Orli Znojmo

Prodej vstupenek
Junioři inkasovali branku v oslabení a podlehli pražské Slavii 0:1

03.03.2018 | Lenka Jonešová

Na kluzišti soupeře se v sobotu představili také hradečtí junioři. Ti, krom zaváhání v duelu s Kladnem, hrají na vítězné vlně, kterou chtěli v utkání s celkem HC Slavia Praha prodloužit. To se jim však nepovedlo. Rozhodčí museli v napjatém duelu rozdat pořádnou porci trestných minut, což se Mountfieldu nakonec vymstilo. Úvodní a zároveň jediná přesná trefa duelu padla až v 51. minutě, kdy se Hradečtí bránili ve čtyřech. Na Valíkovu branku do konce klání už zareagovat nestihli, a tak podlehli Pražanům 0:1.

42.kolo, sobota 3.3.2018, 12:00, Zimní stadion Eden
1
Slavia Praha
po zakládní hrací době
0
Třetiny 0:0, 0:0, 1:0
Branky a nahrávky: 51. Valík (Furch, Matějka). Rozhodčí: Velčovský – Jílek, Šperl. Vyloučení: 9:9, navíc Kohút, Šorf (oba SLA) 5 min. + OK – Řepík (MHK) 5 min. + OK. Využití: 1:0. Diváci: 99. Střely na branku: 27:38. Průběh utkání: 1:0.
Slavia Praha: Šorf (60. Kodad) – Hejda, Duda, Vobořil, Stark, Štibingr, Valík – Furch, Kohút, A. Klapka, Matějka, Patočka, Netolický, Šteiner, Šergl, Marek, Všetečka, Nedorost, Martínek.
Mountfield HK: D. Dvořák – Hroudný, Muška, Gaspar, Pohl, Havránek. J. Moník, Jonáš – Jirásek, D. Matouš, Matějček, Pažourek, J. Dvořák, Hašek, F. Moník, Mašín, Řepík, Havelec, Hidveghy, Chalupa, Štohanzl.

Ohlasy trenérů

Miloš Pecka (HC Slavia Praha):
Velmi kvalitní zápas vyrovnaných soupeřů. Za stavu 0:0 po dvou třetinách jsme tušili, že vyhraje ten, kdo dá první gól. Poštěstilo se nám dát kuriozní gól na 1:0 a potom už jsme to uhráli v pohodě. Až na závěr zápasu, kdy jsme netakticky těsně před koncem chtěli trefit prázdnou bránu, ale bylo to zakázané uvolněné. Bylo to zbytečné a pak to mělo za následek i závěrečnou bitku. Celkově pochvala, byl to zodpovědný výkon, soupeř tolik šancí neměl. Vynikající výkon brankáře Šorfa, který mužstvo podržel stejně jako v minulých zápasech.

Aleš Krátoška (Mountfield HK):
Hodně vyrovnané utkání, z obou stran plné nasazení. Měli jsme nějaké přesilovky, které jsme nevyužili. Při hře bez brankáře jsme pak dali tyčku a nakonec jsme bohužel nedotlačili puk do vyrovnávací branky. Pro nás je to ztráta. Nadstavba už se hraje jako play off a bylo tam dost emocí, které k tomu patří. Vyhrocené to bylo, ale nemyslím si, že nějak hodně.