Zápasy mládeže
pá 2.12.2016 | Ladislav Vácha, Martin Voltr

Starší dorostenci přišli o hubený náskok, v Brodě padli po nájezdech

Zápasové menu

Předposlední zápas úvodní části odehráli starší dorostenci na půdě Havlíčkova Brodu, kde letos už jednou prohráli. A hlavy museli sklonit i napodruhé, přestože téměř 47 minut drželi vedení. Na dlouho jednou branku vstřelil v úvodu kapitán Kryštof Pažourek, větší střeleckou aktivitu pak nedokázali Lvi přetavit v další góly a domácí Bruslaři obrátili duel k vítězství v nájezdech. V sobotu se Mountfield doma porve s Budějovicemi o konečné druhé místo skupiny Střed.

Hradec se v šesté minutě ujal vedení

Havlíčkův Brod chtěl dobře zvládnout začátek zápasu, aby nepustil soupeře do rychlého vedení jako v minulém vzájemném střetnutí. To se mu povedlo a fanoušci v Kotlině sledovali vyrovnaný hokej. Gólový účet zápasu však přece jen otevřeli favorizovaní hradečtí mladíci, když Miroslav Havelec přihrál Kryštofu Pažourkovi, který si s pukem sjel na osu hřiště a výstavní bekhendovou ranou zavěsil do rohu brány bezmocného Tomáše Blažka – 0:1.

Mladí Bruslaři se snažili odpovědět a vytvořili si několik slibných šancí. Tu největší měl na holi Michal Teplý, ale v samostatném úniku nedotáhl svůj bekhendový blafák do úspěšného konce. Několikrát nebezpečně zahrozili i Východočeši, ale brankář Blažek, stejně jako jeho protějšek Kouba, chytal spolehlivě. Svůj tým podržel i při oslabení, když byl vyloučen Marek Tecl.

Bitvě dál kralovali oba gólmani

V prostřední části byl k vidění podobný hokej jako v úvodní dvacetiminutovce. Oba soupeři se tlačili dopředu a nedarovali si ani centimetr ledu bez boje. Mountfield se v první půlce druhé třetiny dopustil hned tří prohřešků proti pravidlům, ale soubor z Kotliny nepřetavil přesilovky v kýžené vyrovnání.

Blízko gólové radosti byl brodský forvard David Donda, ale jeho únik zmařil pohotovým zákrokem vyrážečkou gólman Kouba. Přáno nebylo ani Marku Teclovi, jehož rána z kruhu orazítkovala břevno. Hradec Králové měl také několik možností utéct do dvougólového trháku, jenže vylámal si zuby na pozorném brankáři Blažkovi.

Domácí kapitán poslal zápas do prodloužení

V úvodu třetího dějství si domácí soubor znovu zahrál v početní převaze, jenže soupeřova brána jako kdyby byla pro něj zakletá. Další přesilovku měli k dispozici i hosté, ale potrestaného Daniela Poláka z lavice hanby předčasně nevyhnali. Mladí Bruslaři udeřili paradoxně ve chvíli, kdy se jim moc nedařilo. Hezkou individuální akci vystřihl Michal Teplý, který se protáhl hradeckou obranou, a i když byl už v těžkém střeleckém úhlu, luxusní dělovkou se trefil přesně ke vzdálenější tyčce – 1:1.

Oba tábory se potom snažily překlopit pomyslné misky vah na svou stranu, fanoušci tak sledovali svižný hokej se šancemi na obou stranách. Mountfield mohl znovu poslat do vedení Mikuláš Matouš, jeho průnik skončil nebezpečnou střelou zblízka, s níž si gólman Blažek poradil.

V nájezdech skóroval jen Bruslař Tecl

Zápas dospěl až do prodloužení, v němž měli více ze hry při hře tři na tři mladíci zpod Bílé věže. Parta pod vedením trenérů Václava Adama a Jaroslava Bence se musela hlavně bránit, ale podnikala nebezpečné protiútoky. Při jednom z nich uháněl sám na brankáře Koubu Jiří Přibyl, jenže než stihl zakončit, rychlí Lvi mu puk vypíchli z hole.

Tajenku o vítězi zápasu tak musely rozhodnout samostatné nájezdy. V nich znovu dominovali oba gólmani, brodský Tomáš Blažek a hradecký Štěpán Kouba. Úspěšný pokus přinesla až pátá série, v níž vystřelil havlíčkobrodské družině důležitý bonusový bod krásnou střelou pod víko Marek Tecl – 2:1 po nájezdech.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Jakub Hašek 0 0 0 0 0
Miroslav Havelec 0 1 1 1 0
Tadeáš Jakubec 0 0 0 0 0
Adam Jonáš 0 0 0 0 0
Jan Krištof 0 0 0 0 2
Miroslav Kukla 0 0 0 1 0
Jakub Kynčl 0 0 0 0 0
Jakub Lelek 0 0 0 0 0
Václav Maršík 0 0 0 -1 0
Patrik Mašín 0 0 0 0 0
Mikuláš Matouš 0 0 0 -1 0
Kryštof Pažourek 1 0 1 1 0
Mikuláš Pohl 0 0 0 -1 0
Matěj Síla 0 0 0 0 0
Dominik Sklenář 0 0 0 -1 0
Dominik Šedivý 0 0 0 1 2
Daniel Vaňát 0 0 0 0 0
David Voňka 0 0 0 0 2

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Štěpán Kouba 0 0 0 0 0,00 0 0

Ohlasy k utkání

Václav Adam (BK Havlíčkův Brod):
Myslím, že jsme odehráli jeden z nejlepších zápasů v sezóně. Povedl se nám začátek, vytvořili jsme si šance a dostali jsme soupeře pod tlak, i když Hradec Králové potom hru vyrovnal. První třetinu jsme prohráli 0:1, ve zbytku zápasu jsme tak chtěli vyrovnat a utkání otočit. Druhá třetina skončila 0:0 a do třetí jsme šli s tím, že útočníci se budou víc tlačit do brány. Křídla tolik nebránila, chtěli jsme soupeře víc zatlačit a dostávat se do šancí. Naštěstí jsme ten gól dali a věřili jsme si i v prodloužení při hře tři na tři. Nakonec rozhodly samostatné nájezdy. I když nám stále chybí několik hráčů, tak si myslím, že jsme odehráli suprový zápas. Od gólmana až po posledního útočníka patří týmu velká pochvala.

Miroslav Krupka (Mountfield HK):
Od samého úvodu utkání jsme byli aktivnějším celkem. Brzy se nám podařilo vstřelit branku, ale po zbytek zápasu už to bylo především o snaze překonat urputnou obranu domácího týmu, kterému navíc výborně zachytal gólman.