Mountfield HK

Ing. Aleš Kmoníček, generální manažer

Vážení fanoušci,

v rubrice „Ptejte se“ Vám rád odpovím na veškeré Vaše dotazy, které se týkají činností v rámci našeho klubu. Nebráním se kritice ani připomínkám, žádám Vás jen o to, aby jednotlivé otázky byly psány slušnou formou – na všechny takové skutečně velmi rád odpovím. Pokud budou dotazy obsahovat osobní útoky a vulgarizmy, budou redakcí smazány.

Podpora fanoušků je pro klub velmi důležitá a věřte, že děláme vše pro to, aby se v Hradci Králové dál hrál kvalitní hokej na co nejvyšší možné úrovni. Rovněž děláme vše pro to, abyste Vy, fanoušci, byli spokojeni. Děkuji Vám za Vaši podporu. Těším se na úspěšnou hokejovou sezónu a přátelskou komunikaci.

Technické otázky prosím směřujte na redakci webu.

Vyvarujte se prosím pokládání stejných otázek nebo těch, které již byly zodpovězeny. Děkuji.

S úctou
Ing. Aleš Kmoníček,
generální manažer klubu Mountfield HK, a.s.

K položení dotazu je od května 2013 nutná registrace, pro kterou platí stejná pravidla jako v případě diskusního fóra. Prvním krokem je základní registrace, platná po všechna fóra webů eSports.cz, následně je třeba zaslat autorizační e-mail se zvolenou přezdívku na adresu jan.vavrina@mountfieldhk.cz. Pokud jste se již dříve zaregistrovali v diskusi, své údaje můžete okamžitě používat i v této sekci.

prosím nevyplňovat

Formica
21.3.2019, 15:35
Dobrý den pane Kmoníček,

Máte pocit, že byla na úvodní dva zápasy s Kometou zvolena vhodná taktika?

Podle reakcí fanoušků v diskuzním fóru na dva nepovedené zápasy, jsem možná jediný, kdo si nemyslí, že taktika pálení na branku Čiliaka ”jak u Verdunu” má s Kometou nějaký význam. Přesně s tím Brno počítá. Podobným způsobem se v nedávné minulosti v play-off spálili Vítkovice, Plzeň... Podle mého čistě pohledu fanouška, je to jen mrhání energie hráčů. Je to jako kdyby steroidy napíchaný boxer bez hlavy a bez konce mlátil se zavázanýma očima místo svého protivníka dokola železné hrazení ringu. Vlítnout na Brno v I. zápase a pokusit se je touto agresivní hrou zaskočit bylo na domácím hřišti správné. Nicméně když už ne v průběhu I. zápasu, tak zcela určitě v tom druhém měla být výrazně pozměněna taktika. S Brnem je potřeba hrát trpělivě, pečlivě ze zadu, neustále napadat, kopírovat jejich hru, hlídat si fauly... Podle mě je největší chybou s nimi hrát otevřený hokej. Pochvaly typu, „hráli jste pěkný hokej“ zní sice hezky, ale jediný co bude už za pár týdnů každého zajímat je to, kdo nakonec postoupil. Souhlasím s názorem, že „po bitvě je většinou každý generál“. Na druhou stranu jsem ale přesvědčený, že za tyto dva zápasy nesou velkou míru odpovědnosti trenéři, kteří jakoby nečetli hru a v průběhu zápasů nereagovali potřebnou změnou taktiky.

Hodně štěstí Vám a celé hokejové hradecké organizaci. Tomáš

Odpověď:
Dobrý den,
děkuji za názor, který respektuji.
Taktiku volí trenéři nejen podle mužstva, s kterým hrajeme, ale i dle našich možností a schopností. Nebudu ji určitě hodnotit, jelikož nejpovolanější osoby v klubu na stanovení taktiky jsou právě trenéři, kterým já osobně důvěřuji.
Děkuji za přání.
jenda881
20.3.2019, 08:06
Dobrý den, tak se to včera těm zakernejm brnakum konečně povedlo dorazit koukyho, sledoval sem včera od začátku, jak po něm jdou. Jsem přesvědčen o tom, že to bylo cileny, ten zákrok sem neviděl v televizi, ale jak ho tam dohrával a pak mu pro jistotu tu nohu ještě zalehnul..samozřejmě tak, aby to nevypadalo jako nějaký zákeřný faul, ale po Brněnsku zbaběle zákerne a skryte stejně jako třeba loket Erata v prvním zápase. Je vidět, že si to sichruji na všech frontách.budete to nějak řešit? A jak vazne to s Koukym je? Predpokladam, že letosni PO dohrál. A budeme povolávat nejake nové hráče nebo to dohrajeme v útoku s obránci? Děkuji za odpověď.

