Preview k zápasu
so 22.8.2015 | Lukáš Štěrovský

Sobota v Martinu ve znamení českého boje, Hradec vyzve Mladou Boleslav

Páteční zápas proti Bánské Bystrici určitě nebyl takovým startem do Mountfield Cupu 2015, který by si Peter Draisaitl a jeho svěřenci představovali. Po rychle inkasované brance si sice Hradečtí dokázali postupně vypracovat vedení, tři minuty a šest vteřin před koncem ale po chybě v obraně bylo srovnáno, v nájezdech pak Východočeši prohráli poměrem 0:2. Chuť si budou chtít spravit v sobotu proti Mladé Boleslavi. Dojmy z pátečního klání předkládá Adam Svoboda.

BK Mladá Boleslav – Mountfield HK, sobota od 14:00: ON-LINE

Byla podle něj dělba bodů v zápase s Bánskou Bystricí spravedlivá? „Nebyla. Měli jsme vyhrát, měli jsme víc ze hry. Podle mě byla Banská Bystrica trochu „naočkovaná“, asi tím, že hráli proti Čechům. Nebylo to ani jako přátelské utkání – tedy zápas, kdy si člověk vyzkouší pár věcí. Bylo tam hodně zákroků za hranou, které nás trochu brzdily. Ale to nás neomlouvá, měli jsme hodně šancí a měli jsme je využít. Za stavu 2:1 pro nás se před koncem stala chyba, pak už je to loterie. Ale myslím, že tři body jsme měli brát my,“ tvrdí hráč, jenž nastoupil v základní sestavě dvakrát ze tří dosavadních zápasů.

Ten byl hodně sebekritický, co se prvního gólu týče. „Došlo ke ztrátě puku za naší brankou, hráč vyjel ze strany, přes našeho hokejistu jsem vůbec neviděl postavení hokejky a puku, najednou jsem slyšel, že se Bystrica raduje. Gólman, respektive já, musí puk za každou cenu vidět, takže gól jde určitě na můj vrub, protože jsem si kotouč nenašel ve správný moment,“ popisuje brankář situaci ze svého úhlu pohledu.

Podle něj by inkasovaná a zároveň vyrovnávací branka na konci klání měla být pro Hradec hlavně poučením. „Mrzelo by to určitě v rozjeté sezóně, když by o něco velkého šlo, takhle je to spíš varovný prst. Měli jsme přesilovku, kluci byli na ledě dlouho, všichni včetně mě řvali, že přesilovka končí, ať se vrací. Nevím, jestli naše střela od modré čáry byla zblokovaná, nebo soupeř puk vyhodil a Šmach jel sám. Udělali to pěkně. Pokud to byl signál, tak hezký, pokud improvizovali, tak taky pěkné,“ smeká strážce brankoviště směrem k soupeři.

Očekávání ohledně soboty a Mladé Boleslavi jsou, alespoň podle Svobody, jasná. „Vzhledem k tomu, že znám oba dva trenéry, hlavně Mariana Jelínka, tak čekám, že Boleslav bude fyzicky výborně připravená, bude to bruslivé mužstvo. Když ale zhodnotím kvalitu jejich a našeho týmu, tak podle mého jsou misky vah na naší straně, ale je to příprava a nevíme, v jaké budou sestavě. Určitě se to nebude tak řezat, ale bude se hrát víc hokej než včera,“ uzavírá Adam Svoboda.

Mladá Boleslav do klání s Hradcem Králové vstoupí jako prozatímní lídr turnaje. V prvním zápase proti domácímu Martinu si připsala vítězství 5:3, avšak po vyrovnaném průběhu utkání. Vždyť Martin snížil v 57. minutě na rozdíl jediné branky! Přesto Škodovka brankou v power-play soupeře do prázdné klece nakonec potvrdila výhru za tři body.

Sestavy z minulého utkání
Rittich – Stříteský, Holub, Kočí, Kučný, Ovčačík, Robar, Trončinský, Trška, Voráček – Bárta, Urban, Hruška – Hyka, Jarůšek, Klimenta – Kotala, Kubica, Látal – Lenc, Pabiška, Pacovský – Ďurač. Trenér: František Výborný, Marian Jelínek.
Svoboda – Frühauf, Vydarený, Pláněk, Čáp, Pilař, Jank, Dietz, Vašíček – Kudrna, Knotek, Šimánek – Köhler, Kukumberg, Dej – Krátoška, Ihnačák, Kopta – Troliga, Tvrdík, Červený. Trenér: Peter Draisaitl.