Zápasy mládeže
so 16.9.2017 | Radek Staněk

Po velkém boji starší dorost podlehl Českým Budějovicím v prodloužení

Zápasové menu

Zápas mezi Hradcem a Českými Budějovicemi v kategorii staršího dorostu přinesl atraktivní a vyrovnaný boj. Hosté šli v úvodu do vedení, Hradec poté skóre otočil, aby podobnou obrátku předvedl i Motor. Do prodloužení poslal utkání domácí Pinkas, druhý bod si však nakonec odvážejí hosté.

Do atraktivního utkání vstoupil lépe Motor

Utkání začalo ve velkém tempu a hned v úvodní minutě se do solidní šance dostal kapitán hostí Silný, který si najel na přihrávku zpoza branky, na Vacka si však nepřišel. Hned v následující minutě se do příležitosti dostali i domácí. Komma však gólmana Motoru Svobodu nepřekonal, střela skončila na jeho levém betonu. Aktivnější však byli přece Českobudějovičtí a jejich tlak nakonec vyústil v branku v přesilové hře. Šimon Masopust si v 6. minutě najel mezi kruhy a prudkou střelou poslal Motor do vedení – 0:1.

Po této brance zvýšil Mountfield obrátky a brzy se dočkal odměny. Se střelou Dominika Šedivého si Svoboda ještě poradil, puk však vyrazil před branku, do které ho okamžitě vrátil Tadeáš Pinkas. V osmé minutě tak bylo srovnáno na 1:1. Domácí poté ještě více tlačili, do zajímavých šancí se ale dostávali hosté. Ovšam jak Masopust, tak Egert nechali při svých pokusech vyniknout pouze Vackovu lapačku. Hradec tak brzy trestal, a to dokonce ve vlastním oslabení. Dominik Šedivý vybojoval kotouč ve středním pásmu, kde se ho zmocnil Dominik Sklenář, který samostatný únik zakončil trefou do růžku Svobodovy svatyně – 2:1. Tak se stalo v 15. minutě a navzdory dalším šancím na obou stranách stejným stavem úvodní třetina i skončila.

Ve druhé časti hosté vývoj zápasu otočili

Také do prostřední periody vstoupili aktivněji hráči Českých Budějovic. Jejich šance však končily na Vackovi, který stále držel vedení pro Hradec. Ve 25. minutě se hosté dostali do přečíslení 2 na 1. Tuto situaci ještě domácí gólman vyřešil, k volnému puku se však dostal Jakub Čížek a svižnou střelou z otočky srovnal na 2:2.

Mountfieldu chtěl vedení rychle vrátit Poppel, jeho střelu však Svoboda skvěle zastavil. Následovala však dvě slepená vyloučení pro domácí hráče, s následnou výhodou dvou mužů si Motor poradil velice rychle. Nabídku Šimona Kubíčka od modré čáry uklidil do hradecké branky střelou z voleje Pavel Novák. Ve 27. minutě tak šli hosté do vedení. Aktivitu hostů pak na chvíli přibrzdilo dvojnásobné oslabení, Hradec však tuto výhodu nevyužil. Další šance si pak připravovali opět především Jihočeši, šance Čížka i Kubíčka však kryl skvělý Vacek.

Domácí Pinkas poslal utkání do prodloužení

I závěrečná část přinesla jako první šanci pro hosty, Krcho se však neprosadil. Brzy po této šanci tak již bylo srovnáno. Ve 45. Minutě se Tadeáš Pinkas propasíroval mezi hostujícími beky až před gólmana a procpal puk do sítě – 3:3. Šance se poté přelévaly, avšak domácí Poppel ani hostující Vaculík se neprosadil. Za vyrovnaného stavu se hra uklidnila, na obou týmech byla znát především snaha neudělat chybu, který by vyústila v rozhodující gól. Zápas tak dospěl až do prodloužení.

Do úvodu prodloužení si hosté přinesli přesilovou hru, ta však zůstala nevyužita. Také v této pasáži převažovala snaha nechybovat a zápas směřoval k nájezdům. Ty však odmítl hostující Jakub Čížek. Toho do šance vyslal Vaculík, tváří v tvář gólmanovi poté Čížek nezaváhal a rozhodl o tom, že druhý bod si nakonec odvezou hosté z Českých Budějovic.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Tadeáš Jakubec 0 0 0 0 2
Martin Janda 0 0 0 0 2
Tomáš Janoušek 0 0 0 0 2
Maxmilián Komma 0 0 0 0 0
Petr Kuboš 0 0 0 2 0
Miroslav Kukla 0 0 0 3 0
Jakub Kynčl 0 0 0 0 0
Martin Pěnčík 0 0 0 -1 0
Tadeáš Pinkas 2 0 2 2 0
Petr Poppel 0 0 0 0 0
František Řehák 0 0 0 -1 0
Vojtěch Síla 0 0 0 -1 0
Matěj Síla 0 0 0 0 4
Dominik Sklenář 1 1 2 1 4
Martin Soukup 0 0 0 0 0
Kryštof Šánek 0 0 0 -1 0
Dominik Šedivý 0 3 3 2 2
David Voňka 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Denis Vacek 64 0 4 36 90,00 0 0

Ohlasy k utkání

Libor Pivko (Mountfield HK):
Nabádali jsme hráče, aby hodně bruslili, protože víme, že Budějovice mají silný tým a hlavně aby se vyvarovali zbytečných faulů, to se nám dnes nepodařilo. První třetina pro nás byla úspěšná, vyhráli jsme ji 2:1. Ale ve druhé části jsme hosty zbytečnými fauly vrátili do hry a nakonec ji prohráli. Za třetí třetinu klobouk dolů před kluky, tam za tím šli a srovnali. Škoda závěru v prodloužení, kdy jsme inkasovali. Musíme hrát nejen dopředu, ale i dozadu.

Radek Běhlohlav (Motor České Budějovice):
Včera jsme neuspěli a dnes jsme to chtěli napravit, což se nám podařilo a vyhráli jsme za dva body. Možná jsme mohli být trpělivější, ale odehráli jsme dobré utkání. Měli jsme tam některé pěkné věci. Nakonec myslím rozhodly přesilovky.