Mountfield HK 

úterý 21.8.2018 v 17:00Mountfield HK
Orli Znojmo

Orli Znojmo


Prodej vstupenek
Skvělý úvod nadstavby! Starší dorost nasázel Slavii šest branek

Skvělý úvod nadstavby! Starší dorost nasázel Slavii šest branek

24.11.2017 | Richard Wagner, Radek Staněk

Lepší vstup do další fáze extraligy staršího dorostu si svěřenci Libora Pivka nemohli přát. Na ledě pražské Slavie zvítězili vysoko 6:1. O osudu zápasu rozhodli Hradečtí již v první třetině, kdy si vypracovali čtyřbrankový náskok. Ten pak bez problémů udrželi a navázali na skvělé výkony ve skupinové fázi.

21.kolo, pátek 24.11.2017, 18:00, Zimní stadion Eden
1
Slavia Praha
Mountfield HK
po zakládní hrací době
6
Třetiny 0:4, 1:1, 0:1
Branky a nahrávky: 37. Hradil (Všetečka, Brož) – 3. Jakubec (Lang, M. Síla), 4. Lang (Martinec, M. Síla), 9. Lang (Jakubec, M. Síla), 13. V. Síla (TS), 33. Poppel (T. Pinkas, V. Síla), 52. Poppel (T. Pinkas, Pěnčík). Rozhodčí: Kostourek – Belko, Gerát. Vyloučení: 3:6, navíc Holý, Srdínko (oba SLA) 10 min. OT. Využití: 1:0. Diváci: 39. Střely na branku: 39:30. Průběh utkání: 0:5, 1:5, 1:6.
Slavia Praha: Málek (9. Pánek) – Fiala, Mareček, Zderadička, Macek, Antoš, Srdínko, Holý – Brož, Kižlin, Všetečka, Havrda, Křenek, Hradil, Hasil, Vlček, Turek, Vaniš, Petrák, Klapka.
Mountfield HK: Vacek – Řehák, Kukla, Martinec, Pěnčík, J. Kynčl, Kuboš – Dominik Šedivý, Jakubec, M. Síla, T. Pinkas, Hrabčák, Šánek, V. Síla, Lang, Komma, Kašpar, Poppel.

Hned úvodní minuty naznačily, jak bude vypadat průběh zápasu. Diváci teprve usedali na tribuny, když Tadeáš Jakubec prostrčil v závaru před brankou kotouč pod Málkovými betony do sítě. Neuběhly ani dvě minuty a stejná formace úřadovala podruhé. Martinec ještě na brankáře Slavie nevyzrál, Kryštof Lang vzápětí zvedal po zakončení zblízka ruce nad hlavu – 0:2.

Sešívaní se postupně oklepali, ale jen co se začali drát do území hostujícího gólmana, přišla třetí rána. Podruhé se prosadil Kryštof Lang, který dostal nahrávku od mantinelu a sám na brankovišti nedal Málkovi šanci. Do klece se postavil Pánek, který dlouho bez inkasovaného gólu nevydržel. Trestné střílení totiž zakončil parádním blafákem a ránou pod břevno Vojtěch Síla – 0:4.

Mountfield měl tedy pohodlný náskok, zatímco slávisté ne a ne překonat výtečně chytajícího Vacka. V prostředním dějství se hostům povedlo dovršit nepopulárního "bůra". Pinkas táhl brejk, při němž podal křižný pas na Petra Poppela, jenž se trefil přesně pod horní tyč – 0:5. Celek z Edenu se v přesilovce dočkal čestného úspěchu. Brankář Východočechů vychytal dorážky Všetečky a Brože, nestačil až na třetí pokus z hole Damiena Hradila – 1:5.

Třetí část už se nesla v rozhodnutém duchu. Slavii se nepovedlo vícekrát najít recept na maskovanou oporu Hradce. Na druhé straně se pak podruhé prosadil Petr Poppel, kterému se v 52. minutě povedlo zblízka poslat puk pod horní tyč – 1:6. Celek zpod Bílé věže měl po většinu zápasu herní převahu a sešívané přehrál především díky lepší kombinaci a větší přesnosti v zakončení.

Ohlasy trenérů

Pavel Suchý (Mountfield HK):
Vítězství se rozhodně nerodilo jednoduše, Slavia hrála velice dobře, je silná v útoku. Dobře bruslili a měli dobrou hru s kotoučem, taky hráli tvrdě. My jsme ale měli štěstí, že jsme dali v první třetině tři rychlé góly. Hráli jsme dobře kolem brány, hodně jsme doráželi střely obránců. Jsme spokojení, že jsme první zápas nadstavby vyhráli.

 
Statistiky zápasu
Související články
Servis
Facebook
Twitter
Mountfield HK, a.s. Komenského 1214/2
500 03 Hradec Králové
(Ukázat na mapě)
Telefon: 495 512 202
Mobil: 731 501 927
Fax: 495 512 202
E-mail: sekretariat@mountfieldhk.cz
Web: www.mountfieldhk.cz

Spřátelené kluby

FC Hradec Králové Hradecké Lvice
Dnes v 17:00 | Muži
Mountfield HK
Orli Znojmo