so 20.10.2018 | Klára Petrásková

Divoká přestřelka s 11 brankami výhru nepřinesla. Junioři těsně podlehli Liberci

To byl zápas! Napínavá přestřelka mezi Hradcem a Libercem nabídla 11 branek, svižný hokej a pořádně zabrnkala na nervy všem přítomným. Divoká jízda naplno propukla ve druhé třetině, v té třetí spěl duel za vyrovnaného stavu 5:5 pomalu do prodloužení. Jenže poslední slovo základní hrací doby si nakonec vzali v 55. minutě Liberečtí a Lvům musel stačit bonusový bod z prodloužení.

Hradec otevřel skóre, Liberec ale dvěma trefami obrátil

Poněkud vlažnější úvod utnula v 6. minutě hradecká branka. Jaroslav Kašpar našel u levé tyče Kryštofa Langa, jenž svým přesným zakončením poslal domácí do vedení – 1:0. A to mohli Lvi navýšit v nabídnuté přesilovce, jenže Miroslav Kukla nastřelil od modré čáry jenom tyč. Postupem času začali v útoku stále více dotírat Liberečtí a jejich úsilí rozhodně nepřišlo vniveč.

Východočeši totiž nepříliš ideálně naplánovali střídání a Bílí Tygři se najednou ocitli před brankou v situaci dvou na dva. Jan Žemba vzal střelu na sebe a z levé strany se nemýlil – 1:1. Liberečtí zůstali při chuti a o dvě minuty později dokonce překlopili stav na svou stranu, čímž si zajistili veselejší odchod do kabin. Odražený kotouč našel v mezikruží Vojtěch Strnad a pohotově ho dopravil do domácí sítě – 2:1.

Divoká třetina nabídla slušnou přestřelku

Druhá třetina nabídla velice atraktivní podívanou. Kromě svižného hokeje totiž diváci viděli hned šest branek! Ta první padla už deset vteřin po úvodním vhazování, když Petr Šafařovský nerušeně střílel do poloodkryté branky. Domácím ale na snížení stačilo jen 56 vteřin. Kryštof Lang totiž ujel liberecké obraně a pohledně zakončil pod horní tyč – 2:3.

Hokejistům jako by narostla křídla, obzvláště těm domácím. Šance střídala šanci, přečíslení jiné přečíslení a Dominik Sklenář trefil v přesilovce tyčku. Další branky se ale do účtu zápasu zapsaly až při hře ve čtyřech. Nejprve od pravé tyče přesně zakončil liberecký Benjamin Vomáčka, aby chvíli nato snížil na druhé straně Tadeáš Pinkas. Ten předvedl dobrou práci na brankovišti a prošťouchl puk mezi betony – 3:4.

Ani to ale nebylo vše. V závěrečné pětiminutovce poslal Liberec znovu do dvoubrankového vedení Dominik Šeliga, to však ani tentokrát nevydrželo Tygrům dlouho. Martin Janda totiž dobře zapracoval před brankovištěm a střelu Jakuba Naara dobře doplácl do sítě – 4:5. Východočeši hýřili aktivitou až do závěrečné sirény a Tygři se museli v obranném pásmu rychle ohánět, aby zabránili další brance.

Bílí Tygři rozhodli napínavý mač v 55. minutě

Také závěrečná třetina nabídla vysokorychlostní juniorský hokej. Hradeckým se v ní povedlo přerušit algoritmus druhé periody, kdy jejich brance předcházela ta liberecká. Stalo se tak ve 48. minutě, kdy Dominik Sklenář využil nepozornosti hostujícího brankáře a z nulového úhlu dopravil kotouč za brankovou lajnu – 5:5.

Ve východočeském táboře mohlo být ještě veseleji, dlouhá přesilovka pěti proti třem však zůstala bez využití. A když se Liberečtí oklepali z bránění, rozjeli se k nakonec rozhodující brance. Hradecká obrana zůstala lehce nepozorná a na pravém kruhu se k puku dostal Václav Burda. Ten otřel svou střelu o delší tyč a poslal Tygry do vedení 6:5. Mountfield v samém závěru vyšponoval tempo, ostřeloval brankáře hostí a zkusil i power-play, na vyrovnání už však tentokrát nedošlo.

Kryštof Lang rozsekl nadstavbu svým třetím gólem dne

Představení obou celků ale ještě zdaleka nekončilo, na řadu totiž přišlo nadstavbové prodloužení. V něm mohl rozhodnout v úniku Václav Burda, jenže Kryštof Ševců měl vyrážečku dostatečně pohotovou. Sám před bránou se ocitl také Dominik Sklenář, tomu ale pro změnu přeskočila nahrávka hůl. A tak zbyl rozhodující moment na Kryštofa Langa. Šikovný útočník v přesilovce vypálil z pozice beka a parádně trefil horní růžek liberecké klece. Hradci tímto gólem vystřelil alespoň bod útěchy a sobě jako bonus hattrick.