Zápasy mládeže
pá 21.10.2022 | Šimon Zemánek

Série šesti proher je u konce! Junioři porazili Litvínov 4:3

Zápasové menu

Hradečtí junioři přerušili nepříznivou sérii šesti porážek v řadě a porazili na domácí půdě Litvínov 4:3. Lvi byli aktivnější a dostali se do vedení 4:0, hosté třemi zásahy v řadě však zápas zdramatizovali. Na víc se však nezmohli, a Hradečtí si tak připsali velmi cenné tři body.

Hradečtí skvěle začali a vypracovali si slušný náskok

Hradečtí měl skvělý vstup do zápasu, když otevřeli skóre hned po 36 sekundách. Hradečtí ujeli do přečíslení 3 na 2. Kotouč si postupně vyměnil Petr Moravec, Matěj Beneš a Lukáš Král, který zakončil hezkou souhru přízemní střelou do odkryté branky. Hradečtí poté dostali možnost přesilové hru. Na jejímž startu ujel do šance Jiří Špaček, Kasal ho vychytal. Záhy však by k vidění gól na druhé straně. Šimon Táborský posunul od modré čáry puk na Petra Moravce, jenž vystřelil z první. Na jeho pohotovou ránu se Lukáš Klika nestačil přemístit - 2:0.

Domácí byli aktivnější a záhy mohli svůj náskok ještě navýšit Lukáš Pajer volil v brejku 2 na 1 zakončení, které však hostující brankář vyrazil. Další hezkou akci měli na svědomí bratři Benešové, když Matěj Beneš obkroužil klec hostí a předložil puk svému bratrovi - Michalovi. Ten byl však tísněn obráncem Vervy a jeho pokus tak byl zblokován. Záhy měli velkou možnost také hosté, Tim Danielčák však v samostatném úniku na Jana Kasala nevyzrál. Zato Lvi na konci dějství své vedení ještě zvýšili, Michal Beneš hezky našel Lukáše Pajera, jehož svižný projektil skončil v síti. Litvínovští se po této brance rozhodli vystřídat brankáře, Lukáše Kliku nahradil David Čermák.

Verva snížila skóre, Lvi mají 2gólové vedení

V úvodu druhé části si Verva zahrála početní převahu a mohla snížit. Jan Vopat střílel z kruhu, Jan Kasal se však stačil přesunout včas a zastavit tento pokus efektním semaforem. Domácí poté ubránili i přesilovku 5 na 3 a záhy dokonce skórovali. Lukáš Král našel dalekonosnou přihrávkou na modré čáře volného Petra Moravce, jenž vyčkal na z druhé vlny najíždějícího Šimona Táborského, který tvrdým golfem k tyči zvýšil náskok domácích. Hradečtí dostali vzápětí k dispozici přesilovku, avšak velkou příležitost měli hosté. Tadeáš Svoboda ujel do brejku, na poslední chvíli se však vrátil Petr Moravec a skvělým obranným zákrokem akci utnul.

Verva ubránila oslabení 5 na 3 a poté si sama zahrála v početní převaze. Od modré čáry vypálil Matěj Hora, jeho střelu ještě Jan Kasal vyrazil, na následnou dorážku mezi betony od Daniel Deje už ale nedosáhl - 4:1. Hradečtí na to předvedli krásnou souhru po ose Žaba - Pajer - Král. Poslední jmenovaný byl osamocený před klecí Vervy, z otočky však zakončit nedokázal. Vzápětí ujeli do přečíslení 2 na 1 Chemici, přihrávku však skvěle zachytil Adam Hušek a překazil tak slibně se rozvíjející akci hostí. Litvínovští se ale zanedlouho přece jen dočkali, Marek Slavík si v situaci 1 na 1 nadhodil puk do středu, a svižnou střelou zpoza obránce do proti pohybu domácího brankáře snížil.

Drama až do samotného závěru se šťastným koncem pro domácí

Verva vlétla do závěrečného dějství aktivně a dokázala Hradec zaltačit v jeho obranném pásmu. Slibnou příležitost měli i domácí, když Lukáš Král tečoval pokus Adama Huška od modré čáry. David Čermák však stihl zareagovat. Záhy však převzali otěže Chemici, jelikož si zahráli powerplay. Žádný z pokusů se však díky spolehlivému Kasalovi a jeho obětavým spoluhráčům neujal.

Litvínovští se přiblížili na rozdíl jedné branky, když na modré čáře vybojoval puk Tadeáš Svoboda. Vyčkal na správný moment a nahrál Jakubu Bednaříkovi, který trefil odkrytou branku Hradce. Jan Kasal se nestačil přesunout - 4:3. Verva si ke konci utkání vytvořila slibné příležitosti, hostující střelci však ztroskotávali na domácím gólmanovi. V samotném závěru to Chemici ještě zkoušeli v šesti hráčích v poli, skóre se už však nezměnilo, a tak si svěřenci Jiřího Janouška ml. připisují velmi cenné tři body.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Michal Beneš 0 1 1 -1 0
Matěj Beneš 0 1 1 1 0
Jan Boukal 0 0 0 -2 0
David Brožek 0 0 0 0 0
Matěj Giesl 0 0 0 0 0
Matěj Havlíček 0 0 0 0 0
Jiří Klíma 0 0 0 0 0
Lukáš Král 1 0 1 0 0
Petr Moravec 1 2 3 1 0
Matěj Novotný 0 0 0 0 2
Lukáš Pajer 1 2 3 -1 2
Marek Pelda 0 0 0 0 0
Šimon Táborský 1 1 2 2 0
Jan Vencl 0 0 0 0 2
Filip Žaba 0 0 0 -1 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Jan Kasal 60 36 3 33 91,67 0 0

Ohlasy k utkání