Zápasy
so 25.2.2006 | Tomáš Zetek

Junioři zakončili sezonu prohrou v Českých Budějovicích 2:4

Zápasové menu

Č e s k é B u d ě j o v i c e - V závěrečném kole základní části extraligy juniorů podlehl již jistě sestupující Hradec Králové jihočeskému celku 2:4. Dvě rychlé branky domácích na úvod předznamenali osud utkání, v němž hosté tahali za kratší provaz a pouze v závěru třetin zvládli přitlačit na pilu, což bylo ale málo.

Utkání třetího celku tabulky s jednoznačně posledním Hradcem Králové začalo v duchu přátelského zápasu. Už po půl minutě hry šli domácí do vedení, když po Černého přihrávce procedil kotouč skrz Tomíčkův postoj Stanislav Polodna - 1:0. Puk létal od hokejky jednoho českobudějovického hráče ke druhému a Východočeši byli na ledě víceméně do počtu. Ve 4. minutě se prosadil opět Stanislav Polodna, když si zopakoval ránu švihem a gólman energetiků se musel otáčet podruhé - 2:0. Následoval velký tlak domácích při vyloučení Spudila, ale neujaly se ani ty největší šance v podobě střely Slavíka a dorážky Hájka či nájezdu Jiřího Hanzala. Když už za rovnovážného stavu nedokázal Hlavatý trefit v tísni prázdnou klec a Hanzal nechal svou ležérní kličkou vyniknout Tomíčka, dostali se v závěru ke slovu i hosté. Vůbec první střelu utkání vyslal na Saláka v čase 18:54 Kubišta. Poté vznikl před domácím strážcem svatyně drobný závar, který však na výsledku prvního dějství nic nezměnil stejně jako akce Ficka, jenž přehodil s ležícím brankářem i královehradeckou klec.

Do druhé části vstoupili opět v lepším tempu Jihočeši, avšak dlouholetý extraligový hokejista Pavel Táborský asi promluvil svým ovečkám do duše. Ty totiž zpřesnily a hlavně přitvrdily hru a byly chvílemi i vyrovnaným soupeřem domácímu týmu, protože českobudějovičtí hokejisté se předháněli v tom, kdo ležérněji přihraje nebo pomaleji dojede rychlou přihrávku. V polovině zápasu měli hosté padesát sekund výhodu přesilové hry pět na tři, v níž Jakub Plíhal poslal prudkou přihrávku na Janouška, který ale napálil pouze gólmana. Domácí si koledovali o gól, a také si ho vykoledovali. V dvojnásobné početní výhodě propálil Saláka od modré čáry Ladislav Lučan - 2:1. Po vstřelené brance dostal zápas opět šťávu a k vidění bylo zejména hodně tvrdých zákroků, nutno podotknout, že takřka většina čistých jako například v podání Slavíka nebo na druhé straně Spudila. Ve 35. minutě přišlo ukldinění pro domácí celek, když nádhernou individuální akci předvedl Jakub Matušík, jenž si vyjel z kruhu, naznačil střelu, kličkou si položil gólmana hostů a krásně zasunul kotouč za tyčku do zcela opuštěné klece - 3:1. Tento stav platil i po čtyřiceti minutách.

Třetí část otevřel tvrdý střet hostujícího Petružálka s Klímou. Královehradecký hráč ale při srážce zvedl ruce a domácí bek to odnesl zle. Na led musel i lékař, ale vše se nakonec obešlo bez vážnějšího zranění. Z celé situace vzešla pro Jihočechy přesilová hra, kterou využil Jakub Černý, když stihl v pádu dorazit vlastní střelu - 4:1. Při další přesilové hře nastřelil Jiří Hanzal tyčku a následně Formánek nadvakrát neprotlačil puk za Tomíčka. Ačkoliv bylo o osudu utkání již rozhodnuto, na ledě se stále objevovaly tvrdé zákroky. Jistotu domácích borců nahlodal využitou přesilovkou po střele Hanouska svižnou dorážkou Tomáš Kubišta - 4:2. Další faul za hranicí únosnosti předvedl znovu Petružálek, tentokrát to odnesl Hlavatý. Těžko říct, co si královehradečtí hráči chtěli v posledním utkání sezony dokázat, ale o velmi ostré zákroky na jejich straně skutečně nebyla nouze. Na straně Jihočechů naštěstí žádné vážnější zranění nevzešlo, a tak tyto fauly nahrávaly do karet domácímu celku, který si mohl v poklidu hlídat vítězství. V závěru ještě Červený trefil z ideální pozice tyč Tomíčkovy svatyně. Utkání skončilo zaslouženým vítězstvím domácích barev, které si tím pojistily třetí místo v tabulce. Naopak souboj s Českými Budějovicemi byl pro hráče energie labutí písní za účinkováním v nejvyšší juniorskë souteži.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Patrik Černák 0 0 0 0 0
Martin Dulovec 0 0 0 0 0
Ondřej Dvořák 0 0 0 0 0
Michael Hanousek 0 1 1 0 0
Jan Hloušek 0 0 0 0 0
Jiří Janoušek 0 0 0 0 0
Lukáš Jirousek 0 0 0 0 0
Ondřej Kosina 0 0 0 0 0
Tomáš Kubišta 1 0 1 0 0
Ladislav Lučan 1 0 1 0 0
Václav Petr 0 0 0 0 0
Martin Petružálek 0 0 0 0 0
Jakub Plíhal 0 1 1 0 0
Jaroslav Samec 0 0 0 0 0
Štěpán Spudil 0 1 1 0 0
Jan Šejnoha 0 0 0 0 0
Jiří Šimoníček 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Jiří Tomíček 60 42 4 38 90,48 0 0

Ohlasy k utkání

Milan Černý, trenér HC České Budějovice:
V podobných zápasech se těžko hledá motivace, když jsme měli již jisté umístění v tabulce. Dali jsme dva rychlé góly. Myslím si, že jsme hráli vcelku dobře. Pak ale přišel tradiční prvek české hry, podcenili jsme soupeře a ještě jsme měli trochu problémy. Nakonec si myslím, že jsme zápas zvládli, až na to, že v závěru nás trochu hráči soupeře mlátili hokejkami. Soupeř nehrál moc čistě, tak doufám, že do play off se dají všichni kluci, co dnes utržili šrámy, dohromady.

Pavel Táborský, trenér HC VČE Hradec Králové:
My jsme do zápasu vstoupili jako náš národní tým při včerejším semifinále. Zápas jsme si prohráli již v první třetině, kde nás Budějovice výrazně přebruslili. Do zbývajících dvou třetin se promítla naše nedisciplinovanost, která nás stála mnoho sil. Budějovice vyhráli zcela zaslouženě.