Orli Znojmo

Prodej vstupenek
Starší dorostenci nasázeli Jihlavě bůra a dokráčeli za vítězstvím 5:1

01.12.2017 | Lenka Jonešová

Skvělé výsledky v dosavadním průběhu nadstavby chtěli potvrdit starší dorostenci Mountfieldu v pátečním klání s jihlavskou Duklou. A jejich záměr se dařil hned od začátku. Hradečtí otevřeli skóre v 6. minutě a dostali se do dvoubrankového vedení. Domácí sice utkání korigovali na 2:1, na další tři přesné zásahy v jihlavské síti však už odpověď nenašli. Na výhře 5:1 se velkou měrou podílel také Petr Poppel, jenž si připsal hattrick.

23.kolo, pátek 1.12.2017, Horácký zimní stadion
1
Jihlava
po zakládní hrací době
5
Třetiny 0:2, 1:1, 0:2
Branky a nahrávky: 31. Úlovec (Chlubna, Smolko) – 6. V. Síla (T. Pinkas, Poppel), 18. Poppel (Kukla, V. Síla), 35. Poppel (V. Síla, T. Pinkas), 53. Sklenář (Kuboš, Kukla), 53. Poppel. Rozhodčí: Vrba – Bernard, Mikoviny. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 75. Střely na branku: 29:22. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5.
Jihlava: Juřička (41. Maláč) – Piskač, Veleba, Smolko, Marek, Zvěřina, Rašín – Chlubna, Úlovec, Zadražil, Krajíček, Kardoš, Filip, Juda, Brož, Pigl, Barák.
Mountfield HK: Ševců – Řehák, Kukla, Voňka, Pěnčík, J. Kynčl, Kuboš – Dominik Šedivý, Sklenář, Jakubec, M. Síla, T. Pinkas, Hrabčák, Šánek, V. Síla, Lang, Komma, Poppel.

Ohlasy trenérů

Pavel Suchý (Mountfield HK):
Výhra 5:1 se hodnotí dobře, výsledek se ale nerodil lehce. Byl to velmi těžký zápas, hrálo se v malé hale na malém kluzišti, takže to byl souboj o každý metr ledu. Měli jsme trochu štěstí, že jsme dali rychle gól a další pak přidali v oslabení pět na tři. Za stavu 3:0 už se pak zdálo, že je to „v pohodě“, jenomže v Jihlavě lítaly blesky a soupeř zvedl hru. Do třetí třetiny vyměnili gólmana, my jsme ale hned dali gól na 4:1 a zápas dotáhli do vítězného konce. Chtěl bych klukům poděkovat, hráli výborně.