st 9.1.2013 | Jakub Vais, Martin Voltr

Čtvrtý korálek na šňůru nejtěsnějších výher! Hradec ovládl nájezdy v Berouně

V novém roce by to rozhodně šlo! Královští lvi jeli zakončit třetí čtvrtinu soutěže na led posledních berounských Medvědů, kteří na ně letos ještě nevyzráli. Všechny čtyři branky základní hrací doby padly v prostřední části a určily vyrovnaný stav 2:2. Ten mohl prolomit Beroun, domácí však neproměnili trestné střílení a zápas dospěl až do samostatných nájezdů. V nich jako jediný uspěl Michal Tvrdík – jeho druhá gólová radost v zápase přisoudila hradeckým barvám čtvrtou výhru v řadě, i když znovu o jedinou branku.

První třetina stavem nepohla

Ve svižném tempu se do sebe týmy pustily na závěr třetí čtvrtiny základní části. V úvodu byly k vidění šance na obou stranách, ale dalo by se říct, že aktivnější byli domácí Medvědi. Asi nejzajímavější střela Hrdela od modré čáry skončila v náručí Čecha.

Hradec se postupně také dostával do šancí, ale i Sedláček předváděl dobré zákroky. Velkou šanci měl v konci třetiny berounský Jonáš, který číhal na puk u vzdálenější tyčky, ovšem posléze ho nedokázal zvednout nad Čechův beton. Poslední dvě minuty patřily Hradci, tomu se nakonec povedlo vybojovat přesilovou hru, kterou si svěřenci Jiřího Kučery přenesli do úvodu druhé části.

Podstatné okamžiky se vešly do dvanácti minut

A po 72 vteřinách druhé části hráli Hradečtí téměř minutovou přesilovku pět na tři. Tu dokázali využít zásluhou přesné trefy Patrika Moskala – 0:1! Početní výhoda se ale zanedlouho hrála na opačné straně a byla také využitá, když od modré propálil vše před sebou Petr Přindiš – 1:1.

Rázem tak bylo srovnáno, ale ne na dlouho. Bez vteřiny za minutu poslal Medvědy dokonce do vedení přesnou ranou pod víko Radan Lenc – 2:1. Hradečtí se však s nepříznivým stavem nechtěli smířit a začali ostřelovat Sedláčka, což vyústilo v kýžené vyrovnání. Podobně jako Lenc, tak i Michal Tvrdík pověsil puk pod horní tyč – 2:2. V závěru části se ještě střelecky prezentovaly oba týmy, ale bez úspěchu.

Oba týmy v šedesáti minutách další možnosti nevyužily

Do třetí třetiny vstoupili Lvi velmi aktivně a Sedláčka zasypali velkou řádkou střel. Gólman Berouna, který působí také v extraligové Spartě, ale odváděl velmi dobrý výkon a držel akcie týmu od Berounky nad vodou.

Na druhé straně mohl hned ze dvou příležitostí rozhodnout Pavel Mrňa. Při prvním úniku se mu ale kotouč zastavil za tělem a napodruhé byl faulován, načež sudí Jílek bez mrknutí oka nařídil trestné střílení. Velkou šanci však Mrňa nevyužil, střela mu nevyšla. V závěru základní hrací doby už byl k vidění opatrnější hokej, ale i přesto ještě šance – hlavně hradecké, ovšem ty už se neujaly.

Tvrdík nepřipustil prohru s posledním

Prodloužení nabídlo hodně rychlý průběh a množství šancí na jedné či druhé straně. Za Hradec stříleli Vágner nebo Moskal, na domácí straně Hrdel či Lenc. Zajímavý byl i závěr „overtimu“, kdy měli Východočeši další dobré střely, ale žádná za Sedláčka nedošla.

V samostatných nájezdech se rozhodlo už v úplně prvním pokusu, který proměnil střelou mezi betony Michal Tvrdík. Nevyužité možnosti Mikesky s Říhou nemusely Královské lvy mrzet, Jakub Čech totiž za svá zada nepustil ani jediný z trojice nájezdů domácích Medvědů. Druhý bod tak připadl Východočechům.

Petr Novák (Medvědi Beroun 1933):
Dovolím si říct, že se nám zápas podařil. V Ústí jsme nehráli ani z padesáti procent tak, jak jsme hráli tentokrát. Bojovali jsme, i jsme neočekávaně vedli, ale jedním zbytečným vyloučením do třech jsme zápas zdramatizovali. Bohužel se nám nepodařilo dát čtyři penalty, což je škoda, protože kdybychom jednu proměnili, tak jsme možná měli o bod více.

Miloš Říha (Královští lvi Hradec Králové):
V úvodní třetině jsme nehráli hru, kterou jsme hrát chtěli, a navíc jsme měli problémy se soupeřovým přechodem do útoku. Na začátku druhé části jsme výborně sehráli přesilovou hru pět na tři a dostali se do vedení. To nám ale paradoxně spíše uškodilo a z několika po sobě jdoucích chyb jsme inkasovali dvě rychlé branky. Od poloviny zápasu jsme ale myslím hru zlepšili a měli několik vyložených šancí. S vítězstvím na nájezdy jsme vzhledem k vývoji utkání nakonec spokojeni.