út 3.8.2021 | Jan Brůna

Juniorka ztratila dobře rozehraný mač a pod Ještědem padla

Junioři Mountfieldu HK sehráli v úterý přípravný zápas na půdě Liberce, a ačkoliv během něj dvakrát vedli, nakonec odjeli domů s prázdnou. Jako rozhodující se ukázala třetí perioda, ve které domácí Tygři vstřelili dvě branky a otočili skóre. Už ve čtvrtek má ale Hradec šanci na nápravu, zajíždí totiž na Kometu.

Konečně jsme měli trošku povedenější vstup do utkání. Od začátku se hrálo ve velmi vysokém tempu, hra byla nahoru dolů. Ale myslím si, že obě mužstva hrála srovnaně do obrany, takže šancí nebylo úplně tolik. Ty, které Liberec měl v první třetině, velmi dobře zlikvidoval Kuba Tichý. Myslím si, že druhá třetina byla asi naše nejpovedenější; dostali jsme se do vedení a hráli jsme celkem konsolidovaně. Soupeř vyrovnal a my jsme dokázali odpovědět přesilovkovým gólem. Do třetí třetiny jsme šli za stavu 2:1 pro nás s tím, že už prostě nechceme inkasovat a budeme hrát zodpovědně. Akorát bohužel po dvou individuálních chybách a nedůrazu v předbrankovém prostoru jsme dvakrát inkasovali a nakonec prohráli 2:3. Ale věříme, že na tomhle výkonu se dá stavět dál.