Zápasy mládeže
so 26.9.2020 | Martina Nová, Klára Petrásková

Duel s množstvím trestů i gólů pro Hradec, dorost vyzrál na Kobru

Zápasové menu

Už od začátku dávali Východočeši najevo, že si půjdou za vítězstvím. V duelu bohatém na trestné minuty vedli už po první třetině o čtyři góly, ty se nakonec ukázaly být jako rozhodující. V následujících čtyřiceti minutách se totiž trefovaly oba celky, Lvi si ale vysoký brankový rozdíl a výhru 7:3 pohlídali.

Skvělý vstup vynesl Lvům čtyři branky

Do zápasu lépe vstoupil Hradec, který od začátku soupeře tlačil v jeho pásmu. První branky se hosté dočkali začátkem 5. minuty, kdy v úniku ujel Lukáš Koblížek. Na tuto trefu v 9. minutě navázal Matyáš Sláma a Kobra se musela oklepat z hodně studené sprchy. V přesilovce totiž Východočeši přidali třetí gól z hokejky Lukáše Součka – 0:3.

Nicméně v dalším průběhu se Braničtí začali osmělovat a byly k vidění krátké výlety k hradecké brance. Příležitost se prosadit dostali v početní výhodě, ale vše bylo jinak. V oslabení totiž ujel Matúš Gedeon a zvýšil na 4:0 pro Mountfield. Brankářka Pejšová však nadále zůstala mezi třemi tyčemi a do konce sirény další změna stavu nenastala.

Množství trestů rozdíl ve skóre nezměnilo

Vstup do druhé třetiny měli Pražané znamenitý. Vlétli na hostující celek a Max Šrámek snížil na rozdíl tří branek – 1:4. Poté se roztrhl pytel s vyloučeními, zejména pak na trestné lavici domácích bylo opravdu plno. Mezi 26. a 30. minutou neustále svítil Kobře trest na světelné tabuli, přes dvě minuty se navíc musela bránit při hře tři na pět. Zásluhou Pejšové to ale domácí zvládli bez inkasování.

Časté tresty byly vodou na hradecký mlýn a obrana domácích dostávala skutečně zabrat. Nakonec padla ve 35. minutě, kdy s trochou štěstí skóroval Tadeáš Kulhánek – 1:5. Následně Mountfield přišel na čas o svého ostrostřelce Lukáše Koblížka, když dostal osobní trest za zásah do oblasti hlavy a krku. Domácí toho však nevyužili a do sirény se již stav nezměnil.

Východočeši už výhru nepustili

I přes nepříznivý stav se Kobra nehodlala vzdát. Bojovala i v dalším oslabení a to tak, že Adam Čečetka ujel do úniku a snížil na 2:5. Pejšová pak znovu předváděla skvělé zákroky proti hradeckým pokusům, nakonec však pošesté kapitulovala, prosadil se Lukáš Král – 2:6.

V důsledku přesilovek Hradce získali hosté znovu převahu na ledové ploše a vzešel z toho další gól v kobří síti, podruhé v zápase skóroval Lukáš Koblížek – 2:7. Pražané ještě nesložili zbraně a dokázali potrestat vyloučení Mountfieldu. To byla poslední tečka za změnou skóre, v 56. minutě Patrik Bauer doupravil výsledek na 3:7. Hradec si tak po čtvrteční prohře spravil náladu.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Otakar Beran 0 2 2 2 0
David Brožek 0 0 0 2 0
Kryštof Červenka 0 1 1 -1 0
Petr Fiala 0 0 0 0 2
Matúš Gedeon 1 0 1 2 2
Lukáš Koblížek 2 0 2 2 16
Lukáš Král 1 1 2 1 0
Tadeáš Kulhánek 1 0 1 3 0
Marek Mach 0 0 0 1 2
Jakub Řehák 0 0 0 0 0
Matyáš Sláma 1 0 1 1 2
Lukáš Souček 1 0 1 -1 0
Pavel Šimek 0 1 1 1 0
Jan Trejbal 0 1 1 2 0
Jan Vencl 0 1 1 2 0
Filip Žaba 0 0 0 2 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Jan Kasal 60 21 3 18 85,71 0 0

Ohlasy k utkání

Věděli jsme, že i když soupeř nemá úplně papírovou kvalitu, nebude to jednoduché utkání. Nabádali jsme hráče, aby zápas nepodcenili a odehráli celých 60 minut. Což musím říct, že se nám úplně nepovedlo, hráli jsme tak necelé dvě třetiny, ale jsme samozřejmě rádi za tři body, to je teď důležité.