Zápasy mládeže
pá 3.2.2017 | Klára Petrásková, Lenka Jonešová

Starší dorostenci rychle otevřeli účet utkání a třetí Jihlavu porazili 4:1

Zápasové menu

Poslední tři duely zbývaly před pátečním utkáním hradeckým mládežníkům k završení nadstavbové části. Tabulka NOEN extraligy je velmi vyrovnaná a o konečném pořadí před play off tak bude rozhodovat opravdu každý bod. O tom svědčilo i páteční klání. V tom se starší dorostenci Mountfieldu postavili aktuálně třetí Dukle Jihlava. Hradeckým se skvěle povedl vstup do utkání, když síť hostů rozvlnili již ve 2. minutě. Krátce před polovinou duelu pak Lvi vedli už 4:1 a když tento náskok udrželi až do závěrečné sirény, mohli si před domácími fanoušky užít vítězný pokřik.

Lvi šli rychle do vedení, náskok pak ještě navýšili v přesilovce

První hradecká střela ještě ovoce v podobě vstřeleného gólu nepřinesla, ta druhá už ano. Hned ve druhé minutě dostal zpoza brány nabito Dominik Šedivý, jenž se s ničím nerozpakoval a poslal puk do sítě – 1:0. Chvíli nato však mohlo být vyrovnáno, neboť nedorozumění východočeských beků se snažilo využít duo Strnad – Slabý. Druhý jmenovaný ale neuspěl proti rychle se přesunuvšímu Koubovi.

Domácí gólman pak podržel svůj tým i v další nebezpečné situaci, kdy nejprve zastavil dva jihlavské pokusy a poté ještě stihl natáhnout beton proti dorážce Najmana. Na druhé straně se zase vytáhl Juřička, když Haškově střele na vzdálenější tyč vystavil parádní semafor. Na přesilovkovou kombinaci Hradeckých ze závěru třetiny byl však už hostující gólman krátký a z navýšení skóre se po dobré práci před bránou mohl radovat Kryštof Pažourek – 2:0.

Tři branky během 122 vteřin!

Začátek druhé dvacetiminutovky vůbec nenaznačoval, že by mělo dojít k několikanásobné změně ve skóre. Hrálo se totiž především ve středním pásmu a ani jeden z týmů se na delší dobu nedokázal usadit u soupeře ve třetině. Pak však přišel čas 26:02, jenž odstartoval 122 vteřin trvající třígólovou přestřelku.

Nejprve dokázal překonat ležícího brankáře hostí Filip Jirásek, ještě v té samé minutě pak odpověděl na druhé straně pálící Oliver Havelka. Ani to ale hokejistům na ledě nestačilo, a tak po dalších 69 vteřinách přišel zásah Denise Martince, který vrátil Hradci třígólový náskok – 4:1. V přesilové hře pak už zvedal ruce nad hlavu Najman, Kouba ale i za pomoci beků dokázal udržet puk před brankovou čárou. Po druhé siréně tak na světelné tabuli svítilo skóre 4:1 ve prospěch domácích.

Hradečtí si tříbodové vítězství pohlídali

Kdo si myslel, že Hradečtí se ve třetí třetině stáhnou do obrany a budou pouze bránit svůj náskok, ten se mýlil. Lvi pokračovali ve své hře z předchozích dvou dvacetiminutovek a Jihlavští se zpočátku nemohli dostat do útočného pásma. Dostat Východočechy pod tlak se jim povedlo až v přesilovce, Adam ale po obtočení kolem brány trefil místo horního rohu pouze Koubovo rameno.

Sám před Juřičkou se krátce po polovině periody objevil Matěj Síla, jenž však hostující klec přestřelil. Ve středním pásmu se do sebe pustili Mašín s Kadlečkem a oba také vyfasovali čtyřminutový trest. Během doby, co byli oba aktéři na trestné lavici, měl dobrou příležitost skórovat Pažourek, brankář Juřička ale jeho pokusu na vzdálenější tyč vystavil stopku lapačkou. V závěru třetiny pak obě mužstva měla ještě několik střeleckých příležitostí, skóre se však již neměnilo, a tři body tak zůstaly pod Bílou věží.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Jakub Hašek 0 2 2 2 0
Miroslav Havelec 0 0 0 0 0
Tadeáš Jakubec 0 0 0 0 2
Filip Jirásek 1 2 3 2 0
Miroslav Kukla 0 0 0 2 0
Jakub Kynčl 0 0 0 0 0
Jakub Lelek 0 0 0 0 0
Denis Martinec 1 1 2 2 0
Patrik Mašín 0 1 1 0 4
Mikuláš Matouš 0 1 1 0 0
Jakub Muška 0 0 0 0 0
Kryštof Pažourek 1 0 1 2 0
Matěj Síla 0 0 0 0 0
Dominik Šedivý 1 0 1 0 4
Daniel Vaňát 0 0 0 0 0
David Voňka 0 0 0 0 2

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Štěpán Kouba 60 0 1 27 96,43 0 0

Ohlasy k utkání

Libor Pivko (Mountfield HK):
Po včerejším nepříliš vydařeném utkání to kluci dnes vzali za správný konec. Jsem rád, že kluci, kteří třeba v předchozích zápasech nedostávali tolik prostoru, dnes bojovali. Hráli jsme jako tým a myslím, že jsme zaslouženě získali tři body. Rozhodující byla podle mě druhá třetina, v níž nás podržel brankář Kouba, i s jeho přispěním jsme udrželi stav 4:1. Kluci bojovali, v každém střídání makali a poctivě se vraceli, za což jim děkujeme.

Štěpán Moravec (HC Dukla Jihlava):
Musím pochválit domácí mančaft, který hrál perfektní hokej dopředu i dozadu. My jsme první třetinu doslova prospali a odevzdali. Ve druhé třetině jsme se trochu zvedli a měli nějaké šance, ale góly jsme nedali. V poslední třetině už si to pak Hradec pohlídal a myslím, že dnes zaslouženě vyhrál.