ne 25.8.2013 | Sanny Muharem

Doma to opět nevyšlo. Hradec nestačil ani na finský Oulun Kärpät

Hradečtí hokejisté stále čekají na první domácí vítězství, to nepřišlo ani po duelu s finským soupeřem. Ten těžil především z povedené první třetiny, ve které byl aktivnější a podařilo se mu vstřelit dvě branky. Hradec se pak do zápasu sice vrátil, avšak krátce nato opět inkasoval. Východočeši měli v utkání hned několik slibných příležitostí, v koncovce ale nedokázali vyzrát na dobře chytajícího Tomiho Karhunena. Domácí sice ještě zdramatizovali stav v závěrečné hře bez brankáře, přesto padli 2:3.

Kärpät hýřil v první části aktivitou

Hokejisté Mountfieldu HK vstoupili do zápasu nebezpečnou střelou v podání Michaela Kolarze z mezikruží, kterou však dokázal Karhunen vytěsnit. Následně byl v první části hry na ledě už jen hostující tým. Zkraje zápase dvakrát Královéhradeckým výrazně zavařil, nejprve Ohtamaa nastřelil tyčku, o minutu později Lehtonen netrefil prázdnou svatyni.

V desáté minutě šli Hradečtí po dvou nedovolených zákrocích do tří, což nezůstalo bez potrestání. Finská letka vymyslela rychlou kombinaci, na jejímž konci stála rána Ville Pokky, jenž našel mezírku mezi betony Pavla Kantora – 0:1. Po inkasované brance sice přišly dva světlé momenty v podání střel Rastislava Deje, diváci však gól neviděli.

Ten naopak přišel na druhé straně, kdy se po velkých zmatcích v defenzívě Východočechů nejlépe zorientoval Mika Pyörälä, který rozvlnil hradeckou síť podruhé v zápase – 0:2.

Mountfield se vrátil do hry, přesto znovu inkasoval

V úvodu prostřední části hry se snažili svěřenci trenéra Petera Draisaitla vrátit do zápasu, což se jim také povedlo. René Vydarený se rozhodl vypálit z mezikruží, přičemž jeho tvrdou ránu ještě tečoval Rastislav Dej a hostující strážce svatyně už nestačil nikterak zareagovat – 1:2. Domácí pak byli jako politi živou vodou.

Vyrovnat se ale Hradci nepodařilo, přestože měl několik slibných příležitostí. Ve vyložené šanci se ocitl kupříkladu Jakub Suja, z bezprostřední blízkosti ale Tomiho Karhunena překonat nedokázal. Naopak Pavel Kantor neodolal při dalším oslabením svého celku. Mika Pyörälä se do přihrávky položil z první a připsal si druhý gól v zápase, kterým zvýšil na 3:1 pro finský celek.

Dramatizace přišla příliš pozdě

Hradečtí hokejisté chtěli před domácím publikem alespoň zdramatizovat stav duelu, dopředu se jim však moc nedařilo. Když už se přece jen do střelecké pozice dostali, proti byl skvěle chytající Karhunen. Zejména příležitost Tomáše Knotka si žádala branku! O chvilku později se v zajímavé střelecké pozici ocitl i Karel Plášil, který měl na hokejce gól, ale jeho rána branku minula.

Oulu si posledních deset minut spíše hlídalo výsledek a dopředu se nehnalo. Hradec chtěl zvýšit svůj tlak na brankáře, stále jej však trápila střelecká nemohoucnost. Trefit se dokázal až v závěrečné power-play opět Rastislav Dej, který ale jen upravil na 2:3.

Peter Draisaitl (Mountfield HK):
Do utkání jsme vstoupili dobře, ale zbrzdila nás oslabení. Jinak celkově, co se týče snahy a podobně, to je z naší strany dobré. Stále je ale v naší hře moc takové naivity a trápí nás zbytečná vyloučení. K tomu, co bychom si představovali, nám ještě krůček chybí.

Lauri Marjamäki (Oulun Kärpät):
V pátek v Salcburku jsme nehráli tak dobře, ale dnes jsme byli na utkání dobře připravení a měli jsme fantastický vstup do zápasu. První třetina byla pro výsledek hodně důležitá, stejně jako naše přesilovky. Byl to pro nás náročný trip, navíc jsme poslali do hry tři hráče, kteří v Salcburku nehráli, a po půlroční pauze nastoupil jeden z největších hráčů v klubové historii Jari Viuhkola. I proto jsem s výhrou velmi spokojený.