pá 22.9.2017 | Jan Volf, Klára Petrásková

Napínavý souboj pro Spartu, junioři prohráli 1:2 v prodloužení

Pátý zápas sezóny, třetí prodloužení s konečným výsledkem 2:1. Juniorka vedla se Sparťany vyrovnanou bitvu, v níž se bojovalo o každý kousek ledu, nakonec ale musela před soupeřem sklonit hlavu. O osudu utkání rozhodl až gól z 63. minuty, který přiřkl těsnou výhru Pražanům.

První třetina moc hokejové krásy nepobrala. Pšenička ve 13. minutě selhal v obrovské šanci. Víc než velkých šancí bylo zmařených útoků, které buď zastavila obrana jednoho i druhého klubu nebo ztroskotaly na nepřesnosti. V 17. minutě mohl skóre otevřít hradecký Matějček, Hofmann ale řekl jasné ne.

Druhá perioda pokračovala v nastoleném trendu. Když měla Sparta více ze hry, nechal se vyloučit Hanuš a náhle bylo po útočném tlaku domácích, museli se bránit. Ve druhé minutě přesilovky se zaskvěl brankář Hofmann, podržel akcie sparťanských vysoko. Utkání plynulo svým unaveným tempem a v 37. minutě se před Bartozelem zjevil sparťan, který však se svou šancí nenaložil vůbec dobře. Střela bekhendem postrádala razanci i přesnost. Změna skóre přišla až zhruba o dvě minuty později. Marek Karoch se stal prvním střelcem utkání. Jeho střela od modré prošla až za Bartozela – 1:0.

Spící sparťany probudil hradecký gól na začátku třetího dějství. Domácím útok nevyšel a z protiútoku udeřil Mountfield. Autorem hradeckého gólu byl Kryštof Hroudný – 1:1. Sparta poté začala více a výše presovat. Hradec také zvýšil tempo a byl to lepší hokej než ten v prvních dvou třetinách. Zhruba třináct minut před koncem oba týmy začaly tušit, že rozhodne jedna akce, jeden gól. V 39. minutě měli domácí ke gólu blízko, ale Bartozel byl proti. Oba kluby měly šance a možnosti, jak zvrátit zápas na svou stranu, jenže ani jednomu se to za šedesát minut nepovedlo, a tak se šlo do prodloužení.

V něm více vůle po vítězství a lepší zakončení předvedla Sparta. V čase 62:21 rozhodl trefou do černého Martin Dubský.

Aleš Krátoška (Mountfield HK):
První třetina byla hodně nervózní z obou stran. Sparta potom dala gól, my jsme ve třetí třetině srovnali na 1:1. Podle mě to ale bylo celkově dost špatné utkání, moc se nám to nelíbilo a kluci z toho byli taky překvapení. Škoda, že jsme neurvali bod navíc, bohužel jsme v prodloužení inkasovali. Vzhledem k vývoji utkání jsme měli získat o něco víc, ale na druhou stranu, z venkovního zápasu se i bod počítá.