pá 12.11.2004 | Lukáš Souček

Dorostenci porazili Mladou Boleslav 6:1

Mladí Energetici přivítali v pátek na svém ledě tým Mladé Boleslavi, která měla v tabulce čtyřbodový náskok před svým soupeřem. První třetina přinesla vyrovnaný hokej z obou stran s několika málo šancemi. Se všemi nepříjemnými střelami si dokázali poradit oba brankáři, a tak se za stavu 0:0 poprvé odcházelo do šaten. Druhou třetinou prakticky rozhodli Východočeši zápas. Do branky hostů se jim povedlo vstřelit čtyři branky a inkasovali jen jednu. Závěrečná část utkání už připomínala spíše exhibici, ve které se hradeckým dorostencům podařilo uzavřít skóre zápasu na konečných 6:1.

V první třetině se diváci ani na jedné straně nedočkali branky. Všechny podařené akce končily u obou gólmanů. Největší šanci Energetiků měl asi Ondřej Fiedler, když se sám ocitl před brankářem Mladé Boleslavi, ale puk netrefil ideálně a přestřelil. Hosté vážně zahrozili 20 sekund před koncem první části, ale Jan Balážik pokryl tři dořážky a nedal soupeři žádný důvod k oslavě. Po dvaceti minutách tak na ukazateli skóre svítil stav 0:0.

Druhou třetinu se hra výrazně zlepšila a nepochybně tomu pomohla podpora domácích fanoušků. Skóre zápasu otevřel v čase 20:54 Ondřej Fiedler po přihrávce Martina Svobody. O dvě minuty později se postaral o vyrovnání mladoboleslavský Veselý, jenž dorazil odražený puk za záda brankáře Balážika. O chvíli později se podruhé radoval Ondřej Fiedler, když si jeho střelu nešťastně srazil do své branky hostující brankář. Třetí branka padla rovněž po chybě gólmana Mladé Boleslavi, který si už podruhé srazil kotouč do své klece. Gól byl připsán Luboši Přichystalovi a o asistenci se postaral Petr Milfort. V čase 31:14 využili domácí přesilovku. K Šimoníčkově vyražené střele se dostal Pavel Zázvorka, ten poslal přihrávku volnému Tomáši Kubištovi, který pohodlně zakončoval do prázdné branky. Druhá část utkání tak skončila 4:1 a Východočeši mohli spokojeně odcházet do šaten.

Brankář Boleslavi se v závěrečné části nestačil ani ohřát a hned inkasoval pátou branku. Ondřej Fiedler vstřeli svůj třetí gól v utkání a Mladá Boleslav chystala střídání gólmanů. U šesté branky byl opět autor hattricku, ale tentokrát si připsal asistenci. Puk do mladoboleslavské svatyně dorazil Luboš Přichystal a svým druhým gólem tak uzavřel skóre zápasu na konečných 6:1. Třetí třetinu si Východočeši opravdu vychutnali a svého soupeře nepustili do žádné větší šance. V neděli pokračuje sedmnácté kolo soutěže, v němž se hradečtí borci utkají s týmem Sokolova. Ten se v tabulce týmů drží těsně za Energetiky a rovněž se snaží o postup do play-off.