Zápasy mládeže
út 14.2.2017 | Martina Sikorová, Lukáš Štěrovský

Starší dorostenci na závěr základní části zvítězili. Třinec přehráli 2:1 po nájezdech

Zápasové menu

Úterní podvečer znamenal pro starší dorost závěrečný duel v základní části. K němu Hradečtí cestovali do Třince, kde se hrál bojovný hokej s minimálním počtem branek. Domácí sice rychle skórovali, jenže brzy po polovině první části Lvi srovnali. O vítězi nakonec musely rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých bonusový bod Hradci vystřelil Patrik Mašín.

Třinečtí mladíci vstoupili do úterního zápasu skvěle. Už v čase 01:18 prošla do sítě střela Filipa Rufera od modré čáry a Oceláři se ujali vedení. Hosté mohli velmi rychle odpovědět poté, co se za obranou ocitl Kryštof Pažourek. Proti zakončení hradeckého útočníka ale předvedl Radek Ochman výborný zákrok betonem a zabránil vyrovnání.

Vzápětí tedy mohli svěřenci trenéra Břetislava Kopřivy své vedení upevnit. Dvojnásobnou početní výhodu se ovšem Třinci využít nepodařilo a o pár minut později bylo srovnáno. Ve vlastním oslabení se do brejku vydal Kryštof Pažourek a nedal domácímu gólmanovi šanci zasáhnout.

Začátek druhé části patřil zcela jednoznačně Mountfieldu, přetavit svou herní převahu v branku se mu ale nepodařilo. Asi největší možnost ke vstřelení branky měl po hrubce třineckého útočníka Patrik Mašín. Hráč se sedmičkou na dresu zachytil přihrávku Dana Przybyly a spěchal sám na branku, ve vyložené příležitosti ale přestřelil.

Krátce po začátku třetí třetiny chyboval Daniel Dvořák. Hostující gólman po vyjetí za branku nabídl kotouč Dominiku Molinovi, ten ale prostor mezi třemi tyčemi netrefil a nadále se pokračovalo za stavu 1:1. V závěru základní hrací doby se vyznamenal Radek Ochman, jenž vyškrábl střelu Filipa Jiráska z mezikruží mimo branku a poslal duel do prodloužení.

V něm si Oceláři zahráli přesilovku a brzy mohli rozhodnout o svém vítězství. Za obranou hostů se ocitl Jonáš Peterek, který ale ve skvělé pozici přestřelil a na druhé straně se nemohl radovat David Voňka, jehož brejkové zakončení vykopl betonem třinecký gólman.

Po pětašedesáti odehraných minutách tedy došlo na samostatné nájezdy. Jako první se rozjel Jan Kalus, který ale napálil pouze ochrannou síť a Martinu Štohanzlovi vzápětí utekl puk z hole. Druhou sérii odstartoval Dan Przybyla, jenž mířil mezi betony Dvořáka, až do sítě ale kotouč neprošel a Filip Jirásek neuspěl se svým bekhendovým zakončením. Jonáš Peterek poté napálil pouze Dvořáka, zatímco Patrik Mašín svou střelou překonal Ochmana a zajistil bonusový bod Hradci.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Michael Gaspar 0 0 0 -1 0
Jakub Hašek 0 0 0 -1 0
Miroslav Havelec 0 0 0 0 0
Filip Jirásek 0 1 1 1 2
Miroslav Kukla 0 0 0 1 0
Václav Maršík 0 0 0 0 0
Denis Martinec 0 0 0 1 0
Patrik Mašín 1 0 1 -1 0
Mikuláš Matouš 0 0 0 0 2
Jakub Muška 0 0 0 -1 0
Kryštof Pažourek 1 0 1 0 0
Mikuláš Pohl 0 0 0 0 2
Dominik Šedivý 0 0 0 0 0
Martin Štohanzl 0 0 0 0 0
David Voňka 0 0 0 0 2

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Daniel Dvořák 65 0 1 17 94,44 0 0