Zápasy mládeže
po 22.1.2018 | Klára Petrásková, Lenka Jonešová

Junioři v duelu s Jihlavou potvrdili roli favorita a dokráčeli za vítězstvím 5:2

Hradečtí junioři netradičně v pondělí v podvečer přivítali na svém ledě marodkou zdecimovaný celek Duklu Jihlava. Ten v těchto dnech dohání odložené zápasy právě z důvodu rozšířené epidemie příušnic. Domácí v souboji potvrdili roli favorita, když postupně nasázeli do hostující sítě čtyři přesné zásahy a vedli pohodlným náskokem 4:0. Jihlava však sebrala zbytky sil a dvěma góly v rozmezí čtyř minut zdramatizovala utkání. V 58. minutě ale vstřelil pověstného bůra Patrik Mašín a potvrdil výhru Mountfieldu 5:2.

Na střely 10:12, na góly 1:0 pro Východočechy

Utkání začalo velmi zvolna. Brankáři neměli v úvodních minutách příliš práce a větší oživení nepřinesla hře ani jihlavská přesilovka. Až v 10. minutě se k zajímavé příležitosti dostal hostující Weller, z těsné blízkosti brankoviště ale nedokázal Bartozela dostatečně překvapit.

Naopak na druhém konci hřiště se o chvíli později branková síť už vlnila, když k otevření skóre zavelel domácí kapitán Kryštof Hroudný – 1:0. Na jeho akci se nepovedlo navázat se sérií střel a dorážek duu Jirásek – Chalupa, vyrovnat nedokázal v samém závěru třetiny ani Vala. Střelu jihlavského forvarda totiž vytáhl Bartozel ramenem.

Skvělý vstup zajistil Hradeckým navýšení vedení

V hradecké kabině se o první přestávce musely dít zajímavé věci, protože do druhé dvacetiminutovky vlétl tým Aleše Krátošky doslova po hlavě. Nejprve zdvojnásobil východočeské vedení Radovan Pavlík a o pouhých 34 vteřin později se domácí radovali znovu. V úniku dvou na jednoho našel Pažourek přesně hůl Jakuba Haška a hradecká patnáctka poslala svou bombu přesně pod horní tyč – 3:0.

Po jihlavském oddechovém času se tempo hry vyrovnalo, Dukla ale nedokázala své střely proměnit ve snížení. A to i přesto, že měla k dispozici hned dvě početní výhody. Hradec naopak hru v oslabení zvládl a ke konci třetiny znovu udeřil. Štěpán Havránek vysekl parádní sólo, prokličkoval hřištěm a ranou na delší tyč vyhnal Šťastného z brány – 4:0.

Jihlava snížila, Lvi si ale výhru sebrat nenechali

Nově příchozího Judu ohrozil v začátku třetího dějství Hašek, rychlá přesilovková střela z mezikruží však hostujícího strážce svatyně nepřekonala. A na druhém konci hřiště posléze slavilo hostující mužstvo. David Čermák využil nahrávku zpoza brány a bylo rázem sníženo na 4:1.

Vzápětí si mohl vzít Mountfield čtyřbrankový náskok zpět, Jaroslav Dvořák ale nedokázal proměnit trestné střílení. a pár minut nato navíc podruhé dostal kotouč za Bartozelova záda jihlavský Aleš Heinrich – 4:2. Hradečtí sice dvakrát inkasovali, to je ale nikterak nerozhodilo. Pátou trefu naopak přidal do hostující klece v 58. minutě Patrik Mašín, který určil, že Hradec porazil Duklu poměrem 5:2.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Jaroslav Dvořák 0 0 0 0 10
Jakub Hašek 1 0 1 0 2
Miroslav Havelec 0 1 1 2 0
Štěpán Havránek 1 0 1 1 0
František Hnik 0 2 2 3 0
Kryštof Hroudný 1 0 1 1 2
David Chalupa 0 0 0 0 0
Filip Jirásek 0 0 0 0 10
Adam Jonáš 0 0 0 1 0
Tomáš Kynčl 0 0 0 2 0
Patrik Mašín 1 1 2 1 0
Štěpán Matějček 0 1 1 1 0
Dominik Matouš 0 0 0 2 0
Mikuláš Matouš 0 0 0 1 0
Jakub Moník 0 1 1 1 0
Jakub Muška 0 0 0 2 0
Radovan Pavlík 1 0 1 1 0
Kryštof Pažourek 0 1 1 0 0
Dominik Sklenář 0 1 1 1 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Matěj Bartozel 60 34 2 32 94,12 0 0

Ohlasy k utkání

Aleš Krátoška (Mountfield HK):
Nejdůležitější pro nás dnes byly tři body. Udrželi jsme 5. místo a už nás nikdo nemůže přeskočit, po základní části tak budeme nejhůře pátí. Co se týká samotného utkání, oboustranně nebylo dobré. Ve čtvrtek jedeme do Plzně a končíme v sobotu v Budějovicích, spíš koukáme dopředu.


Karel Nekvasil (HC Dukla Jihlava):
Zápas nám prohrál vstup do druhé třetiny, kdy jsme rychle za sebou inkasovali dva góly, a také naše nemohoucnost dát branku. Šancí na korigování utkání jsme měli dost, Hradec byl ale bohužel produktivnější. Zaslouženě vyhrál.

Fotogalerie