so 5.10.2019 | Adéla Růžičková, Lukáš Foff

Dorost otočil zápas s Libercem a odvezl domů všechny body

Hradečtí dorostenci nezvládli nástup do zápasu s Bílými Tygry, přesto byli na konci veselejší. Na úvodní trefu ze 4. minuty, o kterou se postaral Tomáš Trunda, totiž zareagovali třemi přesnými zásahy a vyhráli v základní hrací době. Srovnání se přitom dočkali až po polovině zápasu, skvěle jim ale vyšla třetí perioda, ve které definitivně rozhodli.

První třetinu začali aktivněji Tygři, když měl šanci Jakub Masař, který střílel z mezikruží, ale královéhradecký brankář tuto střelu viděl a chytil ji do lapačky. Tlak šelem se postupně zvyšoval, až se hosté provinili zakázaným uvolněním a nemohli vystřídat. Toho využil Tomáš Trunda, který dorazil puk za brankovou čáru po střele na brankáře z rohu hřiště – 1:0.

Ke konci periody, po mnoha vyloučeních, měly šance oba týmy. David Putz vystřelil projektil z pravého kruhu, ale kotouč zamířil nad horní tyčku. Na druhé straně se na modré čáře uvolnil Petr Gajda a mohl srovnat, jeho střelu srazil obětavý liberecký obránce.

Čisté konto se dařilo držet Danielu Královi až do poloviny zápasu. Ve 34. minutě překonal libereckého maskovaného muže Lukáš Souček a srovnal skóre – 1:1. Po tomto gólu byli aktivnější hosté, kteří se snažili prostřelit Krále ze všech možných úhlů, v jednom případě také zachránila vyrovnaný stav tyčka.

Do třetí třetiny lépe vstoupili Tygři, kterým se ale nedařilo uzamknout Východočechy v obranném pásmu a ti pak velmi těžili z protiútoků. Z jednoho takového se prosadil Matyáš Budina, který přiťukl za brankovou čáru přihrávku z rohu od Matěje Beneše – 1:2. Tygři se snažili si přihrávat mnohdy přes celé hřiště, ale jejich útočné akce ztroskotaly u královéhradeckých obránců. Tlak libereckých hokejistů sílil, ale stále se jim nedařilo znovu překonat brankáře Žalčíka.

Při posledním gólu se nestihli liberečtí obránci vrátit včas a Mountfield rozjel akci dva na jednoho. Michal Beneš volil nakonec střelu a vsítil gól za libereckého Krále – 1:3. Poté měl šanci na kontaktní gól Lukáš Plos, který se ocitl před úplně odkrytou bránu, ale nedokázal si zpracovat puk, a proto nemusel zasahovat hostující Žalčík. Skóre se tak už nezměnilo.