čt 17.10.2019 | Milan Horák, Klára Petrásková

Jihlava mocně dotahovala, dorost ale odolal. Venku získal tři body

Vítězná vlně je zpět. Dorostenci chtěli odčinit zaváhání s Boleslaví, to se jim v Jihlavě povedlo. Pohodlný čtyřgólový náskok sice soupeř stáhl na rozdíl jediné branky, Lvi ale udrželi nervy na uzdě. V 52. minutě odskočili na klíčový rozdíl 5:3, který už ubránili až do konce.

Hradec proměnil šance ve tři góly

Do první části vstoupily oba celky více než opatrnou hrou. Ta se rozkouskovala až postupnými vyloučeními a v polovině úvodní dvacetiminutovky měli více ze hry hosté. V 10. minutě otevřel skóre zápasu Lukáš Souček, který obdržel přihrávku zpoza branky Puldy od Slámy a střelou na přední tyč poslal svůj tým do vedení – 0:1.

O necelé tři minuty později se střídačka Hradce Králové radovala opět. Matěj Novotný se po individuální akci tvrdou střelou z mezikruží k pravé tyčce trefil přesně a navýšil na 0:2. Poslední slovo v první části měli také hosté. V 16. minutě napřáhl na levém kruhu Šimon Táborský, jeho střela se otřela o tyč a zaplula přesně za záda domácího Puldy – 0:3.

Dukla se nadechla a snížila stav

Do druhé třetiny vstoupily opět lépe hráči Hradce Králové. I když šli ve 24. minutě do početní nevýhody, stihli skóre znovu navýšit. Ve vlastním oslabení se prosadil po úspěšném forčekinku Táborského v útočném pásmu Lukáš Pajer a na světelné tabuli svítil průběžný výsledek 0:4.

Domácí se ale oklepali z inkasování velice rychle. O necelé dvě minuty později snížil na 1:4 střelou z modré čáry přesně mezi betony Žalčíka Marek Janda. Od té doby se hra na ledě vyrovnala a byla vidět více také Dukla. Poslední slovo třetiny si vzal Marek Melenovský, který stál nikým nehlídaný před Žalčíkem, obdržel přesnou přihrávku na hůl od Sopotnika a zamést kotouč za čáru už mu nedělalo problém – 2:4.

Východočeši nepřipustili srovnání a zvítězili

Třetí část byla nejvyrovnanější z celého utkání. Domácí se dostali na dostřel gólem Davida Polodny ve 48. minutě a scházel jim už pouze jeden gól na vyrovnání. Jenže velkou stíhací jízdu domácí do konce nedotáhli. V 52. minutě totiž vrátil dvoubrankové vedení Hradci Matyáš Budina, který střelou pod víko navýšil na 3:5.

V závěru měla Dukla obrovské množství šancí, které volaly po gólech, ale buď hráči selhali v koncovce nebo narazili na skvěle připraveného Maria Žalčíka. Východočeši tak po napínavém průběhu udrželi výhru 5:3, díky třem bodům navíc udrželi první místo skupinové tabulky.