Zápasy mládeže
pá 28.10.2016 | Petr Šatalík

Starší dorostenci porazili Písek přesvědčivým výsledkem 6:0

Zápasové menu

Svěřenci Miroslava Krupky mají za sebou další utkání. V malé hale Fortuna arény nastoupili proti zatím poslednímu celku skupiny Střed – Písku, který porazili jasným rozdílem – 6:0. Minimálně do pátečního večera se tak znovu dostali na průběžnou první pozici a vládnou tabulce NOEN Extraligy staršího dorostu.

V první periodě nastříleli Východočeši čtyři branky

Souboj mezi Hradcem a Pískem začal velkým náporem domácích, ze kterého se Jihočeši vymaňovali jen sporadicky. Úvodní tlak přetavil svou střelou v první gól Jakub Hašek, kterému mezi kruhy zpoza klece přihrál Pažourek – 1:0. Netrvalo dlouho a skóre se měnilo znovu, Jakub Hašek v přesilové hře obkroužil svatyni hostí a svým druhým zásahem zdvojnásobil vedení Lvů – 2:0.

Převaha Mountfieldu byla znatelná i nadále. Štohanzl zavezl kotouč za klec Písku, následně přesně přihrál do mezikruží na Matěje Sílu a ten pohotovou ranou prostřelil strážce svatyně Jihočechů – 3:0. Když Pokorný sekl unikajícího Dominika Šedivého, bylo nařízeno trestné střílení. Útočník Východočechů se rozjel a pokusem nad vyrážečku překonal gólmana Kříže, čímž zároveň stanovil konečné skóre první části hry – 4:0.

Hradec zvýšil vedení o dva zásahy

Kdo doufal, že se v druhé třetině obraz hry změní, byl zklamán. Lvi však začali své akce lehce přehrávat, místo aby gólu dosáhli jednoduše. Stav se tak měnil až po sedmi minutách prostřední fáze utkání, Denis Martinec vypálil od modré, střelu lehce tečoval bránící hráč a skóre bylo již 5:0.

Po bleskové kombinaci Síly a Pažourka se do zakončení procpal mezi dvěma beky Mikuláš Matouš, ale svou bekhendovou kličkou na Kříže nevyzrál. V další situaci našel Jakubec dobře postaveného Martina Štohanzla, který přesným zásahem zvýšil na 6:0. V dalších akcích se Lvi neprosadili a Písek pálil na Dvořáka jen z uctivé vzdálenosti, pročež se skóre do druhé sirény už nezměnilo.

Ve třetí třetině se zápas už pouze dohrával

Na začátku třetí periody nebyly na ledě znát žádné změny oproti prvním dvěma částem střetnutí, hrálo se více méně na jednu polovinu kluziště. Po tvrdé ráně Kukly od modré se zákrokem vyrážečkou blýskl Kříž. Jakub Hašek chtěl docílit hattricku, dostal se do samostatného úniku, ale brankář Jihočechů se odvážně vrhl pod brusle útočníka Mountfieldu a šanci mu sebral.

Tlak Hradce trval celé utkání. Štohanzl přesným pasem přes osu hřiště vyzval ke skórování Tadeáše Jakubce, ale jeho pokus Kříž vykopl betonem. Kynčl ještě v závěru duelu obětavě padl do střely Pokorného a za cenu pořádné modřiny pomohl Danielu Dvořákovi k udržení nuly. Mountfield se tak minimálně na několik hodin posunul do čela tabulky skupiny Střed.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Jakub Hašek 2 0 2 1 0
Miroslav Havelec 0 0 0 3 0
Tadeáš Jakubec 0 1 1 2 2
Adam Jonáš 0 0 0 0 0
Miroslav Kukla 0 0 0 0 0
Jakub Kynčl 0 1 1 3 0
Václav Maršík 0 0 0 2 0
Denis Martinec 1 0 1 2 0
Patrik Mašín 0 2 2 2 2
Mikuláš Matouš 0 0 0 0 2
Kryštof Pažourek 0 2 2 1 0
Mikuláš Pohl 0 0 0 0 0
Matěj Síla 1 0 1 1 0
Dominik Sklenář 0 0 0 0 2
Dominik Šedivý 1 0 1 1 0
Martin Štohanzl 1 1 2 3 0
Daniel Vaňát 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Daniel Dvořák 60 0 0 16 100,00 0 0

Ohlasy k utkání

Libor Pivko (Mountfield HK):
Zápasy s Pískem jsou v této sezóně především o tom, abychom hráče vždy nabádali, že soupeře nesmí podcenit. Zápas jsme začali dobře, ve druhé třetině jsme trochu polevili. Celkově jsme ale samozřejmě rádi za tři body.

Jindřich Setikovský (IHC Písek):
Minule jsme tu prohráli 0:14, došlo k výraznému zlepšení z naší strany. Máme v mužstvu tři mladší dorostence, v mužstvu nám chybí kvalita, ale hlavně i kvantita, nemáme s kým hrát. Mladší dorostenci včera odehráli těžké utkání s Jihlavou. Dnes nám dobře zachytal gólman. Já myslím, že ten výsledek zhruba odpovídá tomu, co se na hřišti dělo. Jeden nebo dva góly jsme mohli dát, na vítězství samozřejmě pomýšlet nemůžeme. Předvedli jsme ale asi maximum toho, co s tímhle mužstvem můžeme uhrát.