pá 15.12.2017 | Lenka Jonešová

Junioři nenavázali na středeční výhru a podlehli Tygrům 1:4

Junioři se v páteční podvečer představili na venkovním kluzišti v duelu s libereckými Bílými Tygry. Ti se jako první dostali v závěru úvodní dvacetiminutovky do vedení, mládežníci Mountfieldu však stihli rychle zareagovat a chvíli po startu prostřední části vyrovnat na 1:1. Poté už však na ledě úřadoval pouze domácí celek. Do závěrečné sirény prostřelil Dvořáka ještě třemi přesnými zásahy a Hradečtí tak museli skousnout porážku 1:4.

Valdemar Jiruš (Bílí Tygři Liberec):
Dneska jsme velice rádi za tři body, protože kluci předvedli výborný výkon. Myslím si, že jsme hráli kvalitní hokej, samozřejmě i Hradec je kvalitní soupeř, takže si myslím, že i pro diváky to bylo atraktivní utkání. My jsme celých šedesát minut hráli to, co jsme si řekli, do poslední třetiny jsme šli s tím, že budeme hrát poctivě dozadu a ty šance přijdou. Přišly, my jsme je využili, takže jsme za to moc rádi. Klukům patří velký dík, zvládli jsme to a už se soustředíme na zítřejší utkání.

Miroslav Řehák (Mountfield HK):
Myslím si, že jsme v první třetině celkově hráli dobře, měli jsme šance, které jsme ale nedali. Ve druhé třetině se to začalo trochu lámat a ve třetí třetině to po našich hrubých chybách soupeři zvládli a brali tři body.