Odpověď:
Dobrý den,
já si nemyslím, že to bylo cílené a hlavně se to nedozvíme, tak to nemá cenu řešit. Myslím, že Kouky dohrál. Máme v záloze další mladé hráče, kteří hráli v CHANCE lize, takže někdo z nich dostane šanci.
Petr_Muller (Hradec Králové)
19.3.2019, 22:11
Dobrý večer. dnes Jan Berger 3 góly za Vrchlabí, Juraj Bezůch dal dnes taky gól a jedinej Hradec je bez gólu... Absolutně nechápu co na hře Patrika Miškáře vidí trenéři, byl u všech golů Brna v oslabení, při hře dopředu neměl skoro nic.. Abych nekritizoval jen jednoho hráče, byl to dnes od všech hráčů ostudný výkon, který není hoden play off. Píšu jen svůj názor, nečekal jsem, že budem Brno pořážet, ale myslel jsem si, že hráči nechají na ledě všechno, což rozhodně nenechali.. Očekávám, že se tým nepoloží a příští utkání v Brně předvede nejlepší výkon sezóny.

Odpověď:
Dobrý den,
také se mně výkon našeho mužstva nelíbil. Hodnocení hráčů a důvody našich výkonů nechám na trenérech.
zdenecHK
19.3.2019, 16:50
Dobrý den, co říkáte na rozhodnutí předsedy DK netrestat dřevorubce Martina Erata za ukázkovou obouručnou sekeru na Petra Zámorského v prvním čtvrtfinále? Hráč, kterému byl prominut zbytek trestu za brutální faul, hned v prvním utkání po návratu předvede zákrok, který může protihráči ukončit sezónu. Tohle nebyl takový ten nezaviněný faul, ke kterému hráč mnohdy přijde ani neví jak, ale jasný úmysl. Zdůvodnění je zcela alibistické ”seknutí nebylo vedeno s cílem zranit protihráče” a nic víc. To jako fakt hráči někoho faulují s cílem zranit protihráče? A teprve pokud jim prokážeme úmysl, budou potrestáni? Rovněž nechápu, že nebylo přihlédnuto k tomu, že jde o nedávno trestaného hráče. Obvykle se to ve zdůvodnění uvádí, ale tady se to zjevně nehodilo do krámu.
Bohužel se nemohu zbavit dojmu, že se v případě Komety o výsledku sezóny rozhoduje jinde než na ledě. Omilostnění Erata, nepotrestání Erata na ledě, nepotrestání Erata DK nebo jen i taková drobnost, jako včerejší benevolence sudích při zakázaném uvolnění, kdy si hráč šel omotávát izolepou výstroj za přihlížení rozhodčích!?
Děkuji za názor a věřím, že se klukům podaří postoupit i když si hokejová šedá eminence možná přeje něco jiného.

Odpověď:
Dobrý den,
byla zcela jistě chyba, že nebyl tento zákrok potrestán přímo na ledě, protože se jednoznačně jednalo o úmyslný faul. Rozhodnutí DK respektuji.
Děkujeme za podporu.
dusidlo (Hradec Králové)
19.3.2019, 12:42
Děkuji za odpověď a co teda říkáte tomu, že pan Zábranský hlasoval pro ?

Odpověď:
Dobrý den,
je to především jeho rozhodnutí, které respektuji. Myslím si však, že měl být více nad věcí a zdržet se hlasování z důvodů, které jsem popsal v minulé odpovědi.
dusidlo (Hradec Králové)
19.3.2019, 12:16
Dobrý den, když jste shledal faul Erata za úmyslný likvidační a neomluvitelný , proč jste se zdržel hlasování jak bylo uvedeno na idnes a shledali jste ty dva zákroky na dodatečné vyloučení jak se Vás ptá níže uvedený tazatel ?

