Zápasy mládeže
so 25.2.2017 | Martina Sikorová, Klára Petrásková

Junioři na páteční výhru nenavázali, Třinec versus Hradec 4:1

Zápasové menu

K nelehkému utkání nastoupili v sobotu junioři. Ty totiž čekalo měření sil s druhým celkem DHL extraligy, třineckými Oceláři. Svou sílu ukázali Třinečtí již v první minutě, kdy se bleskově dostali do vedení. To posléze ještě navýšili, avšak začátek druhé třetiny vykřesal Hradeckým naději, když na 2:1 snižoval Štěpán Matějček. Jeho branka se ale po závěrečné siréně ukázala být jako jediná východočeská, a tak po dalších dvou třineckých gólech odjeli Lvi z posledního venkovního duelu sezóny s prázdnou.

Oceláři bleskově otevřeli gólový účet

Lepší začátek si snad ani třinečtí mladíci nemohli přát. Už po jednačtyřiceti sekundách to od mantinelu zkusil kapitán Filip Haman a kotouč možná trochu překvapivě skončil až v síti – 1:0. Vzápětí dostal Mountfield k dispozici přesilovou hru, zahrozit se mu ale povedlo až po jejím vypršení. Do brejku ujel obránce Jakub Moník, Hlaváč ale tento pokus dokázal zneškodnit.

Za Oceláře následně hrozil Lukáš Kaukič. Třinecký útočník se projel až k brance, z těsné blízkosti se mu ale druhý gól přidat nepodařilo. A radovat se nemohl ani Hradec. Hosté ujeli do přečíslení dva na jednoho, střelu Patrika Hidveghyho ale zneškodnil připravený Hlaváč. Ve třinácté minutě už se skóre na světelné tabuli už měnilo. Do individuální akce se vydal Patrik Hrehorčák, najel si s pukem na levý kruh a ranou na vzdálenější tyč překonal Matěje Bartozela podruhé – 2:0.

Hradečtí snížili, domácí však brzy našli odpověď

Osmadvacet sekund po návratu ze šaten se první trefy dočkali hradečtí mladíci. Nejprve sice Štěpán Matějček z dorážky neuspěl, napodruhé se ale nemýlil a rázem to bylo jen o jediný gól – 2:1. Dvoubrankový náskok ale měli Oceláři rychle zpět. Kryštof Stuchlík se dral do brejku marně, nakonec se ale útočník s osmičkou na dresu ke střele přece jen dostal a propálil hradeckého gólmana – 3:1.

Hostující trenéři na situaci reagovali střídáním brankářů a od třiadvacáté minuty tak branku Mountfieldu strážil Daniel Bechný. Na 4:1 mohl následně upravit Patrik Hrehorčák po skvělé práci Michala Kvasnicy. Domácí hráč za brankou získal puk, narýsoval přihrávku před ní a Hrehorčák okamžitě vypálil, Bechný ale byl na svém místě a zasáhl.

Další příležitost patřila Hradci. Hostující junioři znovu ujeli do přečíslení, Patrik Hidveghy ale neuspěl ani v této situaci a branku svého soupeře přestřelil. A gólem neskončila ani brejková akce Lacky. Slovenský útočník se ocitl za hostující obranou a okamžitě vypálil, na Bechného si ale nepřišel a do kabin se šlo za stavu 3:1 pro Třinec.

Třinec přidal čtvrtou trefu a pojistil si výhru

V první velké šanci poslední třetiny se ocitl Adam Flok. Třinecká dvacítka se v šestačtyřicáté minutě dostala do brejku, vyzrát na hostujícího gólmana se jí ale nepodařilo a skóre se neměnilo. Následně bylo k vidění ještě několik zajímavých příležitostí na obou stranách, gól už ale padl jen jeden. V čase 55:55 hosté propadli na modré čáře a za tuto chybu byli potrestáni čtvrtým gólem v jejich síti.

Jan Kalus se vřítil do útočného pásma, zavezl puk na levý kruh a přihrál Danielu Plitkovi. Domácí patnáctka už byla v jednoduché pozici a dobrou šanci nezahodila – 4:1. Hradečtí junioři se ještě v samém závěru snažili o zdramatizování, vyzrát na Hlaváče se jim ale nepodařilo a všechny body tedy zůstaly v Třinci. Oceláři se díky tomuto bodovému zisku vrátili do čela tabulky, naopak Hradec čekají už jen poslední dva domácí zápasy a poté pro ně letošní sezóna končí.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Lukáš Brádler 0 0 0 -1 0
Nicolas Bureš 0 0 0 -2 2
Patrik Hidveghy 0 0 0 -1 0
František Hnik 0 1 1 -1 0
Tomáš Hofman 0 0 0 -1 0
David Chalupa 0 0 0 0 0
Adam Jonáš 0 0 0 -1 0
Tomáš Kynčl 0 0 0 -2 0
Daniel Lier 0 0 0 -1 2
Štěpán Matějček 1 0 1 -1 0
Dominik Matouš 0 0 0 -2 0
Filip Moník 0 0 0 -2 0
Jakub Moník 0 0 0 0 0
Dominik Řepík 0 1 1 0 0
Josef Šimůnek 0 0 0 0 0
Tomáš Zahradník 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Matěj Bartozel 23 15 3 12 80,00 0 0
Daniel Bechný 37 22 1 21 95,45 0 0

Ohlasy k utkání

Aleš Krátoška (Mountfield HK):
Na to, v jakém složení byl tým Třince, který se navíc doplnil o nejlepší hráče si myslím, že výsledek 1:4 odpovídá průběhu utkání. Nicméně za stavu 1:3 jsme měli spoustu šancí na vstřelení branky. Podle mě dnes ale rozhodly tři hloupé góly, které dostal náš gólman. Nebyl to až tak špatný výkon z naší strany, i když tam samozřejmě byly chyby. Rozhodly ale ty hloupé góly, které si myslím, že by náš brankář měl vždycky chytit. Když pustíte Třinec v takovéhle sestavě na dvoubrankový rozdíl, mají už tak zkušený tým, že si zápas pohlídají. Našim klukům nemůžu upřít bojovnost, ale tři body zůstaly v Třinci.