Zápasy mládeže
so 18.2.2023 | Natálie Kopecká, Petr Koval

Ani šest gólů v řadě na výhru nestačilo. Dorost padl v Liberci 6:7

Zápasové menu

Ani šest hradeckých gólů v řadě na vítězství pod Ještědem nestačilo. Mountfield sice prohrával o dva góly, jenže během šestadvaceti minut soupeři odskočil o čtyři branky. Tygři však zahájili senzační stíhací jízdu a otočili skóre na konečných 7:6.

Liberečtí vlétli do zápasu naplno a již v 19. vteřině se po přihrávce Vasyla Špilky prosadil Pavel Průšek. V 11. minutě pak šelmy zvýšily na 2:0 poté, co Marek Macháček našel Vasyla Špilku, který hradeckého brankáře čistě prostřelil z levého kruhu. Dorostenci z Hradce na druhý liberecký gól ihned reagovali a za pomoci Jakuba Jóna vsítil kotouč do Macourkovy klece Tadeáš Burda.

Zatímco první dvacetiminutovka dopadla lépe pro Liberec, tu druhou suverénně ovládli hokejisté Mountfieldu, kteří vstřelili hned šest branek. Ve 25. minutě se v hloučku hráčů nejlépe zorientoval Ondřej Páleník, jenž z blízkosti vstřelil kotouč do levého rohu brány. V polovině zápasu vsunul kotouč zpoza klece za libereckého brankáře Dominik Pavlík. Následoval čistý průstřel z mezikruží, jehož autorem byl obránce Filip Samek.

Do konce druhé třetiny přidali Hradečtí ještě další dvě branky. Ve 35. minutě skóroval za asistence Dominika Pavlíka Adam Novotný. Autorem šestého gólu Mountfieldu byl Filip Samek. Pak ale přišla liberecká kanonáda. Ještě před koncem prostřední části zápasu Tygři snížili na 6:4. V čase 38:22 vsítil kotouč do brány z bezprostřední blízkosti Matyáš Kratochvíl a jen dvacet sekund po něm přidal další branku ranou z mezikruží obránce Marek Macháček.

Dva rychlé góly na konci druhého dějství nakoply mladé Tygry natolik, že ve třetí části utkání již nedali svému soupeři žádnou šanci. V 50. minutě se trefil Daniel Pekař, na 6:6 pak vyrovnal David Rozsíval. Šest minut před koncem zápasu vstřelil za asistence Špilky a Rozsívala Pavel Průšek rozhodující branku, a tak se Liberečtí mohli radovat nejen z výhry, ale také ze skvostného obratu.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Vojtěch Aschenbrenner 0 0 0 -3 0
Tadeáš Burda 0 1 1 1 0
Štěpán Černý 0 0 0 -1 0
Oliver Forejtek 0 0 0 -2 2
Patrik Hendrych 0 0 0 2 0
Josef Janeček 0 1 1 3 0
Jakub Jón 0 1 1 0 0
Adam Novotný 1 0 1 0 0
Ondřej Páleník 1 2 3 3 0
Jan Pánek 0 0 0 -2 0
Dominik Pavlík 2 0 2 -2 0
Filip Samek 2 0 2 3 0
Tobiáš Vítek 0 2 2 2 0
Matěj Voděracký 0 1 1 -1 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Marek Záruba 59 31 7 24 77,42 0 0

Ohlasy k utkání


Měli jsme dobrý vstup do utkání, pak jsme ale dostali šest gólů. Kluci se z toho však rychle oklepali a na konci druhé třetiny jsme snížili na 6:4, což byl dle mého názoru zlomový bod zápasu. Ve třetí dvacetiminutovce jsme pak zabojovali, vyšlo to a byl z toho hezký zápas.


Zápas se mi hodnotí velice těžce. Jsem zklamaný z konečného výsledku, jelikož jsme měli utkání skvěle rozehrané. Liberec je těžký soupeř, jeho první pětka je velice nadstandardní a my věděli, že si na ni musíme dát pozor. Neměli jsme dobrý vstup do zápasu, pak jsme ale byli cílevědomější a došli jsme si pro vedení 6:2 na konci druhé třetiny. Bohužel naše nedisciplinovanost a lehkovážnost způsobila, že Liberec snížil na 6:4, což považuji za zlomový bod duelu. Musíme se poučit z chyb a hrát každé střídání na sto procent.