Odpověď:
Dobrý den,
jelikož nepsaným pravidlem a slušností bývá, že pokud se hlasuje o něčem, co se Vás nebo Vašeho klubu "týká", zdržíte se hlasování, protože se dostáváte do jakéhosi střetu zájmů.
Na žádost trenérů jsme tyto dva zákroky poslali na DK.
Junior66 (Hradec Králové)
18.3.2019, 23:43
Dobrý večer, mohu vědět proč jsme fanouškům Komety uvolňovali sektor, ve kterém vždy stojí hradečtí fanoušci? V Brně nám přece taky neuvolní sektor k stání....

Odpověď:
Dobrý den,
bylo by jistě lepší to vyprodat vlastními fanoušky, ale to se, bohužel, téměř nikdy nestalo. Věděli jsme, že fan klub Komety vykoupil celý sektor hostů a od Policie ČR jsme měli informaci, že se k nám chystá dalších cca 250-300 fanoušků Komety. Z tohoto důvodu jsme raději pro ně vyčlenili vedlejší sektor, což je z hlediska bezpečnosti nejlepší řešení, a to i dle mínění Policie ČR a pořadatelské služby. Bohužel nikdo z nás nemůže za konstrukční řešení našeho ZS a za skutečnost, že nemáme vyprodané zápasy jako v Brně.
Petr_Muller (Hradec Králové)
18.3.2019, 23:39
Dobrý večer, jak byste zhodnotil výkon hráčů? Prosím okamžitě stáhnout z Vrchlabí Jana Bergera a povolat ho do a-týmu... místo Patrika Miškáře (který je v souboji slabounký a spíše se souboji vyhýbá...) U některých hráčů jsem vůbec neviděl bojovnost, dohrávání soubojů, to vše nám dnes chybělo. Nejlépe by bylo, kdyby Jaroslav Bednář zítra nastoupil za nás, než za Vrchlabí. Budete zítřejší zápas sledovat nebo pojedete do Kolína? Děkuji za odpovědi.

Odpověď:
Dobrý den,
myslím, že jsme neodehráli špatné utkání, ale mně osobně chyběla u našich hráčů větší urputnost a tlak do brány. Věřím, že již dnes se to zlepší a získáme první bod.
Patrik Miškař hrát za Vrchlabí nemůže a pokud by Berger nastoupil za nás, nemohl by již nastoupit ve zbytku sezony za Vrchlabí. O naší prioritě postupu Vrchlabí do CHANCE ligy jsem již psal v minulých odpovědích.
King32 (Hradec Králové)
18.3.2019, 23:05
Dobrý den,

nedám mi to, abych se nezeptal na Váš názor na hru Patrika Miškáře. Z mého pohledu celá sezona nic moc a když už je tu play off, čekal bych aspon bojovnost,...vy ji v jeho hře vidíte? Nestálo by za to vytáhnout místo Miškáře Honzu Bergera z Vrchlabí? Nechci Vám samozřejmě mluvit do řemesla, ale při ideálních fyzických parametrech Patrika Miškáře bych od něj čekal aspoň srážení, tvrdost, když už tam té hokejovosti moc není (můj názor). Ale kde nic tu nic....bohužel.

Hodně zdaru v dalších zápasech!

Odpověď:
Dobrý den,
včera se mně jeho výkon také moc nelíbil. Je potřeba brát v úvahu, že je to jeho první play-off a věřím, že se jeho výkon bude zlepšovat. Patrik je specifický hráč, vhodný zejména do oslabení, kterých je také potřeba. Nejdůležitější je fakt, že má důvěru trenéra, který určuje sestavu a asi by Vám lépe odpověděl na Vaši otázku.
Děkuji za přání.
18.3.2019, 21:33
Dobrý den pane Kmoníčku,
uvažujete o podání podnětu k přezkoumání dvou neodpiskanych faulů hráče Martina Erata (loket do obličeje R. Pavlika + sekera na Petra Zámorského?) Oba zákroky viděny kamerami Čt a okomentovány jejími reportéry - potvrzeny jako fauly. Ptám se na to vzhledem k okolnostem kolem M. Erata v posledních dnech. Zkrácení jeho trestu jsem ani tolik neřešil, ale je vidět, že tento hráč nemá respekt k soupeři a jeho zbabělost může v příštím zápase znovu vyřadit někoho ze hry.
Děkuji a zítra hodně štěstí ke srovnání série!
Tomáš S.

Odpověď:
Dobrý den,
pokud shledáme, že se jednalo o zákroky na dodatečné potrestání a ne pouze o neodpískané či dokonce odpískané 2min. vyloučení, tak ano.
Další stránky
123456>>