali a tři body tak putují do jižních Čech.

V první třetině měly největší slovo přesilovky

Hned v úvodní minutě dostali Hradečtí možnost přesilové hry a moc nechybělo k tomu, aby puk po Šaldově nahození skončil mezi třemi tyčemi. Vzápětí se ale vylučovalo i na domácí straně a na rozdíl od svého soupeře Českobudějovičtí svou první zápasovou přesilovku využili. Jan Bárta obdržel mazanou přihrávku do prostoru mezi kruhy a střelou z první nedal Špirkovi šanci – 0:1.

Rozhodčí trestali nedovolené zákroky i nadále a při své třetí výhodě jednoho muže v poli navíc se z první branky zaradovali i domácí. Radim Šalda vystřelil zprostřed modré čáry a po nepřehledné situaci v hostujícím brankovišti se kotouč objevil až za brankovou lajnou – 1:1. Velkou šanci měli v závěru periody na holích Budějovičtí. Pokus z blízka se však neukázal být úspěšným a kotouč vyslaný dorážejícím Šulkem prosvištěl pouze kolem levé tyčky.

Početní výhody určovaly tempo hry i nadále

Druhou dvacetiminutovku začali hosté v přesilové hře, a i když se zdálo, že Hradečtí mají svého soupeře pod kontrolou, Budějovice udeřily. Tváří v tvář Špirkovi se ocitl Jakub Káník, jenž zamířil přesně do mezírky mezi betony východočeského gólmana – 1:2. Stejně jako v úvodní části, i v té druhé zvedal hlavní rozhodčí paži nad hlavu hojně a dveře na trestné lavici se neustále otevíraly.

Do velké příležitosti se po odpykání svého trestu hnal Dvořák, Patera ale jeho úmysl vystihl a branku nepřipustil. Stejně se vedlo i Jiráskovi, kterého jihočeský brankář vychytal levým betonem. Ve 29. minutě sice hráči Mountfieldu dostali puk za brankovou čáru, ovšem až po hvizdu sudího, a gól tak nemohl být uznán. Na druhé straně to byl Vochozka, kdo potrápil východočeského strážce svatyně, ani on, ani v závěru třetiny Bárta ale na Špirka vyzrát nedokázali.

Motor přidal gól do prázdné a mohl se radovat z výhry

Na rozdíl od předchozích čtyřiceti minut, v poslední třetině rozdali rozhodčí pouze dva tresty. To však neznamenalo, že ubylo dobrých střeleckých příležitostí. Hradečtí se hnali za vyrovnáním a blízko k němu měl třeba Dufek, jenž zkoušel střelu z první, nebo Havránek, který z mezikruží trefil Paterovy betony. Na druhé straně to byl Šulek, kdo prověřil Špirka, jeho střela na protější roh ale v síti neskončila.

Pár minut nato se ten samý budějovický útočník ocitl v další slibné pozici, proti prudké střele z pravého kruhu ale maskou zasáhl východočeský strážce svatyně. V závěru třetí části zkoušel Mountfield ještě power-play, ta se ale s úspěchem nesetkala. Tři vteřiny před závěrečnou sirénou navíc dostal puk na hůl Ondřej Šulek a střelou do prázdné klece potvrdil jihočeskou výhru 3:1.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Aleš Dufek 0 0 0 -1 0
Jaroslav Dvořák 0 0 0 0 2
Michael Gaspar 0 0 0 0 0
Štěpán Havránek 0 1 1 -1 2
Martin Hejna 0 0 0 0 0
Patrik Hidveghy 0 0 0 0 0
František Hnik 0 0 0 -1 0
Tomáš Hofman 0 0 0 0 2
Filip Jirásek 0 0 0 0 2
Tomáš Kynčl 0 0 0 0 4
Daniel Lier 0 0 0 -1 2
David Malík 0 0 0 0 0
Dominik Matouš 0 0 0 0 0
Jakub Moník 0 0 0 0 0
Filip Moník 0 0 0 0 0
Dominik Řepík 0 0 0 0 2
Radim Šalda 1 0 1 -1 0
Tomáš Zahradník 0 1 1 -1 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Adam Špirek 59 37 2 35 94,59 0 0

Ohlasy k utkání

Aleš Krátoška (Mountfield HK):
Bohužel pro nás dnešní utkání nedopadlo dobře, jelikož nám Budějovice daly góly po našich chybách. Myslím si, že jsme je ve třetí třetině jasně přehrávali, bohužel tam ale z naší strany nebyl tlak a přesné střely na branku. Nakonec jsme dostali třetí gól do prázdné brány, ale celkově to z naší strany bylo takové hluché. Hráli jsme hodně po rozích, za bránou a v předbrankovém prostoru jsme byli málo nebezpeční. I co se týče přesilovek, tak ačkoli je pořád trénujeme, jsou z naší strany hodně špatné. Sice jsme z ní dnes dali branku, ale je to málo.

Luboš Rob (HC Motor České Budějovice):
Po páteční prohře jsme dnes chtěli přivézt body. Myslím, že z obou stran to byl velice bojovný zápas. My jsme asi mohli rozhodnout dřív, protože jsme podle mě měli více šancí v rozhodujících chvílích. Ale Hradec bojoval až do konce a my jsme měli v rozhodujících chvílích i potřebné štěstí, výborně nám zachytal brankář. Udrželi jsme to a v soupeřově power-play rozhodli.