so 23.11.2019 | Richard Wagner, Klára Petrásková

Obrat a vítězná tečka ve skupině. Dorost vyhrál v Havlíčkově Brodě

Ve 12. minutě prohrávali dorostenci už o dvě branky, to je ale příliš nerozhodilo. Ještě před přestávkou totiž využili střeleckou převahu ve vlastní dva góly, srovnali stav a ve třetí části udeřili potřetí. Těsný náskok už nepustili a díky výhře 3:2 nad Havlíčkovým Brodem uzavřeli základní část sezóny vítězně. Se 45 body v tabulce a prvním místem skupiny Střed!

První třetina přinesla zajímavý vývoj. Hokejově se jevil lépe Hradec Králové, který svým bruslařským uměním předčil hostitele a tvořil si šance. Góly ale padaly na opačné straně. Ve čtvrté minutě rozvinuli domácí hokejisté slibnou kombinaci a Raušovu nabídku využil na brankovišti Tomáš Krejčí, jenž překonal klouzajícího Žalčíka. Ten stejný hráč dostal v polovině periody nahrávku do úniku. Od půlící čáry uháněl sám a perfektním blafákem poslal svůj tým do dvougólového vedení – 2:0.

Hradec ale nesložil zbraně, naopak vyvinul ještě větší tlak a odměnou mu byly branky. Nejprve po vyhraném vhazování přesně zamířil Michal Beneš, jenž přesnou střelou k pravé tyči snížil. Záhy bylo dokonce vyrovnáno na 2:2. Tvrdý golfák Šimona Táborského a nic nevidící Tuček podruhé kapituloval. V prostřední části tempo hry opadlo, častěji se do šancí dostávali Hradečtí, ale oba brankáři se překonávali. Domácí hráči trpělivě vyčkávali na protiútoky, naproti tomu Východočeši se snažili neustále prolamovat obranný val Bruslařů, který však trpělivě bortil jeden útok za druhým.

Poslední dějství přineslo napínavý boj. Hosté se sedm minut po vstupu do třetí třetiny dostali poprvé v utkání do vedení. Střela Matyáše Budiny přeletěla přes Tučkovu nedůraznou lapačku až do sítě – 2:3. Ani mohutný tlak z posledních deseti minut ale nakonec havlíčkobrodskému mužstvu nepomohl ke kýženému vyrovnání. Východočeši se tak před nadstavbovou částí o pořadí v play off vítězně naladili a třemi body potvrdili první místo své skupiny.