st 18.8.2021 | Daniel Krátký

Další výhra! Lvi ve Znojmě přetlačili bojovnou Vídeň 4:2

Pátý přípravný zápas a čtvrté vítězství! Hradečtí hokejisté si tentokráte poradili i s týmem Vienna Capitals, který porazili 4:2, přičemž o branky se podělili pouze dva střelci. Jakub Orsava zajistil první a poslední branku, Kevin Klíma zase druhou a třetí. Lvi tak ve Znojmě potvrdili dobrou formu z posledních duelů.

Do duelu hraném ve znojemském azylu vstoupili Lvi v brance opět se Štěpánem Lukešem, elitním útokem praváků Jergl – Lev – Orsava a několika hráči z Kolína. Včetně Jakuba Váchala a Matyáše Svobody, kteří se v dresu hradeckého Mountfieldu představili letos úplně poprvé.

První gól? Opět Orsava!

Hned od samotného úvodu zápasu se Hradec ujal tlaku v útočném pásmu a několikrát se nebezpečně dostal do zakončení. A to i díky přesilové hře, která sice zůstala nevyužita, avšak v pokračujícím tlaku se po přihrávce Jakuba Lva prosadil v předbrankovém prostoru Jakub Orsava, jenž ve čtvrté minutě otevřel skóre. Hradecká dvaatřicítka se tak stejně jako proti Grazu stala prvním střelcem v utkání.

Inkasovaná branka také probudila hokejisty Capitals, kteří se následně dostali do zápasu. A hrozili zejména v přesilových hrách. Hlavně dvacetiletý Patrick Antal se na levém křídle snažil vymyslet přihrávky do nebezpečných prostorů. Ale Štěpán Lukeš odolal. Stejně jako na druhé straně švédský brankář Stefan Stéen, který vychytal ve veliké šanci Martina Štohanzla, který zakončoval po pěkné kombinaci dvojčat Klímových.

Úvodnímu dějství nescházely také osobní souboje. Utkání se vůbec hrálo v celkem svižném tempu. Capitals se největší šance dočkali ve své druhé přesilové hře, Hartl z vrcholu pravého kruhu nastřelil tyč Lukešovy svatyně. Závěr první dvacetiminutovky pozdrželo hledaní zubů, Radim Šalda totiž v levém rohu útočného pásma inkasoval úder do obličeje a následně zamířil na ošetření do kabiny. Tím prakticky úvodní třetina skončila. Hradecký mladík však v utkání pokračoval.

Fischer nenápadně srovnal

Jestli něco sházelo startu druhé periody, tak to byla rozhodně přesnost. Ani jeden z týmů se v úvodních minutách nedostal do nějakého souvislejšího tlaku. Podařilo se to až po zhruba čtyřech minutách elitní formaci Mountfieldu. Ta si taky vypracovala první větší šanci, to když od modré čáry vypálil z voleje Aleš Jergl. Ale Stéen byl však připraven.

Na další velkou šanci se ve Znojmě čekalo prakticky do poloviny duelu. V oslabení se totiž následně dostal do úniku hradecký obránce Radim Šalda, který si však ani svým efektním blafákem na brankáře Stéena nepřišel. Vídeňští toho ve druhém dějství dopředu příliš mnoho nepředváděli. Zato zadák Michael Gaspar se chtěl prosadit zpoza branky jako Jevgenij Svěčnikov v NHL! Leč kotouč mu z hole sjel.

Z nenápadné ztráty v obranném pásmu tak přišlo srovnání, dvě a půl minuty před druhou sirénou se totiž k puku ve volném prostoru dostal zadák Mario Fischer, který přesnou střelou do horního růžku srovnal průběh utkání na 1:1. Po čtyřiceti minutách tak měly oba celky, jak Hradec Králové, tak i Vídeň k výhře stejně blízko a daleko.

Utkání rozsekli dvougóloví Klíma s Orsavou

Start třetí třetiny byl od obou celků celkem opatrný, ani jednomu týmu se nedařilo dostat do souvislého tlaku. Ale Kelly Klíma byl celkem blízko k tomu, aby hradeckému týmu vrátil vedení, když první střelou brankáře nepřekonal a druhou poslal mezi jeho betony, avšak nikoliv za čáru. To však od jednoho z dvojčat v hradeckém týmu nemělo být ve středeční večer vše.

V přesilové hře totiž vrátil hradeckému týmu vedení Kevin Klíma, a to po přihrávce právě bratra Kellyho zpoza branky. Souhra a cit hradeckých dvojčat opět zafungovaly. Vedení však Lvům příliš dlouho nevydrželo. Za necelé dvě minuty bylo srovnáno, po tlaku elitní formace Rakušanů se v předbrankovém prostoru dostal k dorážce Patrick Antal, který překonal ležícího Lukeše.

Rozhodující údery Mountfieldu přišly v početních převahách. Nejprve se podruhé v duelu zapsal na střeleckou listinu Kevin Klíma, který rychle zareagoval na blok hostující obrany a následně o čtyřiadvacet sekund později zvýšil z mezikruží stejně tak svým druhým gólem v duelu Jakub Orsava. Hráči z hlavního města Rakouska se snažili ještě s duelem něco udělat, ale ani během hry bez gólmana se jim to nepodařilo. Lvi tak zvítězili počtvrté v řadě, tentokráte nad Vienna Capitals 4:2.