Zápasy mládeže
so 7.9.2019 | Jan Brůna, Klára Petrásková

Velká stíhačka nestačila, junioři i přes pět gólů se Zlínem padli

Zápasové menu

Ani napodruhé to juniorce vítězně nevyšlo. Proti Ševcům sice předvedla velkou stíhací jízdu, k bodům ji ale dotáhnout nedokázala. Soupeř se rychle dostal do dvoubrankového vedení, a i když Hradec průběžně dotahoval, Berani byli stále gólově napřed. Mountfield se vzepjal k závěrečnému tlaku v poslední pětiminutovce, dvě trefy ale znamenaly pouze snížení na konečných 5:6.

Zlín svého soka přestřílel a šel do vedení

Lvi vstoupili do zápasu aktivněji a měli také úvodní střelu, i přesto inkasovali jako první. Hned ve druhé minutě se totiž z protiútoku prosadil soupeř, když zblízka zakončoval nikým nehlídaný Filip Weintritt. Hradci se nadále nedařila koncovka, naopak Zlínští se na dlouhou dobu usadili v útočném pásmu a zasypávali Vacka množstvím střel. To se jim vyplatilo, jelikož rána Dana Handla po ledě z pravého kruhu projela hradeckému gólmanovi pod betonem – 0:2.

Hosté ani po dvougólovém náskoku nepolevili v aktivitě a svůj tým musel několikrát podržet Vacek. Východočeši ale rázem zlepšili svůj výkon a do provozní teploty se dostal i Kořének v brance Zlína. Větší důraz domácím přinesl ovoce; Matěj Morong okamžitě po vyhraném vhazování tvrdě vypálil a snížil stav skóre na 1:2. Soupeř ale nakonec před přestávkou přeci jen odskočil na dvougólový náskok, když se střelou od modré čáry k tyči prosadil Tadeáš Talafa – 1:3.

Divoká druhá třetina nabídla čtyři branky

Domácí trenéři sáhli před prostřední periodou ke střídání brankářů, Vacka nahradil Kryštof Ševců. Hradečtí na svého soka okamžitě vlétli a hned v první minutě se radovali ze snižujícího gólu Matěje Moronga, který zkusil štěstí střelou k tyči. Ta si našla místo právě mezi konstrukcí a tělem Kořénka. Nadvláda Lvů později vyprchala a zhruba v polovině druhé části se při vlastním oslabení prosadil z úniku zlínský David Kozubík, který propálil hradeckého muže v masce –2:4.

Inkasovaná branka v početní výhodě Lvy evidentně zasáhla, ti totiž nechali později v pravém kruhu úplně volného Dominika Lužu, který přesně zakončil. Další pasáž, ve které byl lepší Hradec, narušilo několik vyloučení na zlínské straně. Hrálo se ve vysokém tempu a domácí Moravany zatlačili, z čehož pramenila branka Petra Poppela, který dostal puk za ležícího Kořénka – 3:5. Při Mountfieldu ale stál i kus štěstí; Zlín v posledních vteřinách napálil jen horní tyč.

Berani si vedení i přes dramatický závěr pohlídali

Začátek třetí dvacetiminutovky působil vyrovnaným dojmem, nakonec to ale byli zase Moravané, kteří získali zpět třígólové vedení zásluhou Filipa Weintritta, jenž se prosadil podruhé v zápase. Na jeho střelu mířenou do horní poloviny domácí svatyně neměl gólman nárok – 3:6. Utkání se dále neslo v intenzivním tempu, bojovalo se doslova o každý metr.

Hradci se kombinace příliš nedařila, a tak to forvardi často zkoušeli individuálně. Sice si vytvořili slibné šance, ale opět jim chyběla přesná muška, zároveň skvěle zachytal Kořének. Na pokus Davida Voňky, který vypálil zblízka po ledě, ale už dosáhnout nemohl. Domácí ještě zkusili hru bez brankáře, při níž dvě vteřiny před koncem skóroval Petr Poppel. Více už se toho neudálo, a Zlín si tak z Hradce odváží těsnou výhru 6:5.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Matyáš Budina 0 0 0 -3 0
Dalibor Ďuriš 0 0 0 -3 0
Dominik Houdek 0 0 0 0 0
Martin Janda 0 0 0 -1 0
Tomáš Janoušek 0 0 0 -2 0
Kryštof Lang 0 0 0 0 0
Marco Lukačka 0 0 0 -1 0
Petr Moravec 0 0 0 -3 0
Matěj Morong 2 1 3 3 2
Jakub Naar 0 0 0 1 0
Martin Pěnčík 0 0 0 -4 2
Tomáš Perička 0 0 0 -2 0
Tadeáš Pinkas 0 0 0 0 0
Petr Poppel 2 2 4 3 0
Vojtěch Síla 0 1 1 3 0
Daniel Šedivý 0 0 0 0 0
Jakub Váchal 0 0 0 1 12
David Voňka 1 1 2 4 2

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Kryštof Ševců 39 16 3 13 81,25 0 0
Denis Vacek 20 22 3 19 86,36 0 0

Ohlasy k utkání