so 7.1.2023 | Rostislav Niedoba, Eva Šafranková

Dorost dvakrát vyrovnal, v Třinci ale padl 3:4 po prodloužení

Dorostenci mohli přidat třetí výhru v řadě, to se ale nepovedlo. Skóre otevřel již po 23 vteřinách Třinec a následně se dostal do dvoubrankového vedení. Hradec však stihl ještě v závěru první třetiny snížit. Nejzajímavější byla poslední perioda, na jejímž začátku Lvi srovnali, domácí si však vedení vzali zpět. Hostující Jakub Jón zaznamenal hattrick, když poslal 41 sekund před koncem základní části zápas do prodloužení, které ale dlouho netrvalo. V čase 60:36 totiž rozhodl o svém vítězství Třinec. Mountfield tak prohrál 3:4 a zapsal si první venkovní porážku v nadstavbě.

Domácí nastartoval povedený úvod, kdy se už po třiadvaceti vteřinách prosadil Matěj Kubiesa. Rychlý gól hostující celek viditelně rozhodil. Navíc Kubiesa dotázal v 15. minutě ještě navýšit skóre při hře ve čtyřech na obou stranách. Pohodovou třetinu Ocelářů narušil kapitán Mountfieldu Jakub Jón, jenž gólem do kabiny udržel pro svůj tým nadějný stav.

Druhá dvacetiminutovka nenabídla bůhví jakou podívanou. Největší šance přišly prakticky hned na jejím začátku. Byla možnost v ní také po jedné přesilovce na obou stranách, avšak bez využití. Největší aplaus sklidilo fair play gesto hráče Mountfieldu, který odvolal trest. Skóre se ve druhé třetině neměnilo, zajímavých příležitostí bylo poskromnu.

Ač to tak v prvních minutách nevypadalo, třetí část nabídla jednoznačně nejzajímavější pasáž hry. V čase 46:11 nejdříve vyrovnal Jakub Jón, ale domácí se v 54. minutě zásluhou Radima Mrtky vrátili do vedení. To drželi Oceláři až do samotného závěru, kdy Jakub Jón hattrickem poslal 41 vteřin před koncem zápas do prodloužení.

Nakonec to však byli Oceláři, kteří se radovali z vítězství. Po krásné přihrávce z otočky vyslal Michal Rybnikár do úniku Matěje Kubiesu, který zkompletoval vítěznou brankou hattrick a rozhodl zápas. Hradečtí tak prohráli 3:4.