Zápasy mládeže
so 16.9.2017 | Klára Petrásková

Doma zatím bez porážky. Junioři vyhráli s Chomutovem v prodloužení

Zápasové menu

Sice ne za plný počet bodů, ale každá výhra se počítá. A obzvlášť ta domácí. Stejně jako v předešlých duelech, ani tentokrát nebyl Mountfield tím mužstvem, které by získalo výhodu první vedoucí branky. Přesilovka ale přinesla Lvům vyrovnání a zápas nakonec dospěl až do prodloužení, v němž byl k bonusovému bodu každou chvilku blíž někdo jiný. Poslední půlminuta ale rozhodla o tom, že výhra zůstala po Bílou věží.

Trestné střílení Piráti nevyužili, přesto se dostali do vedení

Tempa hry se ze začátku klání ujalo mužstvo domácích, které si hned v úvodu vybojovalo přesilovku. Ta se ale hradeckým příliš nevyvedla, jelikož Chomutov vyhazoval jeden puk za druhým směrem k soupeřově bráně. Piráti se ale záhy osmělili a nechybělo mnoho k tomu, aby se ujali vedení. Tom Polák si totiž ve vyložené šanci vybojoval trestné střílení, jeho střela na vyrážečku se ale neujala.

To však nakonec Piráty nemuselo vůbec mrzet. Hradečtí totiž nerozehráli zpoza své brány ideálně a kotouč rychle doputoval na modrou čáru k Jiřímu Kopicovi. Chomutovský kapitán napřáhl a rána jím vyslaná proletěla nad ramenem domácího gólmana a zastavila se až o brankovou síť – 0:1. Konec třetiny byl protkán několika vyloučeními, ani jedno ale nebylo gólově potrestáno.

Proměněná přesilovka aneb vyrovnání na 1:1

Do druhé dvacetiminutovky vstoupili Hradečtí dobře a Kryštofu Hroudnému nechybělo moc k tomu, aby se prosadil od modré čáry. Jeho pokus ještě Dominik Pavlát vychytal, na co byl ale gólman Pirátů krátký, to byla následná přesilovková akce Hradeckých.

Filip Moník poslal puk na osu hřiště Dominiku Řepíkovi, jenž záhy zvedl ruce nad hlavu – 1:1. I když v následujících minutách rozhodčí udělili Lvům hned několik dvouminutových trestů a hry pět na pět si diváci příliš neužili, před druhou sirénou už se brankové sítě nevlnily.

Šedesát minut o vítězi nerozhodlo, prodloužení už ano

Na obou mužstvech bylo ve třetím dějství znát, že nechtějí udělat chybu. A čím více zápas spěl ke třetí siréně, tím více se to na hřišti projevovalo. I přesto ale zajímavé šance nechyběly. Velmi blízko byl k rozhodující brance chomutovský Jaroslav Kulich, po bekhendovém blafáku ale trefil jen horní tyč.

Necelé dvě minuty před koncem základní hrací doby se Piráti provinili faulem a příležitost rozhodnout se naskytla pro změnu Hradci. Ten ještě před zahájením početní výhody svolal válečnou poradu, ani ta ale neušila gólovou kombinaci a pokračovalo se tak nastavením.

V něm lítali hráči z jednoho konce kluziště na druhý a oba gólmani museli řešit řadu záludných střeleckých pokusů. Když to už už vypadalo, že klání dospěje do nájezdů, vzal si slovo Štěpán Matějček. Hradecký útočník si udělal prostor na levém kruhu a rychlou švihovkou ukončil sobotní zápas – 2:1p.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Jakub Hašek 0 0 0 0 0
Štěpán Havránek 0 0 0 -1 0
Martin Hejna 0 0 0 0 0
Patrik Hidveghy 0 0 0 0 0
František Hnik 0 1 1 -1 0
Kryštof Hroudný 0 0 0 -1 0
David Chalupa 0 0 0 0 0
Adam Jonáš 0 0 0 0 2
Tomáš Kynčl 0 0 0 0 0
Patrik Mašín 0 0 0 0 2
Štěpán Matějček 1 0 1 1 0
Dominik Matouš 0 0 0 0 0
Filip Moník 0 1 1 -1 4
Jakub Moník 0 0 0 0 0
Jakub Muška 0 0 0 0 0
Kryštof Pažourek 0 1 1 1 0
Mikuláš Pohl 0 0 0 1 2
Dominik Řepík 1 0 1 -1 2

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Matěj Bartozel 65 28 1 27 96,43 0 0

Ohlasy k utkání

Aleš Krátoška (Mountfield HK):
Zase ta naše první třetina... Od začátku sezóny jsme ještě nešli jako první do vedení, vždycky to byl soupeř. O první přestávce jsme udělali pár změn, ale od hráčů je to zatím málo. Za vítězství jsme samozřejmě rádi, protože dva body jsou pro nás strašně důležité a kluci si je zasloužili, ale myslím si, že hráči mají ještě na víc. Příští týden máme venku Spartu a Slavii, musíme se na ně připravit.

Miroslav Buchal (Piráti Chomutov):
Hradec je silný tým, od začátku po nás šli. Byli aktivní a agresivní, ale my jsme se s tempem vypořádali. I v tom torzu, ve kterém jsme přijeli, jsme sehráli dobré utkání. Řekl bych, že nakonec nevyhrál ani tak lepší tým, jako šťastnější. Musím ale našim klukům poděkovat za bojovnost.