Zápasy
pá 1.3.2019 | Klára Petrásková

Plzeňská lekce z produktivity. Hradec nevyužil šance a padl 1:2

Aktivní začátek, čtyři přesilovky, skoro třicet střel. A jediná branka. Hradečtí měli gólových šancí více než dostatek, přesto museli skousnout porážku. Indiáni totiž z téměř polovičního počtu pokusů vykřesali maximum a dvěma trefami vyválčili těsnou výhru. Kromě ní také uhájili před Východočechy náskok v tabulce.

Oproti minulému zápasu se mezi tři tyče postavil Brandon Maxwell, Petr Štindl se z netradičního útoku přesunul na „svůj“ post obránce, konkrétně sedmého. Do čtvrté lajny naskočil po několikazápasové pauze Matej Paulovič, příležitost dostal také mladý forvard Jaroslav Dvořák.

Šancí dostatek, ale gól žádný

Východočeši se hned od začátku s ničím nepárali, už od úvodních minut proplouvaly na povrch také emoce. I díky nim hráli Lvi hned zkraje přesilovou hru, v níž nebezpečně pálili od modré Filip Pavlík, z mezikruží Radovan Pavlík a ten samý hráč stihl ještě dorážet po pokusu Lukáše Cingela. Indiáni se ale z přesilovkového rozjezdu Hradce oklepali a několik povedených zákroků předvedl také domácí gólman.

Celkově však aktivnější projev předvedli Hradečtí, kteří první dvacetiminutovku ovládli v počtu střel i vyložených šancí. Další takovou si připsal Dominik Graňák, Radovan Pavlík mohl otevřít skóre už potřetí v zápase, tentokrát z další dorážky. Přečíslení tři na jednoho zlikvidoval jediný plzeňský bek, nepochodil ani Filip Pavlík se svou pumelicí v přesilovce.

Plzeň ukázala stoprocentní využití přesilovek

Prostřední část přinesla řadu zákroků na hraně pravidel, rozhodčí však většinou nechávali hru plynout a otevíral se tak prostor pro šance v klasickém počtu hráčů na ledě. Plzeňští se snažili vykombinovat hradecké nahrávkami tak důkladně, až se dopustili nepřesnosti, která je stála střelu do odkryté brány. Následně pronikal do samostatného úniku Radovan Pavlík, oklepáván protihráčem však zakončoval v obtížné pozici.

Krátce po polovině zápasu dostali Západočeši k dispozici svou první přesilovku, zároveň se také jednalo o jedinou přesilovku druhé třetiny. K jejímu využití a utnutí pasáže šancí na obou stranách stačilo Plzni pouhých osm vteřin. Jaroslav Kracík pobídl zpoza brány Connora Allena, a ten se dělovkou z první nemýlil – 0:1. Hradec se sice v závěru snažil soupeřovu lekci z využívání příležitostí napravit, Dominik Frodl ale prokázal stoprocentní úspěšnost zákroků.

Hradec srovnal, indiáni však vzápětí znovu odskočili

Ta však skončila krátce po startu závěrečné periody. Při dlouhém souboji u mantinelu odjel jeden z hostů střídat, čímž otevřel prostor Hradeckým. Vyhraný puk letěl na Petra Zámorského, který jej posunul na levý kruh Oskarsi Cibulskisovi. Proti jeho ráně neměl brankář nárok – 1:1. Jenže domácí se z vyrovnání neradovali dlouho, neboť vyprodukovali nepřesnou rozehrávku, kterou využil k brance k tyči Jan Eberle – 1:2.

Mountfield byl znovu v roli dotahujícího celku, tentokrát už ale své snahy ve srovnání nepřetavil. Mezi betony neuspěl Lukáš Cingel, Radek Smoleňák byl zase v rozhodující chvíli podražen. Po skončení přesilovky pálil Petr Zámorský a kličkoval Matej Paulovič, také oni však vyšli naprázdno. Stejně se Hradci vedlo rovněž v krátké power-play, a tak se závěrečnou sirénou museli přijmout těsnou porážku 1:2.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Oskars Cibulskis 1 0 1 1 0
Lukáš Cingel 0 0 0 0 0
Jaroslav Dvořák 0 0 0 0 0
Dominik Graňák 0 0 0 0 0
Matěj Chalupa 0 0 0 0 0
Roman Kukumberg 0 0 0 0 0
Tomáš Linhart 0 0 0 -1 0
Patrik Miškář 0 0 0 0 0
Richard Nedomlel 0 0 0 0 0
Lukáš Nedvídek 0 0 0 0 0
Matej Paulovič 0 0 0 0 0
Filip Pavlík 0 0 0 0 2
Radovan Pavlík 0 0 0 0 2
Daniel Rákos 0 0 0 0 0
Radek Smoleňák 0 1 1 0 0
Petr Štindl 0 0 0 0 0
Tomáš Vincour 0 0 0 0 0
Lukáš Vopelka 0 0 0 0 0
Petr Zámorský 0 1 1 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Brandon Maxwell 60 16 2 14 87,50 0 0

Ohlasy k utkáníFotogalerie