so 21.1.2006 | Lukáš Souček

Junioři podlehli prvnímu Třinci 2:5

Junioři dnes odehráli poslední utkání se soupeřem z moravské skupiny, kterým byl Třinec. V prvním setkání Energetici zaskočili Oceláře na jejich ledě, když zvítězili 5:0. Tento vynikající výkon se jim však dnes potvrdit nepodařilo. Po bezbrankové první třetině se ve druhé části zápasu trefili hradečtí Šimoníček a Dulovec, avšak hosté vstřelili o jednu branku více. Východočechům se v závěrečné třetině nepodařilo jednogólové manko smazat, navíc ještě dvakrát inkasovali a o vítězi bylo rozhodnuto.

Hned od úvodního vhazování nasadila obě mužstva vysoké tempo. Mnohdy bylo pro zastavení soupeře třeba použít nedovoleného zákroku, proto si oba týmy zahrály několik přesilových her. Ani z šancí, které si v nich vytvořili branka nepadla, a tak se po dvaceti minutách hry odcházelo do šaten za bezbrankového stavu.

Pár minut po přestávce se domácí fanoušci konečně dočkali. Jiří Šimoníček zužitkoval nahrávku Václava Petra a otevřel skóre utkání. Hradecká radost však netrvala příliš dlouho. O dvě minuty později totiž vyrovnal Petr Škatula. Na stranu domácích strhl vedení Martin Dulovec, když spolu s Miloslavem Čermákem zakončil akci dva na jednoho. V rozmezí dvou minut ale bylo znovu srovnáno. Jaromír Florian prostřelil Tomíčka a navíc se Třinec do konce třetiny ještě stihl dostat zásluhou druhého gólu Petra Škatuly do vedení.

Na domácích byla vidět velká snaha o vyrovnání, avšak trefy Tomáše Grofka a Lukáše Petreka pohřbily hradeckou naději na vítězství. Závěr utkání byl v obou táborech velmi vyhrocený. Mužstva se spíše soustředila na slovní i fyzické přestřelky než na hru. Po bitce Burdycha se Samiecem se rozhodčímu kupodivu podařilo oba týmy trochu uklidnit, a tak se utkání dohrálo jen zázrakem bez dalších vysokých trestů.