Zápasy mládeže
so 10.12.2016 | Lenka Jonešová

Starší dorostenci střeleckou převahu nezužitkovali. S Chomutovem padli 1:3

Zápasové menu

Ani druhý zápas nadstavby starším dorostencům nevyšel. Ačkoli byli téměř po celou dobu souboje s Chomutovem opticky lepším celkem, všechny body brali nakonec Piráti. Mountfieldu se povedl vstup do utkání, když Mašín otevřel skóre hned v první minutě. Chomutovští však dokázali utkání ještě v téže třetině vyrovnat, a ve druhé dokonce otočit. Gólem do prázdné klece v 59. minutě už jen pečetili celkovou výhru 3:1.

Mašín otevřel skóre již v první minutě

Hradeckým mládežníkům se vstup do druhého utkání nadstavby povedl, jak nejlépe mohl. Běhula se mezi třemi tyčemi ještě nestihl ani zahřát a už musel lovit černou pryž zpoza svých zad, když chomutovskou rozehrávku překazil Patrik Mašín, jenž na nic nečekal a střelou od modré čáry otevřel skóre – 1:0. Hokejisté Mountfieldu byli v první třetině aktivnějším týmem a na Běhulu vyslali několik nebezpečných střel.

Chomutovský muž v masce však utěsnil všechny mezírky a držel svůj celek nad vodou. Jenže sekundu před sirénou oznamující konec třetiny se ozvali i hosté, kteří dokázali ze svých šancí vytěžit maximum. Kleiner vystřelil od modré čáry, střelu stihl ještě před Dvořákem tečovat David Mežnar, který rozvlnil síť hradecké klece a bylo vyrovnáno – 1:1.

Piráti na konci třetiny otočili skóre utkání

Ve druhé dvacetiminutovce už byl k vidění vyrovnanější hokej, který však v podobě branky dokázali využít pouze hráči hostujícího celku. Hradečtí si vytvořili několik šanci, ale jistého Běhulu v bráně se jim překonat nepovedlo. Šanci k tomu měl Síla s Pažourkem, kteří uháněli v přečíslení na chomutovskou bránu, hradecký kapitán však v rozhodující chvíli nedokázal usměrnit kotouč za Běhulova záda.

Necelé dvě minuty před koncem třetiny mohl strhnout vedení na stranu Hradce Mašín, ale ve vyložené šanci ho efektivním zákrokem lapačkou znovu vychytal hostující strážce svatyně. Nedáš – dostaneš se tak potvrdilo i tentokrát. David Černý přešel přes hradecké obránce a střelou po ledě překlopil misku vah na stranu Pirátů – 1:2.

Mountfield střelce nenašel, body uzmul Chomutov

I ve třetí periodě to byli domácí, kdo se po většinu času pohyboval v útočném pásmu. Střelecká nemohoucnost však byla silnější a Běhula v bráně hostů i nadále bezchybný. Dvě vyložené šance měl na hokejce Morong, jenž mohl v obou případech zakončovat z takřka identického místa na hranici brankoviště. Ani jednou se mu však nepovedlo síť v chomutovské svatyni rozvlnit.

Jenže fungující obranná hra hostujícího mužstva si pečlivě hlídala jednobrankový náskok, což se potvrdilo i v závěrečné power-play, při které Hradečtí odvolali Dvořáka z brány. Střelu hradeckého beka zblokoval David Černý, jenž sebral kotouč a svým druhým gólem v utkání definitivně rozhodl o vítězství Chomutova 3:1.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Szymon Bieniek 0 0 0 -1 0
Jakub Hašek 0 0 0 -1 0
Miroslav Havelec 0 0 0 -1 0
Adam Jonáš 0 0 0 -1 0
Miroslav Kukla 0 0 0 -1 0
Jakub Lelek 0 0 0 0 0
Václav Maršík 0 0 0 -1 0
Patrik Mašín 1 0 1 -1 2
Mikuláš Matouš 0 0 0 0 0
Matěj Morong 0 0 0 0 2
Kryštof Pažourek 0 0 0 -1 0
Mikuláš Pohl 0 1 1 -1 2
Petr Poppel 0 0 0 0 0
Matěj Síla 0 0 0 -1 2
Vojtěch Síla 0 0 0 0 0
Dominik Sklenář 0 1 1 0 2
Dominik Šedivý 0 0 0 -1 2
David Voňka 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Daniel Dvořák 58 0 2 19 90,48 0 0

Ohlasy k utkání

Miroslav Krupka (Mountfield HK):
Odehráli jsme slušné utkání, ale bohužel, na jeden gól se nevyhrává. I na ten jeden se strašně nadřeme. Co je nám platné, že odehrajeme většinu času v útočné třetině, když v ní nedokážeme proměnit vyložené šance. To dnes rozhodlo, jelikož soupeř dokázal z minima vytěžit maximum.

Miroslav Buchal (Piráti Chomutov):
Myslím, že to bylo vydřené vítězství. Domácí nás hned při vstupu do zápasu překvapili, po naší chybě jsme dostali zbytečnou branku. Od druhé třetiny bych ale řekl, že jsme byli vyrovnaným soupeřem a měli jsme víc štěstí než domácí celek. Domácí měli víc ze hry, ale my jsme byli účelnější a poctivou obranou jsme nakonec vyhráli 3:1.