so 22.8.2015 | Lukáš Štěrovský

Dobře rozehraný zápas s Mladou Boleslaví ztratil Hradec ve druhé třetině

Po dobrém nástupu do utkání a první třetině se zdálo, že Hradec Králové dokáže odčinit páteční porážku s Banskou Bystricou. Proti lídru turnaje z Boleslavi si vcelku rychle vypracoval dvougólové vedení, o nějž však během nepovedené prostřední periody přišel. Symbolické snížení Michala Tvrdíka na 3:4 z pohledu Mountfieldu tři minuty před koncem už nic neznamenalo, Východočeši si připsali na turnaji druhou porážku a po dvou zápasech mají na kontě pouze bod.

Jedna ze změn v sestavě Hradce se odehrála v brankovišti, Adama Svobodu nahradil Ondřej Kacetl. Volno dostala dvojice Šimánek a Kudrna, ke slovu se naopak dostali mladíci Filip Hronek a Radovan Pavlík.

Třetina ve znamení přesných zásahů posil

Oproti pátečnímu klání začal Mountfield duel s Mladou Boleslaví zcela opačně. Již po třiačtyřiceti vteřinách se totiž po útočné akci s Rastislavem Dejem nadvakrát prosadil Bedřich Köhler, Hradec tak rychle šel do jednogólového vedení. Z toho vyplýval i elán, s jakým se Východočeši do svého soupeře v následujících minutách pustili. Ve velké šanci se ocitl Kopta, který dorážel puk do betonu Ritticha, pěknou akcí o sobě taky dala vědět dvojice ještě loni starších dorostenců, Pavlík a Hronek.

Třináctá minuta přinesla další branku. Stanislav Dietz vyslal přihrávkou do úniku Briana Ihnačáka, který objel brankáře Boleslavi, jenž se mu snažil puk vypíchnout, a zvýšil na 0:2. Útočné výlety Hradce pokračovaly i nadále, ale obrana soupeře již nedávala hráčům Mountfieldu tolik prostoru. Středočeši v poslední moment před střelou odstavili od puku Pilaře a posléze Pavlíka, nicméně sami se do příležitosti, která by musela Kacetla trápit, nedostali.

Boleslav načala a dokonala obrat skóre

Snad až příliš se nechali královéhradečtí hokejisté ukolébat výsledkem první třetiny. Z druhé části totiž neuběhlo ani pět minut a bylo vyrovnáno. Nejprve se v situaci, kdy před Kacetlem clonili dva hráči, prosadil Zdeněk Kubica, který sám oblékal v letech 2010-2013 hradecké barvy. V pětadvacáté minutě se Hradečtí nestihli po předchozím útoku zformovat a po obdržení precizní přihrávky neměl problém v přečíslení skórovat Dominik Pacovský – 2:2.

I v dalších minutách to byla Škodovka, kdo tahal za delší konec provazu a měl více ze hry. Kacetl musel podržet puk před Jarůškem, který byl v prostoru před brankou velice důrazný, na druhé straně se do zakončení dostal Krátoška, jehož pokus Rittich zastavil betonem. Obrat ve 35. minutě dokonal Tomáš Urban, jenž zůstal před hradeckým gólmanem nekrytý a Kacetla překonal z dorážky. Zbytek třetiny se dohrál v solidním tempu, nicméně bez dalšího gólového zásah.

Hradec marně doháněl ztrátu

Ten přišel až na začátku poslední periody, a opět to byla síť za zády Kacetla, kterou kotouč rozvlnil. Dominik Pacovský po útočném výpadu neměl problém s překonáním královéhradeckého brankáře a navýšil již na 4:2 ve prospěch týmu z Mladé Boleslavi. Na Hradec čekal těžký úkol v podobě otočení skóre, o to těžší, že v dalších šancí se ocitali více Středočeši než Mountfield.

S pokusy Pacovského a Lence si ale Kacetl poradil. Následně Mladá Boleslav začala již myslet na zadní vrátka a namísto útočné snahy jen nahazovala kotouč a šetřila čas. V kombinaci s nabídnutou přesilovou hrou využil vhodnou příležitost Michal Tvrdík, jenž dostal nabito od Tomáše Knotka – 4:3. Ani tato branka, ani závěrečná hra bez gólmana ale už nic nezměnila na skóre a tím pádem i faktu, že Hradec prohrál i svůj druhý zápas na Mountfield Cupu 2015.

Peter Draisaitl (Mountfield HK):
Odehráli jsme poměrně dobrou první třetinu, z nějakých důvodů, které ještě neznám, jsme ale potom kompletně přestali hrát. Pak už jsme se víceméně nezmohli vůbec na nic, takže už nemůžeme pomýšlet na celkovou výhru. Boleslav nedělala nic, s čím bychom nepočítali. Věděli jsme, že ve druhé třetině něco začnou, ale úplně jsme ztratili strukturu, nebyli jsme schopni dodržovat nic, co jsme dělali prvních dvacet minut. Přestali jsme být iniciativní a hrát hokej, a to je pak těžké. Ke konci jsme minutu a půl hráli v šesti, byla tam jedna dvě šance na vyrovnání, ale nepadlo to tam.