so 3.12.2005 | Lukáš Souček

Junioři porazili Opavu 6:2, jistotu přinesla až třetí třetina

Již ve druhé minutě otevřel skóre utkání Miloslav Čermák, necelých pět minut poté ale Opava vyrovnala. Autor první branky Energetiků se zanedlouho prosadil podruhé a vrátil vedení na hradeckou stranu. Do konce třetiny ještě stihl zvýšit na 3:1 Jan Šejnoha. Opava ve druhé třetině zásluhou svižnější hry snížila a do poslední třetiny tak šla s jednogólovým mankem. Východočeši už ale nedopustili žádné větší komplikace a brankami Martina Dulovce, Lukáše Daňa a Ladislava Lučana dali výsledku konečnou podobu a za zasloužené vítězství si připisují dva body do tabulky.

Do utkání lépe vstoupili domácí, když se hned ve druhé minutě prosadil Miloslav Čermák. Opava však za necelých pět minut vyrovnala. Před Tomíčkem se objevil zčista jasna úplně osamocený Lukáš Černý a trefil se přesně mezi jeho betony. Miloslav Čermák ale vrátil Východočechům vedení, když se ve 13. mintuě dokázal zorientovat ve shrumáží před Krejčím. 36 vteřin před první sirénou se zásluhou Jana Šejnohy Energetici mohli radovat z dvoubrankového vedení a do šaten se tak odcházelo za příznivějšího stavu pro domácí.

Po přestávce ale otěže do svých rukou vzali hosté a po celou dobu se pokoušeli o vyrovnání. Z vyvinutého tlaku ale přišla pouze jedna branka. Ve 35. minutě ujel ve vlastním oslabení Ivo Kocián a snížil na 3:2. Domácí po inkasované brance znovu vstali z mrtých a do konce třetiny těsné vedení ubránili.

Ve třetí třetině jakoby Energetici chtěli utkání bleskově rozhodnout. Martin Dulovec nejprve zužitkoval lob Lukáše Daňa přes střední pásmo a chvíli poté se střelecky prosadil i sám Lukáš Daňo, když na něj nasměroval vyhranou buly Michael Hanousek. Definitivní tečku za utkáním udělal v čase 52:19 Ladislav Lučan. Hradečtí se ale už nyní musejí připravovat na důležité utkání s prvním Třincem, které odehrají už v pondělí. Chybět jim bude Štěpán Spudil, jenž obdržel celkově druhý trest do konce utkání a nemůže tak v následujícím zápase nastoupit.