Zápasy mládeže
út 20.12.2016 | Klára Petrásková

Na závěr roku porážka. Junioři ve východočeském derby padli těsně 1:2

Zápasové menu

Program mládežnických extraligových soutěží v kalendářním roce 2016 uzavřeli v úterý hradečtí junioři, kteří se na domácí půdě střetli s rivalem z Pardubic. Byli to právě hokejisté Mountfieldu, kdo se jako první dostal do vedení, nakonec ale i přesto výhru v derby neslavili. Dynamo v prostřední třetině nejprve vyrovnalo a pár minut před třetí sirénou rozhodlo o svém vítězství.

Úvodní třetina vyšla lépe Hradeckým

Hra ve standardním počtu hráčů na ledě? Té si diváci v úvodních minutách příliš neužili. V krátkém sledu se na trestné lavici vystřídali hned čtyři hráči z obou týmů, ani jedna strana ale nedokázala více prostoru na ledě proměnit v branku. Nejblíže ke skórování měl pardubický Martinec, u levé tyčky se mu ale převalit puk přes Bechného beton nepovedlo.

V jedenácté minutě se už ale červené světlo za bránou rozsvítilo. Jiráskovu střelu z mezikruží vyrazil Klouček jen před sebe a v pořadí druhý dorážející Dominik Matouš dostal kotouč až za brankovou čáru – 1:0. Vzápětí dobře mířil Hidveghy, hostující gólman ale zasáhl svou lapačkou včas. Nepřesné rozehrávky chtěl ještě v závěru třetiny využít Jirásek, brankář Klouček ale navýšení hradeckého vedení nepřipustil.

Dynamo krátce po začátku dvacetiminutovky vyrovnalo

Pouze 71 vteřin uplynulo z prostředního dějství a ve FORTUNA aréně bylo vyrovnáno. Z rohu kluziště našel Hoskovec v mezikruží volného Dominika Duška, který bez přípravy prostřelil přesouvajícího se domácího muže v masce – 1:1. Od modré čáry poté pálil na Bechného Trejbal, hradecký brankář si ale jeho střelu i přes clonící hráče pohlídal lapačkou.

Na druhé straně střílel z prostoru mezi kruhy bez přípravy Matouš a Klouček se po zákroku nejistě ohlížel, puk za svá záda ale nakonec nepropustil. Hostující rozehrávku dobře napadal Řepík, jenž vybojoval kotouč pro Jiráska. Útočník Mountfieldu se pak prokličkoval až před Kloučka, přehodit bekhendem puk přes beton se mu ale nepovedlo. V závěru periody byl Martincem tvrdě atakován Bureš a do třetí části si tak Hradečtí přenesli téměř celou pětiminutovou přesilovku.

Pardubice přidaly druhou trefu a rozhodly o své výhře

Tu však v gólový úspěch přetavit nedokázali, navíc o část dlouhé početní výhody přišli vlastním vyloučením. Velmi blízko vedoucí trefě byl posléze od modré čáry pálící pardubický Zukal, ránu na vzdálenější tyč ale dokázal Bechný na poslední chvíli vyškrábnout mimo svou svatyni. Důležitý byl i další zákrok hradeckého gólmana, když vychytal z první střílejícího Duška.

S přibývajícími minutami bylo patrné, že ani jedno z mužstev nechce udělat chybu a nabídnout tak soupeři příležitost ke skórování. Vyrovnaný stav svítil na světelné tabuli dlouho, v 58. minutě se však o krok blíž ke třem bodům dostalo Dynamo. Na modré čáře přisunul Petrus touš Dominiku Kubištovi, jenž si položil Bechného a bekhendovým blafákem se nemýlil – 1:2. Na výsledku již nezměnila nic ani závěrečná hradecká power-play a první letošní výhru v juniorském východočeském derby si na konto připsaly Pardubice.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Nicolas Bureš 0 0 0 0 0
Štěpán Havránek 0 0 0 -1 0
Patrik Hidveghy 0 1 1 0 0
František Hnik 0 0 0 0 4
David Chalupa 0 0 0 -1 2
Filip Jirásek 0 1 1 0 2
Tomáš Kynčl 0 0 0 0 2
Daniel Lier 0 0 0 0 0
Patrik Mašín 0 0 0 0 0
Dominik Matouš 1 0 1 0 2
Jakub Moník 0 0 0 0 0
Filip Moník 0 0 0 -1 0
Kryštof Pažourek 0 0 0 0 4
Mikuláš Pohl 0 0 0 -1 0
Dominik Řepík 0 0 0 0 0
Tomáš Zahradník 0 0 0 -1 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Daniel Bechný 60 18 2 16 88,89 0 0

Ohlasy k utkání

Aleš Krátoška (Mountfield HK):
Je to pořád stejná písnička, na jeden gól se prostě nevyhrává. Včera jsme se v podstatě sešli na prvním tréninku po nemoci, kdy čtyři pět dní někdo ležel. I to byl možná důvod, proč nám ke konci zápasu došla šťáva. Poslední utkání, které jsme v tomhle roce měli, jsme nezvládli, což je pro nás určitě ztráta. Šance, které máme, neproměníme a soupeř naopak dva tři góly dá. Na jednu branku se bohužel nevyhrává.

Richard Král (HC Dynamo Pardubice):
Myslím, že utkání bylo vyrovnané a hodně zaměřené na defenzivu. Hradec hrál dobře obranu středního pásma, na obě strany bylo minimum šancí. Rozhodla asi třetí třetina, kdy jsme přestáli pětiminutové oslabení a pak se k nám i přiklonilo štěstí. Po minulém zápase, který se nám tu nepovedl, jsme rádi za tři body, potěšily nás.