Zápasy mládeže
pá 6.1.2017 | Jan Volf, Klára Petrásková

Do nového roku s tříbodovou výhrou, junioři porazili Spartu 4:2

Zápasové menu

Do roku 2017 vstoupili hradečtí junioři nejlépe, jak mohli, a sice tříbodovou výhrou! Tu potřebovali jako sůl, za plný počet totiž dokázali zvítězit naposledy 26. listopadu. Na ledě pražské Sparty si Východočeši postupně vypracovali slibný náskok 3:0 a nezaskočilo je ani soupeřovo snížení. Svou výhru pak potvrdili ještě brankou v oslabení a po závěrečné siréně si tak mohli naplno užít vítězné oslavy.

Třetinu začali lépe domácí, když si vytvořili první svazek šancí. V šesté minutě se předvedl tahoun sparťanské ofenzívy Komárek, ale nabídnutou šanci nevyužil. Pražané hráli jen v první třetině 4 oslabení a bylo to znát. Častá oslabení nabourala sparťanskou hru a Hradec našel na Pražany protihru. Východočeši sice čtyři početní výhody v první části nevyužili, ale i tak se jim podařilo skórovat, a to když už se všichni nejspíš viděli v šatnách, popřípadě fanoušci na teplém čaji. Hradec dal gól v čase 19:54, prosadil se Aleš Dufek.

Druhá perioda začala pomaleji. Oba týmy vystřídali několik šancí a příležitostí. Pak přišla dvacátá pátá minuta a začaly se dít věci. Hradec k velké nevoli sparťanů zvýšil na 2:0, když puk do sítě tečoval Jaroslav Dvořák. To ale nebylo všechno. Hosté svůj nápor zdvojnásobili a za 55 sekund přidal třetí branku ránou mezi betony Martin Štohanzl. To už se začaly nad Prahou stahovat mračna. Hradci se začalo lépe dýchat a na ledě bylo jedno mužstvo. Pražané ale nesklonili hlavy a na střídačce se pořádně nabudili. Těsně před půlkou druhé třetiny byl jeden z Hradeckých vyloučen a Sparta trestala. Martin Dubský dal Spartě naději gólem na 1:3. Na ledě jakoby se vše otočilo a páni ledu byli najednou Pražané. Dvě vyloučení však aktivitu domácích lehce utlumila a po dvou třetinách tak svítilo na tabuli skóre 1:3.

Třetí dvacetiminutovka začala lépe opět pro domácí výběr. Ten vyvíjel větší snahu se skórem něco udělat. V 44. minutě předvedl bravurní zákrok sparťanský strážce branky Hofmann. Poté přišla přesilová hra Pražanů. V té domácí sice přehrávali Mountfield, avšak to hlavní, tedy vstřelit branku se jim nepovedlo. Hradec hrál v pěti jen devatenáct vteřin a i to mu stačilo na zvýšení na velmi důležitých 4:1. Trefil se z mezikruží Kryštof Hroudný. V celkovém součtu branka ne vítězná, ale uklidňující a velmi důležitá. Kouč domácích si vzal timeout a zkusil hru v šesti. Tah to byl dobrý. Branka na 2:4 přišla, ale příliš pozdě. Jejím autorem byl nejproduktivnější sparťan v lize Martin Jandus. Zbytek soupeřovy power-play už Východočeši zvládli ubránit a po výhře 4:2 se tak tři body stěhovaly pod Bílou věž.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Nicolas Bureš 0 1 1 1 0
Aleš Dufek 1 0 1 2 0
Jaroslav Dvořák 1 0 1 0 0
Michael Gaspar 0 0 0 0 2
Patrik Hidveghy 0 0 0 0 0
František Hnik 0 2 2 2 0
Tomáš Hofman 0 1 1 1 2
Kryštof Hroudný 1 0 1 2 0
David Chalupa 0 0 0 1 0
Tomáš Kynčl 0 1 1 1 2
Daniel Lier 0 0 0 0 0
Jakub Moník 0 0 0 0 0
Filip Moník 0 0 0 0 0
Kryštof Pažourek 0 0 0 0 0
Dominik Řepík 0 0 0 0 2
Radim Šalda 0 0 0 2 0
Martin Štohanzl 1 1 2 2 0
Tomáš Zahradník 0 1 1 1 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Matěj Bartozel 60 35 2 33 94,29 0 0

Ohlasy k utkání

Aleš Krátoška (Mountfield HK):
Věděli jsme, že Sparta bude ve velmi silné sestavě. Myslím, že až na pár minut v první třetině, kdy jsme měli malé výpadky, jsme utkání zvládli dobře. Trochu jsme bláznili za stavu 3:1, ale vše dobře dopadlo, za což jsme rádi. Uvidíme, co bude zítra v Českých Budějovicích.