so 19.1.2019 | Jan Kousal, Petr Šatalík

Dorostenci udolali ve vyrovnaném duelu Liberec v prodloužení!

Parádní výhru proti kvalitnímu soupeři si připsali královéhradečtí dorostenci. V utkání hraném pod Ještědem urputně bojovali proti Liberci, třikrát se ujali vedení, jenže Bílí Tygři dokázali vždy zareagovat. Zápas tak dospěl až do prodloužení, v němž vítězství Mountfieldu zajistil obránce Matěj Pinkas.

Úvodní dějství utkání mezi Libercem a Hradcem Králové nabídlo několik zajímavých šancí, ovšem ani jednu nedokázali střelci obou týmů přetavit v branku. Naopak se blýskli brankáři, Štěpán Vopravil ani Jakub Tichý nepustili za svá záda jediný puk.

Góly začaly padat až ve druhé dvacetiminutovce. Skóre otevřel hradecký obránce Marek Pelda, jenž nenápadnou ranou po přihrávce Pajera nachytal strážce liberecké svatyně – 0:1.

Severočechům se po hlušší části zápasu podařilo vyrovnat. Böhmovo nahození od modré čáry tečoval těsně před hradeckým gólmanem Tomáš Trunda a rázem to bylo 1:1. Jenže vyrovnaný stav netrval dlouho. Adam Jirků byl jako první u dorážky další Peldovy rány a Mountfield znovu vedl, tentokrát 2:1.

Začátek třetí třetiny se nesl v lehce divočejším duchu. Nejprve se na útočný výlet v oslabení zakončený vyrovnávací trefou vydal Lukáš Plos, ale prakticky vzápětí Hradec početní výhodu nakonec dokázal využít. Matěj Beneš z předbrankového prostoru překonal Vopravila a hosté byli třem bodům zase o něco blíže – 2:3.

Severočeši však i potřetí ztrátu smazali. Polákovu ránu sice brankář Tichý do sítě nepustil, na dorážku Petra Gajdy už ale nedosáhl – 3:3. Tygři nakonec mohli zápas definitivně strhnout na svoji stranu, to by ale obránce Tůma nesměl trefit jen tyč.

Zápas nakonec dospěl až do prodloužení, v němž o druhém bodu pro Východočechy rozhodl v samostatném úniku hradecký zadák Matěj Pinkas.