Zápasy mládeže
út 26.3.2019 | Klára Petrásková, Jan Vavřina

Sen o obhajobě žije dál, dorostenci přešli i přes Plzeň!

Dva hattricky, jen dva inkasované góly a hlavně dvě týmová vítězství! Hradecký dorost odehrál skvělou semifinálovou sérii proti plzeňským indiánům a oslavil vytoužený postup na Mistrovství České republiky. Ve druhém utkání série sice museli Lvi mazat náskok soupeře, jenže to se díky trestnému střílení Matyáše Budiny podařilo. Stejný hráč pak ve třetím dějství přidal další dva góly ve vlastních oslabeních a rozveselil sebe, své spoluhráče, trenéry i celý klub. Obhájci titulu totiž jedou dál!

Taktický start zvládli lépe indiáni

Vlažnější začátek připomínal důležitost celého zápasu. Ani jednomu z týmů se příliš nechtělo vytahovat hru dopředu, hráči vsadili karty spíše na defenzívní činnost a čekání na brejky. Do jednoho takového se dostali hradečtí Matěj Giesl a Adam Jirků, druhý jmenovaný však v přečíslení před prázdnou bránou promáchl skákající kotouč. Další oživení hry přinesla východočeská přesilovka, horké chvilky ale paradoxně prožíval domácí celek.

Adam Dvořák totiž pláchl do samostatného úniku a Jakub Tichý jen tak tak udržel betony u sebe. Po skončení nevýrazné početní výhody pálil Juraj Slafkovský po přiťuknutí zpoza branky z voleje, pravý beton ale parádně vytáhl David Bočan. A když už to vypadalo, že se do kabin půjde bez gólu, Plzeňští využili nedůraznou hradeckou rozehrávku, se kterou se Lvi potýkali od startu klání. Jakub Šiler se ocitl před gólmanem úplně sám, svižnými kličkami ho nalákal k levé tyči a poté zakončil do odryté části svatyně – 0:1.

Východočeši využili trestné střílení a srovnali

Prostřední část načali Hradečtí s jednobrankovou ztrátou a podle toho museli také více otevřít hru směrem dopředu. Za svou aktivitu si ve 27. minutě vybojovali trestné střílení, které využili ve srovnání skóre. Nájezdový mág Matyáš Budina předvedl svou vypilovanou forhendovou kličku a trefil prostor nad brankářovým betonem – 1:1.

Indiáni se nevyvarovali dalších faulů, a tak měl Mountfield k dispozici přesilovku. Dokonce dvojnásobnou! Nejblíže jejímu využití byl Lukáš Pajer, který svou bombou orazítkoval tyčku a David Bočan mohl pochválit svou svatyni za pomoc. Hosté ale nelehkou situaci ustáli a následně mohli sami skórovat, Jakub Tichý však samostatný únik Josefa Dáni vykopl pravým betonem.

Lvi znovu udeřili z protiútoků a vybojovali postup!

Do posledního dějství šli Lvi v oslabení, paradoxně však právě jejich početní nevýhoda přinesla vedoucí a, jak se posléze ukázalo, také rozhodující branku. Matěj Beneš s Matyášem Budinou ujeli do přečíslení, několikrát si vyměnili touš a druhý jmenovaný zavěsil do úplně odkryté klece – 2:1. Chvíli nato už mohli domácí vést o dvě trefy, Šimon Marha ale z mezikruží nastřelil tyč.

Východočeši byli sice ve vedení, nervozita se ale stejně projevila, a to v podobě třech po sobě jdoucích vyloučení. Indiáni se snažili vyrovnat, seč jim síly stačily, hradecká obrana v čele s Jakubem Tichým však odolávala. A čtyři minuty před sirénou Mountfield udeřil, podruhé v zápase z oslabení! Gólovou šanci využil opět Matyáš Budina, kromě dvougólového náskoku tak oslavil ještě svůj hattrick – 3:1. Plzeňští se snažili porážku odvrátit, seč jim síly stačily, čas ale hrál proti nim. V posledních minutách nedokázali zužitkovat závěrečnou power-play o bylo rozhodnuto – Hradec ovládl čtvrtý duel v řadě a po roce si znovu vybojoval účast na mládežnickém MČR v Ostravě!

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Matěj Beneš 0 1 1 1 0
Jan Boukal 0 0 0 0 0
Matyáš Budina 3 0 3 2 0
Jan Gaspar 0 0 0 0 0
Matěj Giesl 0 0 0 0 0
Matěj Havlíček 0 1 1 0 0
Jakub Jerman 0 0 0 0 0
Adam Jirků 0 0 0 0 2
Šimon Marha 0 0 0 -1 0
Matěj Novotný 0 0 0 0 0
Lukáš Pajer 0 0 0 -1 4
Marek Pelda 0 0 0 1 0
Matěj Pinkas 0 0 0 0 0
Juraj Slafkovský 0 1 1 0 2
Šimon Táborský 0 0 0 1 2

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Jakub Tichý 60 36 1 35 97,22 0 0

Ohlasy k utkání

Fotogalerie