pá 25.11.2005 | Lukáš Souček

Junioři na Lapači neuspěli, prohráli 5:1

Po povedené pětibodové šňůře vyšli junioři bodově naprázdno. Ve čtvrtečním velmi důležitém utkání podlehli Vsetínu, který byl od začátku utkání jasně lepším týmem. V první třetině po srážce dvou hradeckých beků rozsvítil poprvé červené světlo jeden ze vsetínských útočníků a pár minut poté domácí využili přesilovou hru 5 na 3. Ve druhé části utkání přišli místo kontaktního gólu tři gólové úspěchy Vsetína, které poslaly Energetiky definitivně do kolen. Východočechům se podařilo branku vstřelit až tři minuty před koncem, a tak zásluhou Václava Petra alespoň zkorigovali na konečných 5:1.

Domácí nastoupili do utkání velmi aktivně a hned ve třetí minutě dokázali využít momentu překvapení. Dva hradečtí hráči se srazili ve středním pásmu a Petr Hruška pohotově zakončil svůj sólový nájezd. Hradeckým se příliš nedařilo na soupeřovu rychlou hru reagovat. Navíc se dopustili dvou rychlých faulů za sebou, které nabídly Vsetínu dvojnásobnou přesilovku. V ní se ocitl úplně sám před Tomíčkem Martin Podešva a z dorážky se nemýlil.

Ve druhé třetině chtěli hosté co nejrychleji vstřelit kontaktní gól a v úvodu třetiny to vypadalo, že padne co nevidět. Brankář Štefl však za svá záda kotouč nepustil a udeřili tak znovu domácí. Tříbrankový náskok zajistil Vsetínu svým druhým gólem Martin Podešva. Valaši byli čím dál více při chuti. Nejprve v polovině utkání vyhnal Lukáš Navrátil Tomíčka z branky a o něco později inkasoval i Roman Svoboda z hole Radima Ostrčila.

Ve třetí třetině se už domácí nemuseli nikam tlačit a hostům spíše chyběla chuť do hry. Většina akcí tak končila ve středním pásmu. O čestný úspěch hostů se tři minuty před sirénou postaral Václav Petr. Po nepříliš vydařeném utkání se hradečtí junioři dokázali usmát pouze na půvabnou číšnici při večeři, zbytek cesty však na dobré náladě nikomu nepřidal. V sobotu ale Energetiky čeká další důležité utkání. V 16:00 hostí na domácím ledě tým Ostravy.