út 19.11.2013 | Martin Voltr

Další úspěšné nastavení, další vybojovaný triumf za dva body!

Venku nesmírně silný tým Vítkovic sehrál v úterním kole na hradeckém ledě hodně bojovný souboj, který základní hrací doba nerozhodla. Na gól Rudolfa Červeného z první části totiž soupeř odpověděl ve třetí třetině. Po necelé minutě prodloužení ale Mountfieldu vystřelil druhý bod Jiří Šimánek, Hradečtí tak ovládli už šestý remízový zápas v řadě a výborně se oklepali z porážky na Kometě!

Hradec před přestávkou využil přesilovku

Znovu bez čtveřice útočníků se museli v úterním televizním zápase obejít hokejisté Mountfieldu HK. Na pravé křídlo první formace se tentokrát postavil Vladimír Škoda. A domácí byli v prvních minutách při chuti, střeleckou pozici si připravily všechny čtyři formace, třeba i junior Královských lvů Lukáš Nedvídek.

Velmi rychle ale přišel zvrat, najednou byli všude útočníci Vítkovic. V obrovské šanci přestřelil břevno Petr Kolouch, brankář Kantor pak skvěle vykopl zakončení Hrušky i Hlinky, který se dostal přes hradeckou obranu do úniku. Domácí měli v této hektické pasáži pořádně namále.

Jenže moravský celek, druhý nejlepší na ledě soupeřů, se pak zase stáhl a nechal útočit domácí barvy. Mladý gólman Daniel Dolejš měl čím dál víc práce, zastavit musel třeba Mertlovu ránu z první. Hradecká aktivita vedla k dvojici přesilových her, které se 27 sekund překrývaly. Dvojnásobnou výhodu sice domácí nezužitkovali, jenže proti čtyřem už otevřeli skóre. Mikušovu dělovku doráželi Podlešák s Rudolfem Červeným a druhý jmenovaný neměl problém trefit prázdnou bránu – 1:0!

Obrana nepouštěla Vítkovice ke střelám, natož do šancí

Poctivý domácí výkon pokračoval i po přestávce a po čtyřech minutách se zrodila na holích Mountfieldu obrovská šance. Domácí počkali na druhou vlnu, ve které se objevil Peter Frühauf, jenž nasadil k bekhendovému blafáku. Kotouč mu ale v poslední chvíli ujel od hokejky.

Hradecká defenzíva působila stejně pevným dojmem jako ve většině zápasů. Ve 28. minutě přispěchal kapitán Šimánek k Petru Strapáčovi, který byl před Kantorem chvíli osamocen a nakonec ani nemohl zakončit. Nejzajímavějším momentem tak byl asi souboj u hrazení, který přivodil vítkovickému Michalu Hlinkovi krvavé zranění v obličeji.

Hradečtí při svých vpádech do pásma dokázali vždy ohrozit brankáře Dolejše, na druhé straně létaly kotouče vedle. Třeba dobrá Kudělkova dělovka netrefila klec, stejně jako Slobodova teč v zajímavé pozici. Když už hosté hráli první přesilovku v zápase, Burger si v nacvičené kombinaci najel do mezikruží na střelu z první, tu ale zblokovala bojující dvojička před bránou. Ve druhé třetině prošly na hradeckou bránu pouhé dvě střely...

Rychlé vyrovnání hostům bohatě stačilo

Jenže to, co se Vítkovicím vytrvale nedařilo v celém zápase, přišlo hned po minutě třetího dějství. Rychlá přihrávka, velmi krátké vyšachování obrany a gól! Na přihrávku Rudolfa Huny od zadního hrazení si sjel až do kruhu Karol Sloboda a z první se mu podařilo trefit mezírku mezi betony Pavla Kantora – 1:1. Zase se tak jelo od nuly.

A jako by vyrovnání hostům úplně stačilo. Zase se na útočnou polovinu vůbec netlačili a jen se snažili bránit, což jim i přes narůstající hradecký nápor šlo dobře. Až Knotek se na brankovišti dostal k dorážce, tu ale v hodně těžké pozici poslal mimo, a přečíslení dvou na jednoho pak Ptáčkovi snadno chytil Daniel Dolejš.

Jako blesk z čistého nebe tak přišla šance Ondřeje Romana, kterého před Kantorem na poslední chvíli fauloval Martin Podlešák. Domácí ovšem své druhé a poslední oslabení přestáli a v závěru zase přitlačili na pilu. Pomoci jim mohlo šťastné vyklouznutí kotouče z Dolejšovy výstroje, jenže černá guma se vykutálela těsně vedle tyčky a Jakub Langhammer pak nastalého zmatku nedokázal využít. Remíza se zdála být spravedlivým vyústěním souboje.

Kapitán vypálil bonusový zářez

A prodloužení určitě není disciplínou, kterou by Hradečtí chtěli prohrávat! Přestože jim chyběl klíčový střelec do nastaveného času Lukáš Květoň, stejně dokázali zápas ukončit už po 52 sekundách. V ponechané výhodě vtrhli do pásma jako velká voda a Vydareného dělovka se od zadního mantinelu odrazila na hůl Jiřího Šimánka, který ji pohotově zavěsil do druhého růžku – 2:1 po prodloužení!

Peter Draisaitl (Mountfield HK):
Zdálo se mi, že nám přece jenom už trochu ubývaly síly, v poslední době jsme ztratili hodně hráčů a zápasů bylo dost, takže menší únava už na naší straně byla vidět. V některých fázích zápasu jsme měli problémy, ale jinak jsme toho Vítkovicím moc nedovolili. Když prohraješ zápas a potom boduješ, je to fajn, a my jsme s tímto večerem spokojeni.

Peter Oremus (HC Vítkovice Steel):
Zápas bych rozdělil na dvě části. S výkonem v prvních dvaceti minutách jsme nebyli spokojení, ale potom se zápas už odvíjel tak, jak jsme si představovali. Vytvářeli jsme si šance a dotáhli to do remízy. Hradec má velmi silné mužstvo a bodu si vážíme, ale každá prohra mrzí.