út 6.12.2005 | Lukáš Souček

Junioři překvapili první Třinec pěti brankami ve druhé třetině

První třetina utkání byla vyrovnaná na obou stranách, oba brankáři však žádnou branku neinkasovali. Po přestávce se přiklonilo střelecké štěstí na hradecké hokejky. Během sedmi minut Hradečtí dokázali vstřelit čtyři branky, které změnili vývoj celého utkání. O dva gólové úspěchy se postaral Martin Dulovec a o zbylé dva Miloslav Čermák. Těsně před druhou přestávkou ještě zvýšil vedení Energetiků Jan Šejnoha. Ve třetí třetině už se skóre neměnilo, a tak si Hradečtí odvezli z Třince dva body za výhru 5:0.

První třetina byla z obou stran velmi vyrovnaná. Prvních pár střídání si dokázali vytvořit větší tlak domácí, hosté však svému soupeři později zahrozili stejnou mincí. I přes značné množství gólových šancí obou mužstev branka v první třetině nepadla, a tak se do šaten odcházelo za nerozhodného stavu.

Po přestávce se štěstí přiklonilo na stranu Energetiků, kteří dokázali během sedmi minut vstřelit čtyři branky, které výrazně ovlivnily průběh celého utkání. Hned v první minutě druhé dvacetiminutovky otevřel skóre zápasu Martin Dulovec a tři minuty po něm zvyšoval už na 2:0 Miloslav Čermák. Ani po těchto brankách nebylo všem dnům konec. V sedmé minutě totiž vsítil svou druhou branku Martin Dulovec a to samé se za pár vteřin podařilo Miloslavu Čermákovi. Třinečtí se ze studené sprchy dlouho nemohli vzpamatovat. Nakonec ještě půl minuty obdrželi gól do šatny z hole Jana Šejnohy.

Energetici díky vysokému náskoku nemuseli tvořit hru a soustředili se pouze na bránění. Třinec se naopak pokoušel alespoň o zkorigování výsledku. Jiří Tomíček si ale čisté konto vzít nenechal a nutno dodat, že si ho některými zákroky více než zasloužil. Na skóre už nezměnilo ani početné vylučování hlavního rozhodčího, a tak se Východočeši mohli radovat ze zaslouženého vítězství. Už ve čtvrtek startuje druhá polovina moravské části, ve které junioři zavítají do Olomouce.