Zápasy mládeže
st 21.3.2018 | Petr Šatalík

Starší dorost mečbol nezužitkoval. O čtvrtfinále musí zabojovat v Praze

Zápasové menu

Svěřenci Libora Pivka mají za sebou čtvrtý duel osmifinálové série s pražskou Spartou. Hráčům z hlavního města vyšla parádně první polovina duelu, po které vedli již 3:0. Hradečtí se ale nevzdali, ve třetí třetině se dotáhli na rozdíl jediného gólu a sahali po srovnání. Ve snaze o vyrovnávací trefu odvolali brankáře, jenže soupeř odkrytou klec využil k rozhodující trefě a o účasti ve čtvrtfinále tak rozhodne pátý zápas na břehu Vltavy.

Pražané ze svého náporu vytěžili první gól

Hned od prvních minut zápas chytil svižné tempo. Poppel se v úvodní minutě vydal na zteč svatyně Sparťanů, ale nedostatečná rychlost mu důraznější zakončení neumožnila, a tak si Mičán s jeho bekhendovým pokusem poradil bez větších potíží. Poté přebrali otěže do svých rukou hráči z hlavního města. Vitouch dostal v situaci dvou proti jednomu přihrávku na vrchol levého kruhu a svou ranou řádně protáhl Vacka, jenž předvedl skvělý zákrok vyrážečkou.

Pražané diktovali tempo po většinu prvního dějství. Vitouch si sjel z levé strany před bránu a bekhendem nebezpečně zakončoval pod horní tyč, jenže mířil nad. Sparta pak využila početní výhodu, hrála dokonce 53 vteřin 5 na 3. Již v klasické přesilovce se prosadil Patrik Prymula, který si sjel z levého kruhu na brankoviště a z ostrého úhlu zamířil přesně do vzdálenějšího rohu. Hokejisté z hlavního města si vypracovali i několik dalších šancí, ale většinu z nich zastavil Vacek, a tak Lvi po první třetině prohrávali jen 0:1.

Svěřenci Richarda Žemličky zvýšili vedení

Možnost početní výhody obdržela Sparta i na začátku druhé dvacetiminutovky a opět z toho byl gól. Vojtěch Kropáček dostal nabito na pravou stranu k modré čáře, tvrdě vystřelil na přední tyč, Vacek přes chumel hráčů před sebou neviděl a Pražané mohli opět slavit. Hradečtí se pak konečně osmělili a zaútočili, Sklenář si dobře vyjel z levé strany a svou tvrdou ranou z vrcholu kruhů prověřil Mičána, jenž však byl se svou vyrážečkou dostatečně pohotový.

Lvi svou početní výhodu neproměnili, Šedivý z levého kruhu vyslal ránu na zadní tyč, jenže Mičán opět skvěle zasáhl vyrážečkou. Sparta naopak svou šanci využila. Krátce po buly dostal puk Miroslav Dani, jenž z mezikruží zamířil do horní části hradecké klece. Vacka pak nahradil v bráně Mountfieldu Ševců. Východočeši kontrovali krátce před druhou přestávkou, Sklenář využil rychlého brejku, v přečíslení 2 na 1 přesně přihrál a Dominik Šedivý se z blízka nemýlil – 1:3. Za stejného stavu skončila i prostřední třetina.

Hradec bojoval až do konce

Hráči z hlavního města vstoupili i do třetího dějství o něco aktivněji, s Obadalovým pokusem z levého kruhu si však Ševců dokázal poradit. Pražané pak zavařili v brankovišti Východočechů, když do něj dovezli puk a Pěnčík si ho málem omylem srazil do vlastní sítě, čemuž zabránil jen pohotový zákrok královéhradeckého brankáře. Ten si připsal další úspěšný zásah, když betonem vykopl tvrdou ránu od modré, kterou na něj vyslal Sparťan Havlín.

Lvi zbraně nesložili, do velké šance se dostal Jakubec, jenž svůj pokus poslal nad horní tyč svatyně Pražanů. Puk se od zadního mantinelu odrazil doleva k Janouškovi, který ranou od hrazení orazítkoval břevno. Hradec vykřesal jiskru naděje v čase 55:28, když se dorážkou z bezprostřední blízkosti podruhé prosadil Dominik Šedivý. Mountfield se o výsledek rval až do konce, odvolal gólmana, ale soupeři se podařilo gólem Miroslava Daniho do prázdné klece výsledek zpečetit. O osudu série se tak rozhodne v Praze.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Samuel Hrabčák 0 0 0 -1 0
Tadeáš Jakubec 0 0 0 0 0
Tomáš Janoušek 0 0 0 0 0
Šimon Junek 0 0 0 0 0
Maxmilián Komma 0 0 0 0 2
Petr Kuboš 0 0 0 -1 2
Miroslav Kukla 0 0 0 0 10
Jakub Kynčl 0 0 0 1 2
Martin Pěnčík 0 0 0 1 0
Tadeáš Pinkas 0 1 1 0 0
Petr Poppel 0 0 0 -1 0
František Řehák 0 0 0 -1 0
Matěj Síla 0 0 0 0 0
Dominik Sklenář 0 1 1 0 0
Kryštof Šánek 0 0 0 0 2
Dominik Šedivý 2 0 2 1 0
David Voňka 0 0 0 0 2

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Kryštof Ševců 31 21 0 21 100,00 0 0
Denis Vacek 29 32 3 29 90,63 0 0

Ohlasy k utkání

Pavel Suchý (Mountfield HK):
Byl to se Spartou opět těžký zápas hodný play off, vypjatý do poslední chvíle. Čekali jsme, že na nás Sparta vlítne, a to se potvrdilo. My udělali pár chyb, když jsme se nechali vyloučit dvěma zbytečnými fauly, po nichž jsme bohužel inkasovali dva góly. Tím byl zápas daný. Kluci ale nesložili zbraně a za stavu 0:3 jsme vyměnili gólmana, kterého jsme chtěli pošetřit na další zápas. Kluci bojovali, dali jsme gól na 1:3 a pak i na 2:3. Sparta znejistěla, klepaly se jim ruce, plichta tam byla na spadnutí. Myslím, že by byla spravedlivá, ale bohužel nám nebylo souzeno. Dostali jsme gól do prázdné brány, ale musíme kluky pochválit za statečnost, srdce. Bojovali až do konce, jdeme teď do posledního pátého zápasu a chceme ho určitě vyhrát.

Richard Žemlička (HC Sparta Praha):
Utkání s Hradcem bylo zase velice těžké, i když jsme měli více ze hry a měli víc střel. Bohužel jsme si nechali dát gól na 1:3, který Hradec vzbudil z takové letargie a pak nám v závěru těžce zatápěl. Zaplať pánbůh jsme to ubojovali a myslím si, že jsme i zaslouženě vyhráli.