Před Vánoci vítězně! Hradec zdolal brněnskou Kometu 2:1
Stejně jako v minulém roce na čtvrtou adventní neděli pod Bílou věž přijela Kometa a i letos předvánoční duel zvládl lépe Mountfield, který měl od začátku střeleckou převahu, avšak branky padaly až zkraje druhé třetiny. Skóre utkání otevřeli právě domácí, ale hosté brzy srovnali krok. Za nerozhodného stavu se hrálo do 52. minuty, kdy se do vedení opět dostal Hradec, jenž si těsný náskok pohlídal a zvítězil 2:1.
Než odstartoval samotný zápas, proběhl ceremoniál, během kterého byl oceněn kapitán Lvů Martin Pláněk, jenž nastoupil do 700. duelu v Tipsport extralize. V úvodních minutách utkání oba gólmani mnoho práce neměli, ale byli to Hradečtí, kteří se dostali do prvních větších šancí. Pokus Šimona Marhy z levého kruhu Aleš Stezka zvládl vyrazit a poradil si i se střelou Aleše Jergla. Následně si Kometa zahrála přesilovku, avšak téměř v ní nezahrozila. Po vypršení trestu byli naopak aktivnější domácí. Bekhendové zakončení z mezikruží navrátilce do sestavy Jordanna Perreta se ovšem mezi tři tyče nevešlo.
Na konci třetiny měli Východočeši k dispozici také početní výhodu, v níž si vypracovali tlak a ostřelovali Stezku z různých pozic, ani v jednom případě však kotouč na místě určení neskončil. Těsně před první sirénou šli sice hosté pykat znovu, ale pozorný musel být Stanislav Škorvánek. Před ním se zjevil po pobídce od bratra Tomáše Hynek Zohorna, kterému přihrávka nesedla ideálně. V přenesené přesilovce Mountfield neudeřil, aby ve 24. minutě samostatný únik proměnil Connor Bunnaman, jenž se trefil kolem Stezkovy vyrážečky – 1:0. Těsný náskok Lvům dlouho nevydržel a Brno o dvě minuty později vyrovnalo.
Kristián Pospíšil vybídl u pravé tyče stojícího Jakuba Fleka, který zamířil do odkryté části Škorvánkovy klece – 1:1. Domácím se nezadařilo ani ve třetí početní výhodě, po jejím skončení ale mohli jít opět do vedení. Aleš Jergl našel před bránou Jakuba Poura, jehož rána propadla Stezkovi mezi betony. Puk ovšem brankovou čáru nepřešel, což potvrdilo i video. Otěže duelu na chvíli převzali Jihomoravané a o obrat se pokoušel kapitán Jakub Flek, jeho únik však úspěšný nebyl. Záhy se role obrátily, z ostrého úhlu vypálil Aleš Jergl do tyčky a po dalších akcích před Stezkou vznikly závary. Kometa ale pokaždé těžké chvíle ustála.
Postupně vyplouvaly na povrch emoce, avšak Brňané i tentokrát oslabení zvládli bez inkasování. Ve třetí dvacetiminutovce si oba týmy vytvářely podobný počet střeleckých příležitostí, po tlaku v útočném pásmu se ale v 52. minutě radoval Mountfield. Connor Bunnaman zpoza svatyně nahrál Lukáši Radilovi, který byl důrazný a poslal hrací předmět za záda rozhozeného Stezky. Hokejisté z jihomoravské metropole se snažili vývoj zdramatizovat, to se jim však nepovedlo ani v situaci se šesti muži v poli. Hradec tak zvítězil 2:1 a nadělil si předčasný dárek v podobě tří bodů. Další zápas ho čeká na druhý svátek vánoční, kdy doma přivítá Litvínov.
Statistiky hráčů
| Jméno | G | A | B | +/- | TM |
|---|---|---|---|---|---|
| Connor Bunnaman | 1 | 1 | 2 | 1 | 0 |
| Ondřej Dlapa | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Petr Hašek | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Aleš Jergl | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Petr Kalina | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Tommi Kivistö | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 |
| Martin Kohout | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Denis Kusý | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Šimon Marha | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| T.J. Melancon | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Patrik Miškář | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Dávid Mudrák | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 |
| Markus Nenonen | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 |
| Radovan Pavlík | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 |
| Jordann Perret | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 |
| Radek Pilař | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 |
| Martin Pláněk | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Jakub Pour | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Lukáš Radil | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 |
Statistiky brankářů
| Jméno | Min | Stř | Ink | Zás | Úsp | A | TM |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Stanislav Škorvánek | 60 | 22 | 1 | 21 | 95,45 | 0 | 0 |
Ohlasy k utkání

Těžký zápas. Kometa má bojovný tým a v zápase to prokazovala. Bylo vidět, jak obrovskou kvalitu má, dokáže se udržet na puku a vypracovat si šance. Přestože jsme trošku složitě skládali sestavu a do poslední chvíle nevěděli, s kým budeme hrát, tak jsme bojovali a Kometě se vyrovnali. Možná to bylo i se štěstím, ale kluci podali týmový, soudržný výkon, zblokovali spoustu střel a za vítězstvím si celý zápas šli. Klobouk dolů před nimi, jak dokázali s Kometou hrát a výhru ubojovat.

První třetina byla vyrovnaná, hrál se rychlý hokej. V závěru jsme udělali faul, vzápětí druhý a to trošku změnilo kormidlo zápasu. Domácí byli ve druhé třetině aktivnější a šli do vedení, nás držel gólman Stezka a povedenou akcí jsme vyrovnali. Ve třetí třetině přišel moment, kdy nás domácí zamkli v obranném pásmu a z tlaku vytěžili vítězný gól. Na můj vkus jsme měli moc vyloučených, čímž jsme Hradec dostávali do hry. Pak navíc vždycky trvá, než si hra pět na pět sedne. V závěru jsme se sice snažili získat bod, ale nepovedlo se nám to. Myslím si, že oba dva gólmani předvedli výborné výkony.











